Google News to przyzwoita aplikacja, dzięki której można przeglądać najważniejsze informacje. Są one dostosowywane do potrzeb i zainteresowań każdego użytkownika. Podstawowe funkcje aplikacji to:

  • Podsumowanie wiadomości – ciągłe śledzenie każdego ważnego dla Ciebie tematu wydaje się niemal niemożliwe. Podsumowanie pozwala pozostać na bieżąco z wiadomościami na interesujące Cię tematy. Twoje wiadomości są aktualizowane przez cały dzień, dzięki czemu masz łatwy dostęp do pięciu najważniejszych artykułów, w tym lokalnych, krajowych i ze świata.
  • Wszystkie materiały – wystarczy jedno kliknięcie, by poznać pełny kontekst danego tematu. Wiadomości Google udostępniają wszystkie materiały z internetu na dany temat i organizują je dla Ciebie. Zwracają uwagę na różne punkty widzenia, wskazują kolejność kluczowych wydarzeń, najczęstsze pytania, ważne osoby i wiele innych informacji.
  • Zaufane źródła – znajdziesz tu materiały wysokiej jakości od wielu zaufanych wydawców i odkryjesz zupełnie nowe źródła informacji.
  • Artykuły dla Ciebie – bądź na bieżąco z wiadomościami na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy jest to sport, polityka, biznes, technologia czy po prostu pogoda.
  • Subskrybuj z Google – uważamy, że warto płacić za wysokiej jakości dziennikarstwo. Dlatego oferujemy możliwość łatwej subskrypcji Twoich ulubionych gazet i czasopism za pomocą jednego kliknięcia.

Google News aktualizowane

Z początku mogłoby się wydawać, że program ma ograniczony zasób stron, które pokazuje. Jednak z biegiem czasu się on zwiększył i teraz baza portali jest znacznie większa, dzięki czemu wyświetlane treści są jeszcze bardziej trafne. To nie koniec zmian w programie. W najbliższym czasie bowiem pojawi się kolejny update, który jeszcze bardziej umili korzystanie z Google News.

Zobacz także: Genialne aplikacje do szkoły i na studia

Aplikacja jest dostępna w ponad stu krajach w kilkudziesięciu językach. Bez względu na to, jak wielu obszarów świata sięga program, będzie to na nic, jeśli ludzie nie będą mieli odpowiedniego sprzętu i niezawodnego Internetu. W związku z powyższym, Google ogłosiło wprowadzenie czterech nowych funkcji Google News, które pomogą każdemu użytkownikowi mieć lepszy i bardziej niezawodny dostęp do wiadomości. Koncentrują się one głównie na ekosystemie Android Go i obszarach świata, w których te urządzenia są popularne. Nowe funkcje będą jednak przydatne dla wszystkich, nawet dla użytkowników ze „świetnie działającym” Internetem.

Nowe funkcje Google News

  • Filmy w aplikacji będą otwierane w YouTube Go, o ile będzie to możliwe
  • Newscasty będą przełączać się z formy obrazowej do podsumowań tekstowych
  • Filmy i GIF-y nie będą odtwarzane automatycznie, a obrazy będą ładowane w skompresowanym formacie, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli użytkownik będzie chciał odtwarzać wideo lub GIF lub oglądać obraz w pełnej rozdzielczości wystarczy, że na niego kliknie
  • Możliwość zapisywania artykułów w trybie offline, aby móc je czytać później

Nowe funkcje wymienione powyżej zostaną automatycznie zastosowane, gdy sytuacja będzie tego wymagała. Użytkownik nie będzie musiał zatem martwić się o aktywację funkcji. Aktualizacja pojawi się w Wiadomościach Google w nadchodzących tygodniach.

Google News to wciąż najlepsza aplikacja do przeglądania wiadomości

Nadal korzystam z Wiadomości Google i sądzę, że póki co w Sklepie Play nie ma lepszej aplikacji do przeglądania newsów. Prostota tego programu i szybkość przeglądania najważniejszych nagłówków to jego największa zaleta. Ponadto cieszy fakt, że Google wciąż rozwija program o nowe funkcje, a algorytmy dobierania wiadomości stają się coraz lepsze. Więcej przeczytacie we wpisie: Google News – recenzja. Możecie sprawdzić także alternatywne Microsoft News.

Źródło: androidauthority, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.