pilkarskiandroid

Wszystkie najważniejsze ligi europejskie mają swój start już za sobą. Jeśli dołożymy do tego Ligę Mistrzów (niestety bez polskiej drużyny), Ligę Europejską czy też eliminacje do mistrzostw świata w Brazylii wyjdzie nam sporo piłkarskich wydarzeń, które prawdziwy fan nie może przegapić. Jak tutaj śledzić na bieżąco wszystkie spotkania a między czasie spróbować jeszcze coś „ugrać”, korzystając ze swojej wiedzy i szczęścia? Zapoznajcie się z moim zestawieniem kilku aplikacji, które ułatwią Wam życie w nadchodzącym sezonie.

Live Score Addicts

Jest to aplikacja która jako pierwsza ląduje na każdym moim urządzeniu tuż po jego uruchomieniu. Nie wyobrażam sobie bez niej swojego smartfona i każdy szanujący się kibic na pewno o niej słyszał. Dane mi było testować wiele programów mających zapewnić dostęp „na żywo” do wyników spotkań – ta jest zdecydowanie najlepsza. Co mnie do niej przekonało?

Zacznijmy może od naprawdę bogatych opcji konfiguracyjnych. Możemy przefiltrować ligi które będą nam się wyświetlać w głównym oknie aplikacji a następnie ustalić ich kolejność na liście. Później możemy wybrać sobie ulubione zespoły (lub takie w których np. grają polscy zawodnicy) – wtedy wyniki tych zespołów będą na samej górze, w kategorii „Followed teams”.

Powiadomienia to druga opcja za którą bardzo sobie cenie tę aplikację. Dla każdego zespołu możemy sobie ustawić czy chcemy być informowani o składach, rozpoczęciu meczu, strzelonych bramkach, wyniku pierwszej połowy, dostępnych skrótach czy też ustawić sobie przypomnienie o nadchodzącym spotkaniu. Jest nawet opcja dla grających u bukmacherów – w każdej chwili możemy sobie włączyć powiadomienia tylko dla danego meczu – przydane jeśli nie chcemy być powiadamiani ciągle o meczach np. Barcelony, a chcemy tylko wiedzieć o wyniku tego konkretnego spotkania. Wtedy wystarczy tylko parę „tapnięć” i już  nie minie nas żadna informacja z tego meczu.

Warto także dodać, że oprócz wyniku i informacji o strzelcach bramek dostajemy także w większości przypadków informacje o asystach, składach, kartkach, zmianach, kontuzjach a nawet strzałach w poprzeczkę czy słupek. Jeśli do tego dołożymy wyniki ostatnich meczów między zespołami, ich aktualną formę w ostatnich spotkaniach, statystyki zakończonych spotkań, media oraz aktualizowaną na bieżąco tabelę to dostaniemy najlepszą obecnie tego typu aplikację dostępną w markecie. Z jedną wadą – brakiem trzymania ustawień w chmurze – kolejność lig i śledzone zespoły musimy ustawiać osobno po każdej instalacji.

Link: Google Play
Alternatywa
:  FotMobTHE Football App

Ekstraklasa.net LIVE

Nasza rodzima ekstraklasa nie powala może poziomem, ale aplikacja związana z serwisem Ekstraklasa.net jest wykonana co najmniej poprawnie. To raczej program dla ludzi śledzących głównie polską piłkę (chociaż pojawiają się tutaj relacje z ciekawszych spotkań w innych ligach). Dzięki niemu mamy dostęp do ostatnich relacji live (wciąż popularne jak widać są tekstowe relacje z meczów), wiadomości , terminarzy (głównie rozgrywki polskie, ale także El. MŚ 2014, Liga Mistrzów i Liga Europy), tabel (tutaj tylko polskie rozgrywki plus Mistrzostwa Świata) i zakładki „Ekstraklasa”, gdzie wszystkie informacje dotyczą już tylko najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.

Przyczepić można by się w zasadzie do fatalnego rozwiązania z logowaniem potrzebnym do komentowania i chyba trochę kiepskiej kolorystyki oraz na dłuższą metę irytującej animacji przejścia z ekranu do ekranu. Zwłaszcza to pierwsze wydaje się dziwne – zamiast dostać ładny boks gdzie możemy wpisać nasze dane, naszym oczom ukazuje się pełna (!) wersja strony z okienkiem do logowania. Na tym polu – tragedia.

