ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do szkoły

Świetne aplikacje do szkoły i na studia – rozwiązanie zadań i pisanie pracy to bajka

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Mimo, iż jestem przeciwny posiadaniu smartfonów w szkołach, to jednak urządzenia te mogą przydać się także do celów innych niż przeglądanie Facebooka, Instagrama czy robienia zdjęć z ukrycia. Smartfony mogą uczynić życie ucznia lub studenta łatwiejszym, dzięki funkcjom i aplikacjom, jakie można na nie ściągnąć. Od września i października wielu z Was wróci do szkoły czy na studia. W związku z powyższym postanowiłem wskazać kilka aplikacji, które pomogą Wam w tym trudnym okresie. Przydadzą się one przede wszystkim w nauce, ale nie tylko. Wiadomo, że nic nie przebije wkładu własnego wykonanego na zajęciach i notatek zrobionych podczas zajęć, ale istnieją pewne rozwiązania, które ułatwiają życie w szkole. Zobaczcie aplikacje do szkoły i na studia, które ułatwią życie każdemu uczniowi i studentowi.

Aplikacje do szkoły i na studia

PhotoMath

W Sklepie Play są dostępne różne aplikacje, o których wielu użytkowników nie ma pojęcia. Do pewnego czasu nie wiedziałem o PhotoMath, które jest aplikacją genialną. Niby prosta w użyciu i nieskomplikowana, jak wiele programów skanujących dokumenty, jednak tu mamy do czynienia ze wzorami, co trochę się różni od typowych notatek. Aplikacja skanuje formułę za pomocą aparatu i przenosi ją do edytowalnej formy komputerowej. Banalne prawda? Jednak to nie koniec funkcji programu. Potrafi on na rozwiązanie wielu równań, dzięki czemu pomaga w rozwiązywaniu matematycznych zadań. To proste i praktyczne. Aplikację pobrano aż ponad 50 mln razy, a średnia ocen to wysokie 4,7. Jest to obowiązkowa pozycja w zestawieniu: „aplikacje do szkoły”. Polecam!

Exam Countdown Lite

Exam Countdown Lite

Bardzo przydatna aplikacja dla studentów, którzy nie są w stanie zapamiętać terminów kolokwiów czy egzaminów. Być może nie jest to specjalnie odkrywczy program, jednak ma kilka ciekawych funkcji:

  • Możliwość przechowania wszystkich kluczowe terminów egzaminów i testów w jednym miejscu
  • Funkcja odliczania
  • Przypisanie kolorów do danego egzaminu
  • Ponad 400 ikon do wyboru
  • Możliwość udostępniania w mediach społecznościowych np. Facebook lub Twitter
  • Funkcja dodawania notatek
  • Powiadomienia

Text Fairy

Na tą aplikację trafiłem jeszcze, gdy byłem posiadaczem Samsunga Galaxy S8+. Szukałem wtedy alternatywy dla programu: Czytnik optyczny. Zaletą Text Fairy jest możliwość zrobienia zdjęcia, na którym widoczny będzie fragment tekstu oraz jego przekonwertowanie z formy „obrazkowej” na formę stricte tekstową i edytowalną. Dzięki temu chcąc zacytować danego autora w swoim artykule czy pracy, nie musimy „ręcznie” wstukiwać liter trzymając książkę na kolanach, a w szybki i prosty sposób zrobi to za nas aplikacja. Polecam w szczególności studentom.

Forest: Stay Focused

Forest

Każdy uczeń czy student potrzebuje spokoju, szczególnie w czasie nauki. Forest w banalny sposób pozwala zoptymalizować wydajność. Aplikacja oparta jest na technice Pomodoro, która ustala przedziały czasu pracy lub nauki na 25 minut, oraz na 5 minutowych przerwach. Dzięki tej metodzie aplikacja ma na celu zwiększenie odpowiedzialności użytkowników za zarządzanie czasem. W międzyczasie Forest pozwala zasadzić drzewo, które rośnie, gdy nie patrzysz na swój smartfon. Jeżeli będzie stosował się do wytycznych, to Twoja nauka będzie wydajna, a Ty będziesz cieszył się wirtualnym lasem pełnym małych drzewek.

snapSchool

Na koniec coś, co może przydać się przede wszystkim uczniom w różnym wieku i jest obowiązkową pozycją w zestawieniu: aplikacje do szkoły. snapSchool pozwala na zrobienie zdjęcia zadaniu, którego nie potrafimy rozwiązać. Następnie podpinamy je w odpowiednim dziale programu, żeby za jakiś czas otrzymać rozwiązanie od innych użytkowników. Zrobienie zadania domowego nie powinno być problemowe z tą aplikacją. Minusem może być brak języka polskiego, jednak dzięki temu podszkolicie swój angielski.

źródło: androidpit

Sprawdź najnowsze wpisy