ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Harry Potter

Harry Potter: Hogwarts Mystery to klapa, ale nadchodzi niesamowity RPG

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

W kwietniu tego roku ukazała się pierwsza oficjalna gra w uniwersum Harry’ego Pottera, a mianowicie Harry Potter: Hogwarts Mystery. Przypomnę, że gracz wciela się tu w ucznia Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie! Przeżywa tu swoją własną przygodę w świecie magii, w zależności od dokonanych wyborów.

Harry Potter: Hogwarts Mystery klapą?

Pomimo udanego startu, Harry Potter: Hogwarts Mystery nie radzi sobie najlepiej. Prawie pół miliona ludzi odinstalowało aplikację w USA od maja, kiedy zanotowała ona największą liczbę użytkowników. Mniej niż 150 tysięcy ludzi włączyło grę w ostatnim miesiącu w USA, ale ci co grają, są bardzo zaangażowani. Wierni fani potrafią otwierać aplikację średnio nawet 14 razy w ciągu dnia.

Mimo przeciętnego odbioru, Harry Potter: Hogwarts Mystery zarobił od premiery (od kwietnia) $10 mln. Na Androidzie tytuł niedługo osiągnie poziom 50 mln pobrań. Niestety z uwagi na mikropłatności, wielu użytkowników szybko się zniechęca do grania. Moje wrażenia o Harry Potter: Hogwarts Mystery już znacie. Całkiem dobra gra została zniszczona właśnie przez mikropłatności.

Zobacz także: Co nowego w Google Maps?

Harry Potter: Magic Awakened nadchodzi!

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie szykuje Warner Bros. Gigant planuje dużą grę RPG na pecety i konsole w uniwersum Harry’ego Pottera. Będzie to wysokobudżetowa gra AAA, także można spodziewać się naprawdę solidnej rozgrywki i historii okraszonej grafiką na wysokim poziomie. Gra będzie prawdopodobnie zatytułowana: Harry Potter: Magic Awakened. Niestety zostanie wydana najprawdopodobniej dopiero za rok. Na pocieszenie możecie zobaczyć wyciek z tytułu, który prezentuje się naprawdę miło dla oczu.

Widzimy tu możliwość stworzenia postaci od podstaw. Ponadto pokazanych zostało kilka lokacji: wioska, las i sale Hogwartu. Widać także, jak bohater używa czaru Lumos, aby oświetlić obszar i walczy z goblinami. Gra będzie osadzona w dziewiętnastym wieku świata magii. Gracze będą mieli do wyboru aż 8 różnych typów czarowników. Kamera pokazuje bohatera z punktu widzenia trzeciej osoby.

Harry Potter: Wizards Unite

To jednak nie koniec niespodzianek od Warner Bros. Twórcy od wielu miesięcy są w trakcie tworzenia innej gry – Harry Potter: Wizards Unite. Tytuł ten ma być przeznaczony na urządzenia mobilne. Gra będzie dość podobna do Pokemon GO, ponieważ ma wykorzystywać rzeczywistość rozszerzoną i zmuszać użytkowników do eksplorowania prawdziwego świata. Na mapach zostaną ukryte stwory, misje oraz przedmioty do zdobycia. Nad tytułem czuwa Niantic, czyli twórcy Pokemon GO. Prezes firmy ujawnił, że tytuł ukaże się na urządzeniach mobilnych jeszcze w tym roku. W międzyczasie możecie odwiedzić oficjalną stronę gry, lecz nie spodziewajcie się, że znajdziecie tam jakiekolwiek informacje na temat projektu. Po więcej plotek na temat Harry Potter: Wizards Unite zapraszam do innego mojego wpisu.

Źródło: androidheadlines, pcgamer, youtube

Sprawdź najnowsze wpisy