Rewolucja na Facebooku. Facebook Dating staje się faktem – poznajcie szczegóły

mm Adam Lulek Artykuły 2018-09-23

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o aplikacji randkowej od Facebooka. Facebook Dating staje się powoli rzeczywistością. 3 dni temu rozpoczęły się testy nowej usługi, ale póki co tylko w Kolumbii. Na pierwszy rzut oka Facebook Dating bardzo przypomina Hinge. Obydwa portale randkowe odeszły od modelu spopularyzowanego przez Tindera na rzecz proszenia użytkowników o odpowiedzi na pytania i rozpoczęcia rozmów opartych na informacjach w profilu osoby. To, co wyróżnia Facebook Dating, to jego integracja z Grupami i Wydarzeniami, także czerpanie z innych aspektów Facebooka, by rozszerzyć pulę randkową i zachęcić użytkowników do spotkania się w rzeczywistości.

Facebook Dating mocno powiązany z Facebookiem

„Randki to zachowanie, które widzieliśmy na Facebooku od bardzo dawna” – powiedział Nathan Sharp, menedżer produktu w wywiadzie dla „The Verge„. „Chcemy, aby ludzie mogli łatwiej i wygodniej angażować się w spotkania. Po prostu pomyśleliśmy, że nadszedł właściwy czas, aby im to umożliwić”.

Facebook Dating

Facebook Dating znajdzie się w aplikacji mobilnej Facebooka. Na razie nie będzie on dostępny w wersji desktopowej. Aby znaleźć program, użytkownik będzie musiał wejść do menu (☰). Warto dodać, że program jest dostępny dla użytkowników mających co najmniej 18 lat, jest darmowy i na razie nie zawiera żadnych reklam ani funkcji premium. Nie będziesz uczestniczyć w Datingu na Facebooku, jeśli tego nie chcesz, więc opcja ta jest dowolna. Jeśli ją włączysz, zostaniesz poproszony o utworzenie osobnego profilu randkowego, który zawiera o wiele więcej informacji osobistych o Tobie. Jedynie Twoje imię i wiek zostaną przeniesione z Twojego profilu na Facebooku. Gdy tworzysz swój profil randkowy, będziesz proszony o napisanie krótkiego wprowadzenia, które opisuje, kim jesteś i czego szukasz. Zatem to nie jest opcja dla osób, które cenią swoją prywatność.

Profil Facebook Dating i dopasowanie

Twój profil randkowy będzie zawierał mieszankę zdjęć i odpowiedzi na pytania z Facebooka, takie jak „jak wygląda twój idealny dzień?” Możesz dodać do dziewięciu zdjęć i odpowiedzi na iOS i 12 na Androida. Fotografie mogą pochodzić z rolki z aparatu, przesłanych przez Facebooka lub zdjęć z Instagrama przesłanych na Facebooka.

Aplikacja umożliwi przeglądanie pasujących profili w promieniu 100 kilometrów. W przeciwieństwie do niektórych innych programów, nie będziesz w stanie zmienić swojej wirtualnej lokalizacji, aby wyszukiwać dopasowania w innym miejscu. Ponadto, jeśli odwiedzisz nowe miejsce, musisz ponownie zweryfikować swoją lokalizację w aplikacji. Na szczęście po rozpoczęciu przeglądania Facebook wykluczy istniejących znajomych z puli dopasowań. Zamiast tego zobaczysz tylko przyjaciół znajomych lub ludzi, z którymi nie masz żadnego połączenia. Jeśli zablokowałeś kogoś na Facebooku, zostanie również wykluczony z puli randkowiczów.

Zobacz także: Rewolucja w Samsungu Galaxy S10?

Szukając dopasowań, aplikacja weźmie pod uwagę takie informacje jak Twoja lokalizacja, ulubione strony, czy podobieństwa między profilami na Facebooku. Podczas przeglądania zobaczysz listę osób, którymi możesz „wyrazić zainteresowanie”, dotykając zdjęcia lub odpowiadając na pytanie. Podobnie jak w Hinge, będziesz mógł dodać notatkę i wysłać ją do osoby, którą jesteś zainteresowany. Odbiorca może następnie wysłać wiadomość lub zignorować ją. W przeciwieństwie do aplikacji takich jak Tinder, które wymagają dopasowania przed czatem, możesz wysłać wiadomość do każdego. Twoje wiadomości są ograniczone do tekstu i emoji; nie ma zdjęć ani filmów w wiadomościach na Facebook Dating. Warto dodać, że aplikacja używa własnego interfejsu komunikacyjnego, a nie programu Facebook Messenger.

Cel Facebook Dating

Facebook twierdzi, że jego celem jest promowanie rzeczywistych rozmów między ludźmi. Menedżer produktu, Sharp, powiedział, że firma koncentruje się na promowaniu znaczących relacji, a nie ulotnych, ale te zapewne będą tak samo prawdopodobne w Facebook Dating, jak w każdej innej aplikacji randkowej. Jak sądzicie, będzie hit?

