Nadal używam Google News, bo warto – lepsze algorytmy i nadchodzące funkcje

mm Adam Lulek Artykuły 2018-09-11

Google News to przyzwoita aplikacja, dzięki której można przeglądać najważniejsze informacje. Są one dostosowywane do potrzeb i zainteresowań każdego użytkownika. Podstawowe funkcje aplikacji to:

 • Podsumowanie wiadomości – ciągłe śledzenie każdego ważnego dla Ciebie tematu wydaje się niemal niemożliwe. Podsumowanie pozwala pozostać na bieżąco z wiadomościami na interesujące Cię tematy. Twoje wiadomości są aktualizowane przez cały dzień, dzięki czemu masz łatwy dostęp do pięciu najważniejszych artykułów, w tym lokalnych, krajowych i ze świata.
 • Wszystkie materiały – wystarczy jedno kliknięcie, by poznać pełny kontekst danego tematu. Wiadomości Google udostępniają wszystkie materiały z internetu na dany temat i organizują je dla Ciebie. Zwracają uwagę na różne punkty widzenia, wskazują kolejność kluczowych wydarzeń, najczęstsze pytania, ważne osoby i wiele innych informacji.
 • Zaufane źródła – znajdziesz tu materiały wysokiej jakości od wielu zaufanych wydawców i odkryjesz zupełnie nowe źródła informacji.
 • Artykuły dla Ciebie – bądź na bieżąco z wiadomościami na interesujące Cię tematy, niezależnie od tego, czy jest to sport, polityka, biznes, technologia czy po prostu pogoda.
 • Subskrybuj z Google – uważamy, że warto płacić za wysokiej jakości dziennikarstwo. Dlatego oferujemy możliwość łatwej subskrypcji Twoich ulubionych gazet i czasopism za pomocą jednego kliknięcia.

Google News aktualizowane

Z początku mogłoby się wydawać, że program ma ograniczony zasób stron, które pokazuje. Jednak z biegiem czasu się on zwiększył i teraz baza portali jest znacznie większa, dzięki czemu wyświetlane treści są jeszcze bardziej trafne. To nie koniec zmian w programie. W najbliższym czasie bowiem pojawi się kolejny update, który jeszcze bardziej umili korzystanie z Google News.

Zobacz także: Genialne aplikacje do szkoły i na studia

Aplikacja jest dostępna w ponad stu krajach w kilkudziesięciu językach. Bez względu na to, jak wielu obszarów świata sięga program, będzie to na nic, jeśli ludzie nie będą mieli odpowiedniego sprzętu i niezawodnego Internetu. W związku z powyższym, Google ogłosiło wprowadzenie czterech nowych funkcji Google News, które pomogą każdemu użytkownikowi mieć lepszy i bardziej niezawodny dostęp do wiadomości. Koncentrują się one głównie na ekosystemie Android Go i obszarach świata, w których te urządzenia są popularne. Nowe funkcje będą jednak przydatne dla wszystkich, nawet dla użytkowników ze „świetnie działającym” Internetem.

Nowe funkcje Google News

 • Filmy w aplikacji będą otwierane w YouTube Go, o ile będzie to możliwe
 • Newscasty będą przełączać się z formy obrazowej do podsumowań tekstowych
 • Filmy i GIF-y nie będą odtwarzane automatycznie, a obrazy będą ładowane w skompresowanym formacie, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli użytkownik będzie chciał odtwarzać wideo lub GIF lub oglądać obraz w pełnej rozdzielczości wystarczy, że na niego kliknie
 • Możliwość zapisywania artykułów w trybie offline, aby móc je czytać później

Nowe funkcje wymienione powyżej zostaną automatycznie zastosowane, gdy sytuacja będzie tego wymagała. Użytkownik nie będzie musiał zatem martwić się o aktywację funkcji. Aktualizacja pojawi się w Wiadomościach Google w nadchodzących tygodniach.

Google News to wciąż najlepsza aplikacja do przeglądania wiadomości

Nadal korzystam z Wiadomości Google i sądzę, że póki co w Sklepie Play nie ma lepszej aplikacji do przeglądania newsów. Prostota tego programu i szybkość przeglądania najważniejszych nagłówków to jego największa zaleta. Ponadto cieszy fakt, że Google wciąż rozwija program o nowe funkcje, a algorytmy dobierania wiadomości stają się coraz lepsze. Więcej przeczytacie we wpisie: Google News – recenzja. Możecie sprawdzić także alternatywne Microsoft News.

Źródło: androidauthority, własne • TheDon Kichot

  Ja używam Squida j jestem zadowolony. Żadnego pudełka, TVN, wyborczej itp.

 • Vulgario

  w ukrytych źródłach tvn i wyborcza – nie, ale dziękuję za aż oszczędną gospodarkę faktami, prędzej grafik Ibisza zrobi na właściwy wiek

 • booz

  jest spoko – choć mam wrażenie że podsuwane artykuły są wybrane dla wielu a nie tylko dla mnie 🙂 – jest ok – także nadal używam 🙂

 • Fox

  Ta, nie licząc tego że jak na lewacką firmę serwuje ona same lewackie teksty typu LGBT OK, nachodźcy OK itp. Ja tam jakimś ortodoksyjnym prawakiem nie jestem, wiele mi się nie podoba z tego co robi teraz PIS ale na pewno nie będę słuchał tych lewackich bredni że np. posuwanie faceta w pupala przez innego faceta jest NORMALNE bo nie jest, albo że mam przyjmować do domu rosłych mężczyzn wyznania muslimskiego bo oni przed wojną uciekają. Albo powiedz coś złego na temat murzynów (prawdę oczywiście) to odrazu instant ban, wystarczy spojrzeć co się na youtube dzieje.

  • Polish Onion

   Nie pasuje? Na świecie jest wiele państw. Nikt nie będzie tęsknić.

  • TheDon Kichot

   Oszczędzaj siły, bo niedługo może będzie trzeba walczyć z dyskryminacją białych. Teraz wszystko jest na opak i jak tylko można, na siłę promuje się czarnych, żółtych i innych, a białych odsuwa na dalszy plan jakby byli tymi złymi i gorszymi.

 • variete

  będzie to na nic, jeśli ludzie nie będą odpowiedniego sprzętu

  zapisywaania

  Nadal korzystam z Wiadomości Google i sądzę, że póki co w Sklepie Play nie ma lepszej do przeglądania newsów.

 • yrek150

  Taaa… Gdy nie interesują mnie różne „pudelki” i inne strony z newsami o pseudo gwiazdach, Google mews i tak mi je uparcie proponuje. Nawet jeśli je zablokuje.

  • Takaszi

   Włącz personalizację w Google. Albo „szpiegowanie”, albo zalew syfu.

   • yrek150

    To ja wolę pozostać przy tradycyjnym czytniku RSS 😉

 • Garix

  Za dużo jednak trafia się artykułów wyborczej…

  • Kelevra1902

   True. A jak już zablokujesz wyborczą (czy inne źródło, którego chcesz się pozbyć… To i tak go nie zablokujesz.x