Jak co tydzień zbieramy dla was wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem zajmiemy się newsami od 3 do 9 września 2008 roku.

Apple i AT&T pozwane za brak ostrzeżenia

Sądy w USA są znane z tego, że trafiały tam naprawdę idiotyczne sprawy. To właśnie w USA do sądu trafił pozew przeciwko producentowi noży za to, że poszkodowany skaleczył się jednym z produktów. Głównym powodem pozwu było to, że na opakowaniu nikt nie ostrzegł, że nóż jest ostry i można się nim skaleczyć. Podobne sprawy dotykają firm z branży technologicznej. Apple i AT&T zostali 10 lat temu oskarżeni przez Williama Gillisa o zbyt wolne działanie sieci 3G. Jak wiadomo była to największa nowość iPhone’a 3G Apple chwaliło się, że dzięki sieci 3G telefon będzie w stanie szybciej połączyć się z internetem. Tymczasem Gillis stwierdził, że internet działa zbyt wolno. Ponad to oskarżył AT&T oraz Apple o to, że w żadnym punkcie umowy nie ma informacji, że internet może działać wolno i nie spełniać jego oczekiwań, przez co sprzedało się zbyt dużo iPhone’ów. Nie jest znany mi finał sprawy, Apple broniło się bardzo kontrowersyjnymi argumentami, ale to już inny temat.

Sony Ericsson udostępnia SDK Xperii X1

Xperia X1

Sony Ericsson zaczął przygotowywać się do premiery pierwszego urządzenia z serii Xperia – modelu X1. Dział on oczywiście pod kontrolą systemu Windows Mobile i został wyposażony w prostą nakładkę. Sony Ericsson na potrzeby Xperii X1 opracował tablicę z 9 interaktywnymi skrótami do aplikacji i funkcji. To właśnie tego elementu dotyczyło udostępnione SDK.

Premiera Toshiby 824T

Toshiba 824T

Toshiba 824T nie była dostępna w Polsce, została stworzona na rynek japoński. Dlaczego więc o niej piszę? Ponieważ telefon ten mocno wyróżniał się designem, według producenta był on stylizowany na biżuterię. Urządzenie nie wyróżniało się za to parametrami, była to zwykła składana komórka z wyświetlaczem 2,8″ i aparatem 2 Mpx. Warto wiedzieć, że obecnie Toshiba przechodzi do historii. Firma ta od lat już nie zajmuje się telefonami, jej kolejne działy są sprzedawane lub wygaszane.

Sony Ericsson Video Phone

Sony Ericsson zaprezentował koncept urządzenia Video Phone, które miało łączyć w sobie cechy wszystkich typów elektroniki noszonej w kieszeniach. Miała to być komórka, PDA, odtwarzacz muzyki, a w razie potrzeby także odtwarzacz filmów. Ostatnia cecha miała być zasługą elementu z przyciskami nawigacyjnymi, który można było obrócić zamieniając go w podstawkę. Sony Ericsson nigdy niestety nie zrobił nic w kierunku stworzenia tego typu telefonu, koncept pozostał konceptem.

Zapowiedź Chrome na Androida

Około 10 lat temu światło dzienne ujrzała pierwsza wersja przeglądarki Google Chrome. Już wtedy, jeszcze przed wydaniem pierwszego telefonu z Androidem Sergey Brin poinformował, że Chrome zostanie zintegrowane z tym systemem mobilnym. Miał to być produkt rozwijany tak, jak Safari od Apple. Co z tego wyszło? Mam wrażenie, że nikt wtedy jeszcze nie przypuszczał jak duży sukces osiągnie Chrome, oraz że stanie się kluczowym komponentem Androida.

Zobacz też:

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.