Źródło: theverge • Dominik Adrian Grzywak

  ..

 • Sebosz

  „Randki to zachowanie, które widzieliśmy na Facebooku od bardzo dawna” – powiedział Nathan Sharp, menedżer produktu w wywiadzie dla „The Verge„

  Gdzie? Czytając czyjeś konwersacje z messengera? 🤣

  • luki pt

   zaczepki ?

   • Sebosz

    Na jakiej podstawie korelujesz zaczepki z randkowaniem?

 • Martina Neumayer

  Kolejny bullshit, którym chcą zatrzymać odchodzące z fb tabuny ludzkie, po tych wpadziochach i przeróżnych wałach fejsowych, o których było głośno.
  Papka dla niedorobów umysłowych, małolatów, klikaczy-lajkaczy, czy dla tępych panienek słitfociaśnodzióbkowych z napompowanymi balonami.

  Normalni ludzie w końcu zaczęli myśleć i zorientowali się, że jednak fb wcale takie cacy nie jest.
  A kto mądry, to wypieprza stamtąd w podskokach, pokazując fakpalec Zuckowi przed nos.
  Bo nie ładnie jest robić na kimś szmala, mając go głęboko w doopie i nie okazując mu nawet odrobiny należnego mu szacunku.

  • mindla

   Kto był w porę mądry, nigdy nie miał tam konta.

   • Łukasz Bik

    załozenie konta na serwisie gdzie prawie wszyscy znajomi je mają nie stanowi o głupocie człowieka…. to co tam wrzuca lajkuje czy share’uje juz jak najbardziej 😛

  • Patrycja Wiktoria

   Dowartosciowujesz się na podstawie tego, że nie masz konta ma portalu, na którym ma prawie każda osoba? Obrażanie ludzi na takiej podstawie świadczy właśnie o głupocie. Mądry człowiek stara się zrozumieć a nie przekreśla coś bo sam jest zbyt głupi, by to pojąć.
   Osoba, która nazywa innych „tępymi, nierobami umysłowymi i małolatami” chce szacunku i o nim mówi? 😃😃 zacznij najpierw szanować innych, zacofany jaskiniowcu a potem dopiero możesz ewentualnie sobie zapracować na ten szacunek. To, że nie masz konta na fb nie czyni cie lepszym.

   • mindla

    Prawie robi wielka różnicę.
    Większość moich znajomych nie ma tam konta, osoby starsze niż 17-letnie szczyle bez swojego zdania i swoich poglądów.
    Bezmyślne stado podążające za bezmyślnym trendem.
    Cześć nie potrafi nic nawet konto na fb założyli im koledzy bo sam nie umie, ma
    wiecznie problem z hasłem więc ustawione automatyczne logowanie a co za tym idzie wszyscy czytają jego wypowiedzi.

    • Patrycja Wiktoria

     Już skonczcie tą publiczną masturbacje do własnej osoby. Wy tylko nie macie konta na portalu społecznościowym, nie odkryliscie lekarstwa na raka, więc po co to żałosne i śmieszne wywyższanie? Cóż, jak się nic w życiu nie osiąga to czymś trzeba się dowartościować 😆

   • Martina Neumayer

    No właśnie.. o takich dokładnie tępotach mowa.
    Uderz w stół, a burol weźmie i się odezwie.
    Nie doczyta, nie zrozumie.. bo nie ma czym.. ale przyleźć i pruć ryja to pierwsza. Dorośnij dzieciuchu!

    Tak, jesteś ewidentnym przykładem tego zdebilałego doszczętnie, umysłowo pokaranego przez los, otępiałego pokolenia dzieciaków nie nadających się do niczego poza pieprzeniem idiotyzmów w sieci.

    • Patrycja Wiktoria

     Już skonczcie tą publiczną masturbacje do własnej osoby. Wy tylko nie macie konta na portalu społecznośctiowym, nie odkryliscie lekarstwa na raka, więc po co to żałosne i śmieszne wywyższanie się? Jeszcze to nazywanie mnie „dzieciuchem” jakbyś sama nigdy nie miała 22 lat, stara ropucho. Cóż, jak się nic w życiu nie osiąga to czymś trzeba się dowartościować 😆.

   • Anita Z.

    Widzisz moja droga,to właśnie o takich jak Ty Martina pisała.
    No i nie wiem czy zauważyłaś,ale masz „si” o jej wytykanie i ocenianie,a sama lepsza nie jestes bo tych którzy nie mają popieprzonego facebooka-nazywasz „zacofanymi jaskiniowcami”.
    Portale społecznościowe zwłaszcza te które na których „prawie wszyscy” mają konto -wyjadają Wam resztki mózgów. Ludzie którzy kiedyś tam byli,ale odeszli z tego gówna- to dla Was zacofany odpad. A jak już szczekasz o zrozumieniu to sama zaświeć przykładem 😀

 • Bart Bart

  Facebook dating pomoże utrzymać wysoką frekwencję w wypelnianiu form programu 500+. PiS zaciera ręce.x