ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Najlepsze gry strategiczne na Androida

Najlepsze gry strategiczne na Androida – zobacz długą listę wciągających tytułów

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Po wpisie najlepsze RPG na Androida przyszedł czas na najlepsze gry strategiczne na Androida. Wśród naszych czytelników na pewno znajdą się użytkownicy smartfonów, którzy lubią strategie. Przyznam, że jest to mój ulubiony rodzaj gier, tym bardziej miło mi zaprezentować najciekawsze propozycje.

Najlepsze gry strategiczne na Androida

Holedown

Najnowsza gra od dewelopera Martina Jonassona to Holedown – szalona gra logiczna, która polega na wydobywaniu ciał niebieskich – zaczynając od asteroidy i przemieszczając się aż do Słońca – używając odbijających się kulek. Każda cegła ma liczbę, która reprezentuje liczbę trafień potrzebnych do jej zniszczenia. Rozgrywka jest bardzo szybko i dlatego pojawia się tu element strategiczny. Jeśli bloki osiągną górną część ekranu, gra się kończy.

Civilization Revolution 2

Bazująca na prawdopodobnie najlepszej strategii wszechczasów, Civilization Revolution 2 jest uproszczoną wersją epickiej turowej gry Sid Meiera opartej na strategicznej dominacji nad światem, której nie mogło zabraknąć w spisie: najlepsze gry strategiczne na Androida. W Revolution 2 grasz jako światowy lider, próbując zbudować imperium, zwiększając produkcję, budując armie i podbijając tereny swoich wrogów. Istnieją cztery sposoby na wygraną w każdym meczu: zdominuj przeciwników, wygraj poprzez ekonomię, zwycięstwo kulturowe lub bądź pierwszym, który wypuści statek w kosmos, aby wygrać poprzez naukę. Gra kosztuje 44,99 zł w Google Play, a jej ocena to 3,9.

The Battle for Polytopia

Jeśli jesteś fanem serii Civilization, musisz po prostu sprawdzić Battle for Polytopia. Ta gra indie obejmuje plemiona walczących o kontrolę nad mapą. Gra oferuje proste turowe rozgrywki, które można szybko wykonać. W każdej turze zbierasz gwiazdki na podstawie liczby i wielkości kontrolowanych miast, które możesz wydać na uaktualnienie drzewa technologii plemienia, budowanie oddziałów lub zbieranie zasobów. Musisz się zastanowić, jak wydać swoje zasoby i ustawić swoje wojska w turze. Istnieje wiele sposobów grania. W grze solo możesz stworzyć niestandardową grę, która kończy się po 30 turach lub grać, dopóki nie pozostanie tylko jedno plemię. Istnieje również rzadko dostępna opcja trybu wieloosobowego, która pozwala skonfigurować niestandardową grę wśród znajomych, a nawet zachować ją, abyś mógł grać w tę samą grę za jakiś czas. Tytuł dostępny jest za darmo w Google Play i ma średnią ocen 4,7.

XCOM: Enemy Within

XCOM to popularna strategia, która polega na powstrzymywaniu obcych przed inwazją na Ziemię. Jako dowódca XCOM masz za zadanie kontrolowanie swojej drużyny żołnierzy, którzy wyruszają w misje, aby uchronić Ziemię przed kosmitami. XCOM: Enemy Within to rozszerzenie gry XCOM: Enemy Unknown i dodaje nowy zestaw umiejętności, ulepszeń i broni, które pomogą ci przeciwdziałać obcym zagrożeniom. Gra dostępna jest od prawie 4 lat, ale wciąż jest jedną z najlepszych gier strategicznych na Androida. Dostępna jest w Google Play za 44,99 zł, a średnia ocen to 4,2.

Mushroom Wars 2

Mushroom Wars 2 to wielokrotnie nagradzana gra strategiczna w czasie rzeczywistym, w której możesz kontrolować maleńkie armie grzybów w bitwach online lub offline. W końcu wydana dla systemu Android, tytuł oferuje piękną grafikę i rozgrywkę, które są łatwe do nauczenia, ale trudne do opanowania. Twoim celem jest totalna dominacja, która wymaga przeniesienia oddziałów przez mapę, przejmowania strategicznych chat z grzybami i innych struktur, jednocześnie broniąc się przed wrogiem. Do wyboru są cztery plemiona z pełnym, dostępnym dla każdego odcinkiem kampanii, ale prawdziwa akcja rozpoczyna się od wieloosobowego trybu online.

