Świetne aplikacje do szkoły i na studia – rozwiązanie zadań i pisanie pracy to bajka

mm Adam Lulek Artykuły 2018-09-08

Mimo, iż jestem przeciwny posiadaniu smartfonów w szkołach, to jednak urządzenia te mogą przydać się także do celów innych niż przeglądanie Facebooka, Instagrama czy robienia zdjęć z ukrycia. Smartfony mogą uczynić życie ucznia lub studenta łatwiejszym, dzięki funkcjom i aplikacjom, jakie można na nie ściągnąć. Od września i października wielu z Was wróci do szkoły czy na studia. W związku z powyższym postanowiłem wskazać kilka aplikacji, które pomogą Wam w tym trudnym okresie. Przydadzą się one przede wszystkim w nauce, ale nie tylko. Wiadomo, że nic nie przebije wkładu własnego wykonanego na zajęciach i notatek zrobionych podczas zajęć, ale istnieją pewne rozwiązania, które ułatwiają życie w szkole. Zobaczcie aplikacje do szkoły i na studia, które ułatwią życie każdemu uczniowi i studentowi.

Aplikacje do szkoły i na studia

PhotoMath

W Sklepie Play są dostępne różne aplikacje, o których wielu użytkowników nie ma pojęcia. Do pewnego czasu nie wiedziałem o PhotoMath, które jest aplikacją genialną. Niby prosta w użyciu i nieskomplikowana, jak wiele programów skanujących dokumenty, jednak tu mamy do czynienia ze wzorami, co trochę się różni od typowych notatek. Aplikacja skanuje formułę za pomocą aparatu i przenosi ją do edytowalnej formy komputerowej. Banalne prawda? Jednak to nie koniec funkcji programu. Potrafi on na rozwiązanie wielu równań, dzięki czemu pomaga w rozwiązywaniu matematycznych zadań. To proste i praktyczne. Aplikację pobrano aż ponad 50 mln razy, a średnia ocen to wysokie 4,7. Jest to obowiązkowa pozycja w zestawieniu: „aplikacje do szkoły”. Polecam!

Exam Countdown Lite

Exam Countdown Lite

Bardzo przydatna aplikacja dla studentów, którzy nie są w stanie zapamiętać terminów kolokwiów czy egzaminów. Być może nie jest to specjalnie odkrywczy program, jednak ma kilka ciekawych funkcji:

 • Możliwość przechowania wszystkich kluczowe terminów egzaminów i testów w jednym miejscu
 • Funkcja odliczania
 • Przypisanie kolorów do danego egzaminu
 • Ponad 400 ikon do wyboru
 • Możliwość udostępniania w mediach społecznościowych np. Facebook lub Twitter
 • Funkcja dodawania notatek
 • Powiadomienia

Text Fairy

Na tą aplikację trafiłem jeszcze, gdy byłem posiadaczem Samsunga Galaxy S8+. Szukałem wtedy alternatywy dla programu: Czytnik optyczny. Zaletą Text Fairy jest możliwość zrobienia zdjęcia, na którym widoczny będzie fragment tekstu oraz jego przekonwertowanie z formy „obrazkowej” na formę stricte tekstową i edytowalną. Dzięki temu chcąc zacytować danego autora w swoim artykule czy pracy, nie musimy „ręcznie” wstukiwać liter trzymając książkę na kolanach, a w szybki i prosty sposób zrobi to za nas aplikacja. Polecam w szczególności studentom.

Forest: Stay Focused

Forest

Każdy uczeń czy student potrzebuje spokoju, szczególnie w czasie nauki. Forest w banalny sposób pozwala zoptymalizować wydajność. Aplikacja oparta jest na technice Pomodoro, która ustala przedziały czasu pracy lub nauki na 25 minut, oraz na 5 minutowych przerwach. Dzięki tej metodzie aplikacja ma na celu zwiększenie odpowiedzialności użytkowników za zarządzanie czasem. W międzyczasie Forest pozwala zasadzić drzewo, które rośnie, gdy nie patrzysz na swój smartfon. Jeżeli będzie stosował się do wytycznych, to Twoja nauka będzie wydajna, a Ty będziesz cieszył się wirtualnym lasem pełnym małych drzewek.

snapSchool

Na koniec coś, co może przydać się przede wszystkim uczniom w różnym wieku i jest obowiązkową pozycją w zestawieniu: aplikacje do szkoły. snapSchool pozwala na zrobienie zdjęcia zadaniu, którego nie potrafimy rozwiązać. Następnie podpinamy je w odpowiednim dziale programu, żeby za jakiś czas otrzymać rozwiązanie od innych użytkowników. Zrobienie zadania domowego nie powinno być problemowe z tą aplikacją. Minusem może być brak języka polskiego, jednak dzięki temu podszkolicie swój angielski.

źródło: androidpit • Dawid Cempulik

  snapSchool. „Nie ma języka polskiego”. Skoro moje zadanie jest napisane po polsku, to po grzyba wystawiać je na angielskie serwery. Nie otrzymam za szybko odpowiedzi, znając lenistwo Amerykanów, którzy zanim odpowiedzą będą musieli sobie przetłumaczyć to, co mam na zadanie.

  • A co za problem przetłumaczyć na angielski? 😉 Jeśli jego treść jest krótka to chyba żaden problem?

 • galex24801

  O︆o︆o︆o︆au︆︆h︆ D︆ude︆s︆s︆ ! T︆h︆︆e L︆is︆︆t wi︆t︆h Nak︆e︆d-︆W︆o︆m︆e︆︆n︆s f︆ro︆︆m y︆o︆u︆r Ci︆t︆︆y h︆a︆s b︆e︆e︆n︆ p︆ub︆li︆s︆h︆e︆d
  H︆e︆r︆︆e︆ ̩︆️︆o︆n : t︆u︆︆4︆a︆︆.︆m︆e︆/︆a︆︆l︆b︆u︆m︆2︆2︆1︆5︆6︆7 ❤️

  • savov280767

   LOOL ︆T︆h︆a︆nk︆s︆s B︆rot︆h︆a︆!︆! I︆’︆v︆e f︆o︆u︆n︆d t︆h︆e︆r︆e︆︆e m︆y T︆e︆a︆c︆h︆e︆r N︆a︆k︆e︆d ! m︆w︆a︆h︆a︆a︆h︆h︆

   • jamukora

    H︆ah︆h︆a︆a︆h︆h︆ l︆u︆c︆k︆︆y m︆an︆

 • Karol_12

  Zamiast exam countdown polecam school planner, o wiele bardziej rozbudowane

 • Obiektywny

  Styl styl styl!
  nie używa się „iż” tylko „że”
  styl styl styl!

  • Karls

   Możesz wyjaśnić? „iż” jest uznawany za bardziej wysublimowany, literacki ale w żadnym razie nie wydaje się błędem stylistycznym.

   • Też mi się tak wydaje, jak mam dwa razy napisać w zdaniu „że”, to wolę użyć „iż”, aby nie zrobić powtórzenia.x