Surface Phone

Surface Phone jednak stanie się faktem? Nowe informacje

3 minuty czytania
Komentarze

Kilka dni temu w wywiadzie dla The Verge, główny projektant Microsoftu, Panos Panay, powiedział, że marzy o kieszonkowym urządzeniu Surface od lat. Panay opisał 7-calowy Surface Phone jako niesamowity, ale w Internecie pojawiły się informacje, że Microsoft zdecydował się anulować produkt, ponieważ nie był zbyt zróżnicowany w porównaniu do innych mniejszych tabletów cztery lata temu. Jednak to nie powstrzymało Panaya od marzeń. Microsoft pracuje nad nowym, tajemniczym urządzeniem kieszonkowym Surface o nazwie kodowej Andromeda od co najmniej dwóch lat. Póki co, widzieliśmy tylko patenty i wizualizacje urządzenia z podwójnym ekranem.

Surface Phone – projektant nie mówi nie

„To absolutnie moje dziecko”, wyjaśnia Panos Panay w wywiadzie dla The Verge. „Stworzymy produkt, gdy będzie on poprawny. Nie możemy wprowadzić nowych kategorii do świata urządzeń mobilnych, gdy klienci tego nie potrzebują. Jednak potrzeba nowej kategorii jest brakującym elementem kieszonkowego Surface’a”. Nie jest jasne, czy istnieje rynek dla takiego urządzenia, czy też Microsoft będzie w stanie przekonać konsumentów do noszenia zarówno smartfona, jak i tego mini-komputera. Firma potrzebuje naprawdę wyjątkowego podejścia do nowego urządzenia, tak jak w przypadku Surface Pro, który jest czymś więcej niż tylko tabletem, a Surface Studio to więcej niż zwykły komputer.

„Teraz widzimy, jak ludzie używają tych produktów w sposób, który budzi moje myśli, to jest inspirujące” – wyjaśnia Panay. „W związku z tym musimy upewnić się, że tworzymy wynalazki, które są idealne. Oznacza to odpowiednią kombinację oprogramowania i sprzętu, co jest ważne dla linii Surface”. Panay wspomniał również o modułowym Surface Studio oraz o tym, że produkty takie jak Surface Studio 2 i Surface Headphones naprawdę łączą ze sobą sprzęt i oprogramowanie. Czy Microsoft w końcu stworzy kieszonkowe Surface’a? „Myślę, że w przyszłości pojawi się wiele nowych form” – powiedział Panay.

Zobacz także: Mapy Google z dużą aktualizacją

Surace Phone i Andromeda OS

Plotki na temat Surface Phone znowu przybierają na sile, ponieważ wyciekły informacje na temat systemu operacyjnego Andromeda. W kodzie platformy znalazły się dane dotyczące Surface Phone. Będzie on składanym urządzeniem z dwoma przeciwstawnymi wyświetlaczami wraz z ekranem zewnętrznym. Za jego pomocą będzie można wykonywać połączenia telefoniczne, co oznacza, że można mówić o smartfonie. Pojawi się również funkcja, która pozwoli mu automatycznie nagrywać rozmowy telefoniczne. Dwukrotne dotknięcie wyświetlacza urządzenia spowoduje jego wyłączenie.

Urządzenie będzie nie tylko uruchamiać aplikacje stworzone dla Andromeda OS, ale także programy Universal Windows Platform (UWP). Smartfon ma być wyposażony w takie funkcje, jak czytnik linii papilarnych oraz skaner tęczówki. Pojawi się także „funkcja produktywności”, która umożliwi użytkownikom podłączenie go do większego wyświetlacza w celu korzystania z komputera stacjonarnego.

Źródło: theverge, gizmochina

Motyw