Fire Emblem: Heroes

Fire Emblem: Heroes to jeden z pomysłów Nintendo na rozwój gier na Androida. W grze wcielasz się w rolę potężnego przywoływacza, który ma moc, by przywieźć najlepszych bohaterów Fire Emblem, by pomogli bronić królestwa. Bitwa odbywa się w arenach, gdzie musisz użyć swoich strategicznych umiejętności, aby atakować i bronić się przed przeciwnikami. Gra dostępna jest za darmo, a jej średnia ocen to 4,6. Taki klasyk zasługuje na miano „najlepsze gry strategiczne na Androida”.

Clash Royale

W zestawieniu: najlepsze gry strategiczne na Androida nie mogło zabraknąć Clash Royale od twórców Clash of Clans. Walcz z ludzkimi przeciwnikami w czasie rzeczywistym za pomocą szalonych bitew opartych na kartach, w których musisz wykupić wieże koronne wroga, jednocześnie się broniąc. Aby odnieść sukces w Clash Royale, musisz nauczyć się mocnych i słabych stron wszystkich kart, a następnie używać ich bardzo strategicznie podczas bitwy. Zagraj niewłaściwą kartę w niewłaściwym momencie i może to oznaczać koniec gry, więc bądź sprytny i cierpliwy. Gra dostępna jest za darmo!

Zobacz także: Huawei to nowy Samsung, dlaczego?

Plague Inc.

Plague Inc. to dość mroczna globalna gra symulacyjna o wirusach opanowujących świat. Gracze łagodnie kierują chorobą od skromnego kaszlu po śmiertelną pandemię na całym świecie, zmieniając ją w nowe symptomy, zwiększając środki przenoszenia i odporności. Z biegiem czasu gracze odblokowują nowe typy chorób z ich własnymi unikalnymi cechami. Wydarzenia na świecie również losowo pojawiają się w każdej grze, zmuszając Cię do zmiany ścieżki ewolucji. Dzięki zakupowi w aplikacji możesz pozbyć się reklam i dodać opcję szybkiego przewijania do przodu lub nowy typ wirusów.

Pandemic: The Board Game

Jako najbardziej utalentowani członkowie zespołu zwalczającego epidemie, musicie wynaleźć lekarstwa na cztery śmiertelne choroby, jednocześnie powstrzymując ich rozprzestrzenianie. Wasz zespół będzie podróżować po całym świecie, lecząc zarażonych oraz poszukując składników niezbędnych do wynalezienia lekarstw. Aby wygrać, musicie współpracować. Zegar jednak tyka. Kolejne ogniska epidemiczne i nowe choroby napędzają rozprzestrzenianie się zarazy. Czy uda się wam wynaleźć wszystkie cztery lekarstwa na czas? Los ludzkości spoczywa w waszych rękach! „Pandemic: gra planszowa” jest grą kooperacyjną, w którą mogą również grać całe rodziny. Łatwa do zrozumienia i bardzo przyjemna „Pandemic: gra planszowa” przeniesie cię w klimat świata stojącego w obliczu apokalipsy. Wszyscy gracze muszą pracować jako zespół, aby uratować świat. Gra kosztuje 17,99 zł i ma średnią ocen 4,7.

Vainglory

Absolutny musthave dla fanów Doty czy League of Legends. Dla mnie zdecydowanie nr jeden w zestawieniu najlepsze gry strategiczne na Androida. Vainglory jest kompletną grą, z której wszyscy szaleni fani MOBA będą zadowoleni.

Hearthstone

Tego tytułu chyba nie trzeba przedstawiać! Wyciągnij talię i stań do pojedynku! Hearthstone to dynamiczna karcianka, w której musisz wykazać się sprytem i zmysłem strategicznym w zaciekłych starciach z innymi graczami – a wszystko to w radosnych klimatach świata Warcrafta! Pobierz grę, a już po chwili zaczniesz dowodzić potężnymi bohaterami, rzucać zaklęcia, przyzywać różne stwory i walczyć na nieustannie zmieniającym się polu walki. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym strategiem, czy też zaprawionym w bojach weteranem, głębia i urok Hearthstone wciągną cię bez reszty!

Star Command

Star Command to gra strategiczna sci-fi w stylu retro. Gracze przejmują dowództwo nad statkiem kosmicznym, który wygląda tak, jakby mógł zostać wyjęty z filmu Star Trek. Zadaniem gracza jest zwerbowanie załogi, ulepszenie zaplecza i rozpoczęcie intergalaktycznej przygody, która zwykle kończy się walką z groteskowymi kosmitami.

Na koniec dodam, że absolutnym numerem jeden obok Vainglory w zestawieniu: najlepsze gry strategiczne na Androida jest – Heroes of Might and Magic 3: HD Edition.

Źródło: androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy