Kilka miesięcy temu pisaliśmy o aplikacji randkowej od Facebooka. Facebook Dating staje się powoli rzeczywistością. 3 dni temu rozpoczęły się testy nowej usługi, ale póki co tylko w Kolumbii. Na pierwszy rzut oka Facebook Dating bardzo przypomina Hinge. Obydwa portale randkowe odeszły od modelu spopularyzowanego przez Tindera na rzecz proszenia użytkowników o odpowiedzi na pytania i rozpoczęcia rozmów opartych na informacjach w profilu osoby. To, co wyróżnia Facebook Dating, to jego integracja z Grupami i Wydarzeniami, także czerpanie z innych aspektów Facebooka, by rozszerzyć pulę randkową i zachęcić użytkowników do spotkania się w rzeczywistości.

Facebook Dating mocno powiązany z Facebookiem

„Randki to zachowanie, które widzieliśmy na Facebooku od bardzo dawna” – powiedział Nathan Sharp, menedżer produktu w wywiadzie dla „The Verge„. „Chcemy, aby ludzie mogli łatwiej i wygodniej angażować się w spotkania. Po prostu pomyśleliśmy, że nadszedł właściwy czas, aby im to umożliwić”.

Facebook Dating

Facebook Dating znajdzie się w aplikacji mobilnej Facebooka. Na razie nie będzie on dostępny w wersji desktopowej. Aby znaleźć program, użytkownik będzie musiał wejść do menu (☰). Warto dodać, że program jest dostępny dla użytkowników mających co najmniej 18 lat, jest darmowy i na razie nie zawiera żadnych reklam ani funkcji premium. Nie będziesz uczestniczyć w Datingu na Facebooku, jeśli tego nie chcesz, więc opcja ta jest dowolna. Jeśli ją włączysz, zostaniesz poproszony o utworzenie osobnego profilu randkowego, który zawiera o wiele więcej informacji osobistych o Tobie. Jedynie Twoje imię i wiek zostaną przeniesione z Twojego profilu na Facebooku. Gdy tworzysz swój profil randkowy, będziesz proszony o napisanie krótkiego wprowadzenia, które opisuje, kim jesteś i czego szukasz. Zatem to nie jest opcja dla osób, które cenią swoją prywatność.

Profil Facebook Dating i dopasowanie

Twój profil randkowy będzie zawierał mieszankę zdjęć i odpowiedzi na pytania z Facebooka, takie jak „jak wygląda twój idealny dzień?” Możesz dodać do dziewięciu zdjęć i odpowiedzi na iOS i 12 na Androida. Fotografie mogą pochodzić z rolki z aparatu, przesłanych przez Facebooka lub zdjęć z Instagrama przesłanych na Facebooka.

Aplikacja umożliwi przeglądanie pasujących profili w promieniu 100 kilometrów. W przeciwieństwie do niektórych innych programów, nie będziesz w stanie zmienić swojej wirtualnej lokalizacji, aby wyszukiwać dopasowania w innym miejscu. Ponadto, jeśli odwiedzisz nowe miejsce, musisz ponownie zweryfikować swoją lokalizację w aplikacji. Na szczęście po rozpoczęciu przeglądania Facebook wykluczy istniejących znajomych z puli dopasowań. Zamiast tego zobaczysz tylko przyjaciół znajomych lub ludzi, z którymi nie masz żadnego połączenia. Jeśli zablokowałeś kogoś na Facebooku, zostanie również wykluczony z puli randkowiczów.

Zobacz także: Rewolucja w Samsungu Galaxy S10?

Szukając dopasowań, aplikacja weźmie pod uwagę takie informacje jak Twoja lokalizacja, ulubione strony, czy podobieństwa między profilami na Facebooku. Podczas przeglądania zobaczysz listę osób, którymi możesz „wyrazić zainteresowanie”, dotykając zdjęcia lub odpowiadając na pytanie. Podobnie jak w Hinge, będziesz mógł dodać notatkę i wysłać ją do osoby, którą jesteś zainteresowany. Odbiorca może następnie wysłać wiadomość lub zignorować ją. W przeciwieństwie do aplikacji takich jak Tinder, które wymagają dopasowania przed czatem, możesz wysłać wiadomość do każdego. Twoje wiadomości są ograniczone do tekstu i emoji; nie ma zdjęć ani filmów w wiadomościach na Facebook Dating. Warto dodać, że aplikacja używa własnego interfejsu komunikacyjnego, a nie programu Facebook Messenger.

Cel Facebook Dating

Facebook twierdzi, że jego celem jest promowanie rzeczywistych rozmów między ludźmi. Menedżer produktu, Sharp, powiedział, że firma koncentruje się na promowaniu znaczących relacji, a nie ulotnych, ale te zapewne będą tak samo prawdopodobne w Facebook Dating, jak w każdej innej aplikacji randkowej. Jak sądzicie, będzie hit?

Źródło: theverge

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.