Chrome grupuje strony wedle tematów

Google Chrome ze świetną funkcją, ale nie dla wszystkich

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Entuzjastów ciemnych motywów w aplikacjach jest bardzo wielu – po prostu je uwielbiamy. Niestety nie zawsze otrzymujemy możliwość korzystania z tej efektownej funkcji. Stosowany obecnie przez Google wygląd, oparty na Material Theme otrzymał przeważnie biały kolor. Jednak kilka aplikacji dostało też tryb ciemny. Należą do nich między innymi Android Messages czy YouTube. Mimo wszystko chyba większość z nas czeka na taki motyw w najważniejszej aplikacji, czyli Google Chrome.

Zobacz także: Co u działu mobilnego LG? Niestety bez zmian

Ciemny tryb zawita do Google Chrome

Wygląda na to, że w najbliższym czasie – to bardzo dobra informacja. Niestety, nie będzie on dostępny dla wszystkich. Przeglądarka internetowa z ciemnym motywem zawita na początku tylko do użytkowników macOS. Nie wiemy czy korzystający z innych systemów również otrzymają tę opcję. Dlaczego ciemny tryb pojawia się akurat w systemie Apple? Amerykańska firma do najnowszej wersji oprogramowania dla komputerów Mac dodała taką opcję. Ciemny motyw obejmuje cały system i aplikacje. Różnicę zobaczycie poniżej, na przykładzie aplikacji Finder.

macOS Mojave

Możemy oczywiście wybrać między ciemniejszą, a standardową, jasną wersją. Pozytywne opinie sugerują jednak, że ta pierwsza była bardzo wyczekiwana. Przełączenie macOS 10.14 Mojave w dark mode powoduje automatyczną zmianę koloru wszystkich kompatybilnych aplikacji. Google Chrome dla systemu Apple jeszcze nie obsługuje tej funkcji, ale jest w przygotowaniu. Znaleziony ostatnio commit dla Chrome w macOS jest zatytułowany „dodaj wiersz linii poleceń, aby wymusić tryb ciemny”. Zalinkowany raport błędu zawiera elementy projektu, omawiające dodanie ciemnego motywu.

google chrome

Kiedy funkcja pojawi się w Google Chrome?

Według raportu jest już zbyt późno, by dodać tę opcję w Chrome 70. Prawdopodobnie zadebiutuje ona w kolejnej odsłonie. Stabilna wersja Chrome 71 ma być dostępna 4 grudnia. Istnieje jeden, potencjalny problem, który wymaga rozwiązania – jak ciemny motyw ma wyglądać w trybie incognito? Programiści będą musieli znaleźć inne rozwiązanie na rozróżnienie lub polegać tylko na ikonie tego trybu. Dostępny dark mode to z pewnością świetna funkcja nowego systemu Apple. Wielu z nas chciałoby ją zobaczyć też na Androidzie. Możliwość zamiany kolorów wszystkich aplikacji na ciemniejsze, szczególnie w nocy byłaby bardzo wygodna. Miejmy nadzieję, że Google zobaczy jak świetnie się to prezentuje i przeniesie motyw do Chrome’a na innych platformach.

Debiut nowego macOS już w poniedziałek

Najnowsza wersja systemu Apple dla komputerów, czyli macOS 10.14 Mojave dostępna będzie w poniedziałek 24 września. Oprogramowanie wprowadza wiele nowych funkcji dla użytkowników. Przeprojektowane biurko dostosowuje się teraz do pory dnia, zgodnie z lokalizacją. Oprócz zmiany designu, zobaczymy nową opcję nazwaną Stosy. Porządkuje ona pliki na biurku komputera, automatycznie je grupuje według licznych kryteriów. Przeglądanie Stosów ułatwiają gesty Multi-Touch. Ulepszono też Finder – systemowy eksplorator plików. Nowości w Mojave jest wiele – na pewno opiszę je w osobnym artykule.

Źródło: XDA-Dewelopers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy