Miesiąc. Dokładnie tyle, a nawet więcej czasu dzieli nas od oficjalnej prezentacji Android 9 Pie. Nie licząc wyjątków w postaci Essential Phone i testów OnePlus oraz Huawei, żaden producent nie zainteresował się wydaniem nowego oprogramowania na swoje modele. Między innymi dlatego jeszcze istnieje nieoficjalna scena deweloperów, którzy pokazują, że Android to siła modyfikacji. Niecierpliwi nie muszą czekać, bo istnieje duża szansa, że ich smartfon znajduje się na poniższej liście. Lista ta przedstawia wszystkie smartfony i tablety, które już mogą poznać Android Pie.

Lista smartfonów i tabletów, na których zainstalujesz najnowszy system Google, Android Pie

 

Asus

Google

Honor

HTC

Huawei

LeEco

Lenovo

LG

Motorola

Nubia

OnePlus

Samsung

Sony

Wileyfox

Xiaomi

Yu

ZTE

Zobacz też: Oto najwydajniejsze smartfony sierpnia według AnTuTu.

Z dnia na dzień ta lista się powiększa – zupełnie nieproporcjonalnie do zainteresowań poszczególnych producentów. Tradycyjnie zaznaczam, że nie wszystkie wydania muszą być stabilne i w pełni sprawne. Do tego, aby nie wieszać psów na poszczególnych firmach, pamiętajcie o tłumaczeniu Sony. Firma wyjaśnia, co musi przejść, aby wydać nowe oprogramowanie na całym świecie. Dotyczy to też wszystkich innych producentów.

 

źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.