Link: Google Play
Alternatywa: 
Sport.pl Live

365Scores: Wyniki i Wiadomości

Ta aplikacja miała najpierw wylądować jako alternatywa dla LSA, jednak przemyślałem że wtedy być może część z Was mogłaby nie zwrócić na nią uwagi. A to byłby błąd. Dzięki niej jesteśmy w stanie nawet nie tyle śledzić wyniki ulubionych drużyn, co stworzyć sobie „centrum informacji” o naszych faworytach. Po skonfigurowaniu naszych zespołów którym kibicujemy i wybraniu faworyzowanych lig zostajemy przeniesieni do ekranu głównego, na którym znajdziemy dwie zakładki: „Moje wybory” i „Moje Ligi”. W każdej z nich znajdziemy m.in. wyniki, aktualności, video (bardzo sprawnie działające, podzielone w większości przypadków na poszczególne bramki czy ciekawe sytuacje), wpisy z Twittera najważniejszych piłkarzy czy informacje o transferach. Wszystko to podane w ładnej, przejrzystej formie.

Można by się przyczepić w paru miejscach do średnio trafionego tłumaczenia (imprezy jako określenie terminarza), ale aplikacja jest cała w języku polskim i większych wpadek nie znalazłem. Jeśli chodzi o porównanie szybkości informowania  bramkach w trakcie wczorajszego (tj. wtorkowego) meczu Legii aplikacja pokonała nawet faworyzowany przeze mnie Live Score Addicts. Warto się zainteresować, zwłaszcza jeśli ktoś lubi mieć wszystko w jednym miejscu. Mimo, że nie uważam by dwie podobne aplikacje miały sens na jednym urządzeniu, to 365Scores zostawię razem z LSA – czuję, że kiedyś może się przydać.

Link: Google Play

Expekt

Jest to aplikacja mobilna jednego z internetowych bukmacherów. Przechodzimy więc do części dla bardziej „zgłębionych” w temacie sportów kibiców. Czemu wybrałem akurat tę aplikację skoro na rynku jest kilku bukmacherów oferujących podobne programy? Przede wszystkim jest ona najbardziej intuicyjna z wszystkich które miałem okazję testować. Poza tym – pomijając parę zawieszeń – nie spotkałem się z jakimiś błędami lub uciążliwościami.

Spokojnie więc możemy obstawiać live, tworzyć kupony pojedyncze czy też zakłady wielokrotne i bez większego problemu poruszać się po listach dostępnych do obstawienia spotkań. Mamy dostęp do historii naszych kuponów a także możemy np. dokonać szybkiej wpłaty na nasze konto. W takich aplikacjach dla mnie liczy się właśnie wygoda korzystania – i tutaj duży plus.

Link: Strona Expekt
Alternatywa: 
Unibet, BWin

Mobilna strona sts.pl

A tutaj już nie aplikacja, a mobilna wersja strony. Czemu akurat STS? Nie jest to typowo internetowy bukmacher (posiada sporą ilość punktów w całej Polsce), ale od pewnego czasu umożliwia zakłady online. Pominę tutaj w jaki sposób STS wspiera polski sport – sentyment do STSu pozostał od czasów, gdy zawsze z kimś „pełnoletnim” szliśmy postawić i przegrać parę groszy. Może dlatego ucieszyłem się, gdy oprócz zakładów online dostaliśmy w pełni funkcjonalną mobilną stronę internetową.

Jest tutaj podobna sytuacja jak z aplikacją Expekt – czytelność, funkcjonalność i wygoda. Można się przyczepić braku możliwości obstawiania meczy LIVE, ale to akurat w wypadku tego bukmachera dopiero raczkuje i pojawiło się niedawno, więc nie ma aż tak dużego znaczenia. Twórcy stron mobilnych muszą zwrócić uwagę, by wyeksponować najpotrzebniejsze opcje i niekoniecznie ładować wszystkie możliwe funkcjonalności w stronę mobilną – właśnie tego trzymano się chyba przy tworzeniu m.sts.pl, co naprawdę należy pochwalić. Za całokształt strony otrzymuje ona miejsce w tym zestawieniu.

Link: m.sts.pl

Jakaś gra?

Chciałem jeszcze opisać jakąś piłkarską grę na nudne spotkania lub oczekiwania na rozpoczęcie meczów, ale nie spotkałem jeszcze ciekawego tytułu w tej tematyce który mógłbym mocno polecić. Żaden manager ani też dość popularny New Star Soccer nie przyciągnęły mnie na dłużej. Podobnie jest z „bazami danych” – nie znalazłem dobrej aplikacji oferującej przegląd statystyk i historii spotkań danego zespołu (coś na wzór np. boisko.info). Może warto by jakiś programista się tym zainteresował? Chętnie nakreślę jak według mnie powinna ona wyglądać – wystarczy kontakt : )

Oczywiście jeśli ktoś z Was korzysta z jakiś innych aplikacji, które według niego zasługują na uwagę – zapraszam do wrzucania propozycji w komentarzach. Zwłaszcza, że wciąż jak widzicie, brakuje kilku rzeczy do ideału.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.