Mapy Google to miejsce, w którym przejrzymy interesujące nas lokacje, znajdziemy siedziby firm, czy wyznaczymy trasy: przejazdu autem, rowerem czy pieszych wycieczek. Ponadto sprawdzimy tu rozkłady jazdy pociągów, obejrzymy konkretne miejsce za pomocą Street View lub obejrzymy rzeczywiste umiejscowienie budynków dzięki opcji Earth. Tak więc Google Maps to twór, dzięki któremu pozyskamy szereg interesujących informacji, a możemy to zrobić na smartfonie czy komputerze. Dzisiaj pojawiła się aktualizacja Google Maps, która wzbogaci funkcje aplikacji.

Zobacz także: Dlaczego sądzę, że Huawei Mate 20 Pro będzie idealny?

Aktualizacja Google Maps – co nowego?

Dzisiaj Google ogłosiło na blogu, że zamierza wprowadzić cztery nowe funkcje do Map Google. Wszystkie mają być nastawione na to, aby dojazdy do pracy były bardziej efektywne, łatwiejsze i przede wszystkim dostarczały trochę większej frajdy. Co zatem zobaczymy w aktualizacji? Oto cztery nowe funkcje:

  • Commute tab – w Mapach pojawi się nowa karta dojazdu do pracy, która będzie łączyła w sobie dotychczasowe „Transport” i „Samochodem”. W nowej zakładce możesz wskazać, jak docierasz do pracy każdego dnia, a w zamian Google Maps pokaże Ci najnowsze informacje dotyczące korków oraz wskaże, czy powinieneś wyjść z domu wcześniej niż zwykle. Zobaczcie, jak to wygląda na poniższym obrazku.

Aktualizacja Google Maps Commute

  • „Zmiksowany” dojazd do pracy – idziesz na piechotę do metra, czy może jedziesz samochodem i zostawiasz go na parkingu, a potem wsiadasz w szybką kolej miejską lub tramwaj? Jeśli tak, Google Maps pomogą Ci opracować trasę do pracy, gdy używasz kilku środków transportu. Dostaniesz szczegółowe informacje na temat każdej części trasy.
  • Informacje o transporcie publicznym – jeżeli polegasz tylko na komunikacji miejskiej, Mapy dostarczą Ci dane, czy Twój autobus się spóźnia. Co ciekawe w Sydney użytkownicy zobaczą nawet, jak bardzo zapełniony jest autobus! Funkcja ta ma być dostępna w 80 regionach na całym świecie. Nie wiadomo jednak, czy wśród nich będzie jakiś obszar w Polsce.
  • Szybki dostęp do muzyki – większość ludzi słucha muzyki w czasie podróżowania do pracy. Operowanie w odtwarzaczu będzie teraz łatwiejsze, ponieważ Google Maps zintegruje dane ze Spotify, Apple Music i Google Play Music i pokaże mini odtwarzacz w aplikacji. Oznacza to, że użytkownik nie będzie musiał „przerzucić” aplikacji, aby np. zmienić piosenkę.

Aktualizacja Google Maps Spotify

To już kolejna aktualizacja Google Maps w tym roku

W bieżącym roku w Mapach Google pojawiło się kilka aktualizacji, a co za tym idzie wiele nowych funkcji. Ostatnio Mapy Google przestały przedstawiać Ziemię „na płasko”. W czerwcu pojawiła się zakładka „Dla Ciebie”,  w której znajduą się rekomendacje dla użytkownika. Pojawiły się także nowe opcje udostępniania miejsc dla znajomych. Z kolei w maju w Mapach pojawiła się możliwość bezpośredniego wyszukiwania recenzji restauracji. W marcu w programie została dodana obsługa aż 39 nowych języków. Wtedy także Google wydało aktualizację ułatwiającą znalezienie środków transportu dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: androidauthority

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.