android 9 pie nieoficjalne oprogramowanie

Oto smartfony i tablety, na których już dzisiaj zainstalujecie Android 9 Pie!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Artykuły

Pamiętacie, ile czasu minęło od premiery Android 9 Pie? Ponad 2 tygodnie. Jesteśmy już przyzwyczajeni, że to zdecydowanie za krótko, aby którykolwiek z producentów zdecydował się oficjalnie wydać stosowną aktualizację. W tym roku zaskoczeni mogą poczuć się użytkownicy Essential Phone. Pomijam serię Pixel, bo to już byłaby porażka, gdyby Google też zwlekało z wydaniem swojego systemu. Niemniej wiele modeli już może sprawdzić, czym jest Android 9 Pie za sprawą nieoficjalnych wydań.

Android 9 Pie na smartfonach i tabletach już dzisiaj

android 9 pie

Scena deweloperów modyfikacji na Androida ma się dobrze. O ile sam tuning oprogramowania nie ma już tak ogromnego znaczenia, jak kilka lat temu, ale wciąż można ulepszać swoje smartfony i tablety. W tym wypadku można też sprawdzić wcześniej Android 9 Pie. W takim razie poznajcie urządzenia, na których możecie zainstalować najnowszą wersję Robocika:

Asus

Google

Honor

Huawei

  • Huawei Mate 10 Pro (AOSP)
  • Huawei Nova 2i (AOSP)
  • Huawei P20 Pro (AOSP)
  • Huawei P8 Lite 2017 (AOSP)

Lenovo

Motorola

OnePlus

Samsung

Sony

Xiaomi

ZTE

Nie można też zapomnieć o projekcie Treble. Jeśli Twój smartfon wspiera to rozwiązanie, to też może odkryć Android 9 Pie. Niemniej wiąże się to z problemami związanymi z wyjątkowymi rozwiązaniami poszczególnych urządzeń, więc warto poczekać na dedykowane wydania. Dodatkowo nie ma mowy o żadnej weryfikacji, co też objawia się chociażby z przegrzewaniem procesora lub wysokim zużyciem energii przez poszczególne podzespoły. To jeden z powodów, dla którego producenci potrzebują więcej czasu na wdrożenie oficjalnego wydania nowego oprogramowania na swoje urządzenia. Wspomina o nim chociażby Sony, tłumacząc dlaczego musimy dłużej czekać.

Zobacz też: Xperia XZ3 pozuje do zdjęć w etui i ujawnia zmiany narzucone przez Sony.

Podobnie należy pamiętać, że nie wszystkie powyższe wersje Android 9 Pie są uznane za tzw. daily, czyli nadające się do użytku na co dzień. Mogą pojawiać się problemy z chociażby NFC lub nieprawidłowym działaniem aparatu. Niemniej wszystkiego dowiecie się zaglądając do podlinkowanych tematów na forum XDA-Developers. Z dnia na dzień powyższa lista będzie się powiększać, więc jeżeli uważacie, że brakuje któregoś modelu, co już może pochwalić się nieoficjalnym wydaniem Android 9 Pie, to dajcie znać w komentarzach, a niewątpliwie je uwzględnimy.

źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy