ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Mate 20 Pro

[SPT #31] Huawei najlepszy, za szybka premiera OnePlus 6T, ekran Xs Max

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Czas na kolejny odcinek serii SPT. Mijający tydzień przyniósł dużą dawkę informacji, z których większość była dla mnie pozytywna. Zapraszam do lektury.

Pochwała

iPhone Xs Max ma najlepszy ekran. Tak przynajmniej uważa portal DisplayMate, który od lat przeprowadza wyczerpujące testy wyświetlaczy flagowych smartfonów. Zaledwie miesiąc temu palmę pierwszeństwa w tej kategorii dzierżył Galaxy Note9. Kilka miesięcy wcześniej był to iPhone X. Tegoroczny Xs Max ma szereg znaczących ulepszeń w stosunku do zeszłorocznej „dziesiątki”. Przykładowo zauważono rewelacyjną jasność i dokładność kolorów. Szczytowa jasność ekranu to 660 nitów dla gam kolorów sRGB i DCI-P3.

Apple przejmuje Shazam. To dobrze, ponieważ zyskają na tym nie tylko użytkownicy produktów firmy z Cupertino. Apple ma usunąć reklamy z bezpłatnej wersji aplikacji na Androida. Będzie to miłe udogodnienie dla poszukiwaczy wykonawców i tytułów utworów.

Potężny wyciek z DxOMark. Jeśli wierzyć zrzutowi ekranu, to pierwsze i drugie miejsce będą okupowały smartfony Huawei, które wyraźnie uciekają konkurencji. O ile wyniki są prawdziwe, na pochwałę może zasłużyć też Pixel 3, który pokazuje moc jednego obiektywu.

Huawei Mate 20 Pro będzie moim smartfonem! Nie, nie oszalałem. Jeżeli wszystkie plotki okażą się autentyczne, to urządzenie to będzie wprost skrojone na moje potrzeby. Poczynając od skanowana twarzy w 3D, którego zazdroszczę użytkownikom Apple, a skończywszy na 7nm procesorze i baterii o pojemności 4200 mAh. Do tego dochodzi świetny design, który ma dla mnie znaczenie. Zagięty po bokach ekran prezentuje się wyśmienicie. Mam jedynie nadzieję, że jego jakość zostanie poprawiona względem P20 Pro, którego posiadam. Niestety pod względem ekranów flagowe Samsungi nadal miażdżą konkurencję.

Krytyka

Kirin 980 szybszy od A12 Bionic. Przynajmniej tak twierdzi Huawei, ale szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzyć. Firma ostatnio trochę za bardzo jest pewna siebie i nie ma za grosz pokory. Czas zweryfikuje, czy te zapewnienia okażą się prawdziwe. Póki co, bezpodstawne przechwałki pozostawiają niesmak. Ponadto warto dodać, że Huawei znane jest z oszustw w benchmarkach. Zatem, w jaki sposób udowodni, że Kirin 980 jest szybszy od A12 Bionic?

OnePlus 6T. Nowy wyciek na temat OnePlus 6T jest potężny. Umieściłem go w krytyce, ponieważ na miejscu użytkowników OnePlus 6 bym się po prostu wkurzył. Zmiany względem tego modelu są znaczące. Poczynając na skanerze linii papilarnych w ekranie, znacznie mniejszym notchu i kończąc na większej baterii o pojemności 3700 mAh. Moje oburzenie wynika również głównie z faktu, że różnica czasowa między premierą modeli jest niewielka. OnePlus 6 trafił do sprzedaży pod koniec maja, a jego następca ma zostać pokazany w październiku, a nie w grudniu jak 5T. Minęły zaledwie 4,5 miesiąca od premiery szóstki. Zapewne wielu klientów poczekałoby na znacznie lepszy model 6T.

Sprawdź najnowsze wpisy