ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kalendarz google - aplikacja do zarządzania czasem

Najlepsze kalendarze na Androida – proste i funkcjonalne

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Być może kalendarz to banalne narzędzie, jednak może być ono bardzo przydatne. Nawet te papierowe są świetne, ponieważ można na nich zapisać istotne dla nas daty. Jednak najbardziej przydają się elektroniczne kalndarze, dostępne w postaci aplikacji na smartfonach. Służą one przede wszystkim do zapisywania najważniejszych wydarzeń w przyszłości. Co zaskakujące, technologia kryjąca się za kalendarzami zmieniła się bardzo niewiele przez lata. Większość aplikacji kalendarza to po prostu ogromne notesy z funkcjami dostosowywania. Na jakie warto zwrócić uwagę? Zobaczcie najlepsze kalendarze na Androida.

Najlepsze kalendarze na Androida

aCalendar

aCalendar

aCalendar to jedna z klasycznych aplikacji kalendarza. Zawiera podstawowe funkcje, takie jak różne widoki dat, przypomnienia, powiadomienia i inne. Program ma również opcje dostosowywania, obsługę Kalendarza Google, zadania, motywy. Deweloper przeznacza też 10% wszystkich przychodów z aplikacji, aby chronić las deszczowy. Aplikacja ma darmową wersję i niedrogą wersję pro.

Any.do: lista zadań, Kalendarz, Przypomnienia

AnyDo

Synchronizuj się w czasie rzeczywistym między telefonami, komputerami i tabletem. Aplikacja zapamiętuje listę wydarzeń, ustala przypomnienia, kalendarz i program zajęć, dzięki czemu nigdy nie zapomnisz, co masz zrobić. Otrzymuj przypomnienia o zaplanowanym czasie, kiedy dotrzesz do określonej lokalizacji lub ustaw powtarzające się przypomnienia, abyś nigdy nie przegapił zdarzenia.

Zobacz także: Pobierz Windows 95 w formie aplikacji!

Business Calendar 2

Business Calendar

Przegląd funkcji:
▪ terminarz wydarzeń i organizator zadań
▪ widok miesięczny, tygodniowy i dzienny
▪ agenda z wyszukiwarką „live search“
▪ widok roczny
▪ korzysta z synchronizacji kalendarza Android, która pozwala synchronizować z np. kalendarzem Google i Exchange
▪ obsługa lokalnych kalendarzy i zadań
▪ harmonogram świąt
▪ urodziny Twoich kontaktów
▪ zaawansowane przypomnienia wydarzeń
▪ widżety miesiąca, tygodnia, dnia, agendy, ikonki i zadań

CalenGoo

CalenGoo

CalenGoo to kolejna aplikacja kalendarza, która ma możliwości obsługi Kalendarza Google i Kalendarza Exchange. Posiada również opcje dostosowywania, przyzwoite opcje zdarzeń, powtarzające się wydarzenia i wiele innych. Aplikacja nie ma dużej listy dodatkowych funkcji, jednak te podstawowe sprawują się bardzo dobrze. Dość nietypową opcją jest współdzielenie kalendarza z innymi osobami, co sprawia, że program jest idealny dla rodzin lub pracy. Darmowa wersja dostępna jest na okres próbny. Wersja pro kosztuje 5,99 USD.

DigiCal Kalendarz

DigiCalendar

Bardzo popularny program. Funkcje kalendarza to:

  • 7 wyrazistych i stylowych widoków kalendarza
  • 6 pięknych i łatwych w dopasowaniu widżetów
  • Kalendarze premium
  • Prognoza pogody na świecie
  • Ciemny motyw Material Design
  • 42 kolory do oznaczania wydarzeń
  • Wyszukiwanie lokalizacji

Kalendarz Google

W zestawieniu najlepsze kalendarze na Androida nie mogło zabraknąć Kalendarza Google. Według dewelopera: Pobierz oficjalną aplikację Kalendarz Google na telefon lub tablet z Androidem, by zaoszczędzić czas i jak najlepiej zaplanować swój dzień.
• Różne widoki kalendarza – możesz szybko przełączać się między widokiem miesiąca, tygodnia i dnia.
• Wydarzenia z Gmaila – informacje o zarezerwowanych lotach, pokojach hotelowych, stolikach w restauracji czy kupionych biletach na koncert są automatycznie dodawane do Kalendarza.
• Zadania do wykonania – używaj Przypomnień do tworzenia i wyświetlania zadań przy wydarzeniach.
• Cele – dodawaj swoje osobiste cele, na przykład „biegać trzy razy w tygodniu”, a Kalendarz automatycznie zaplanuje Ci na nie czas.
• Wszystkie Twoje kalendarze w jednym miejscu – Kalendarz Google współpracuje ze wszystkimi kalendarzami na Twoim telefonie, w tym z Exchange.

Simple Calendar

Prosty kalendarz z obsługą synchronizacji z Dyskiem Google. Dzięki niemu możesz z łatwością tworzyć wydarzenia i przypomnienia, które nigdy nie zaginą. Zawiera widżet 4×4 z możliwością ustawiania koloru tekstu i tła, a dla tego drugiego również stopień przezroczystości. Nie zawiera żadnych żadnych reklam, nie potrzebuje masy uprawnień, jest w pełni otwartoźródłowy, kolory można dowolnie modyfikować. Uprawniena pamięci są potrzebne tylko do eksportowania lub importowania wydarzeń z plików .ics. Uprawnienia kontaktów są używane tylko do importowania urodzin.

TimeFree

Zestawienie najlepsze kalendarze na Androida zamyka TimeTree. Jest jedną z niewielu dobrych darmowych aplikacji kalendarza. Nie ma wielu funkcji, jednak sprawdza się doskonale w przypadku par, współpracowników i bliskich osób. Ma lepsze funkcje udostępniania niż inne programy tego typu. Aplikacja zawiera także przypomnienia, widżety oraz obsługę Kalendarza Google, kalendarza Apple i kalendarza Outlook. Niestety program zawiera reklamy.

źródło: androidauthority

Sprawdź najnowsze wpisy