Największe ligi europejskie ruszyły – aplikacje dla fana futbolu

Mateusz Gadzina Mateusz Gadzina Aplikacje
pilkarskiandroid

Wszystkie najważniejsze ligi europejskie mają swój start już za sobą. Jeśli dołożymy do tego Ligę Mistrzów (niestety bez polskiej drużyny), Ligę Europejską czy też eliminacje do mistrzostw świata w Brazylii wyjdzie nam sporo piłkarskich wydarzeń, które prawdziwy fan nie może przegapić. Jak tutaj śledzić na bieżąco wszystkie spotkania a między czasie spróbować jeszcze coś „ugrać”, korzystając ze swojej wiedzy i szczęścia? Zapoznajcie się z moim zestawieniem kilku aplikacji, które ułatwią Wam życie w nadchodzącym sezonie.

Live Score Addicts

Jest to aplikacja która jako pierwsza ląduje na każdym moim urządzeniu tuż po jego uruchomieniu. Nie wyobrażam sobie bez niej swojego smartfona i każdy szanujący się kibic na pewno o niej słyszał. Dane mi było testować wiele programów mających zapewnić dostęp „na żywo” do wyników spotkań – ta jest zdecydowanie najlepsza. Co mnie do niej przekonało?

Zacznijmy może od naprawdę bogatych opcji konfiguracyjnych. Możemy przefiltrować ligi które będą nam się wyświetlać w głównym oknie aplikacji a następnie ustalić ich kolejność na liście. Później możemy wybrać sobie ulubione zespoły (lub takie w których np. grają polscy zawodnicy) – wtedy wyniki tych zespołów będą na samej górze, w kategorii „Followed teams”.

Powiadomienia to druga opcja za którą bardzo sobie cenie tę aplikację. Dla każdego zespołu możemy sobie ustawić czy chcemy być informowani o składach, rozpoczęciu meczu, strzelonych bramkach, wyniku pierwszej połowy, dostępnych skrótach czy też ustawić sobie przypomnienie o nadchodzącym spotkaniu. Jest nawet opcja dla grających u bukmacherów – w każdej chwili możemy sobie włączyć powiadomienia tylko dla danego meczu – przydane jeśli nie chcemy być powiadamiani ciągle o meczach np. Barcelony, a chcemy tylko wiedzieć o wyniku tego konkretnego spotkania. Wtedy wystarczy tylko parę „tapnięć” i już  nie minie nas żadna informacja z tego meczu.

Warto także dodać, że oprócz wyniku i informacji o strzelcach bramek dostajemy także w większości przypadków informacje o asystach, składach, kartkach, zmianach, kontuzjach a nawet strzałach w poprzeczkę czy słupek. Jeśli do tego dołożymy wyniki ostatnich meczów między zespołami, ich aktualną formę w ostatnich spotkaniach, statystyki zakończonych spotkań, media oraz aktualizowaną na bieżąco tabelę to dostaniemy najlepszą obecnie tego typu aplikację dostępną w markecie. Z jedną wadą – brakiem trzymania ustawień w chmurze – kolejność lig i śledzone zespoły musimy ustawiać osobno po każdej instalacji.

Link: Google Play
Alternatywa
:  FotMobTHE Football App

Ekstraklasa.net LIVE

Nasza rodzima ekstraklasa nie powala może poziomem, ale aplikacja związana z serwisem Ekstraklasa.net jest wykonana co najmniej poprawnie. To raczej program dla ludzi śledzących głównie polską piłkę (chociaż pojawiają się tutaj relacje z ciekawszych spotkań w innych ligach). Dzięki niemu mamy dostęp do ostatnich relacji live (wciąż popularne jak widać są tekstowe relacje z meczów), wiadomości , terminarzy (głównie rozgrywki polskie, ale także El. MŚ 2014, Liga Mistrzów i Liga Europy), tabel (tutaj tylko polskie rozgrywki plus Mistrzostwa Świata) i zakładki „Ekstraklasa”, gdzie wszystkie informacje dotyczą już tylko najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju.

Przyczepić można by się w zasadzie do fatalnego rozwiązania z logowaniem potrzebnym do komentowania i chyba trochę kiepskiej kolorystyki oraz na dłuższą metę irytującej animacji przejścia z ekranu do ekranu. Zwłaszcza to pierwsze wydaje się dziwne – zamiast dostać ładny boks gdzie możemy wpisać nasze dane, naszym oczom ukazuje się pełna (!) wersja strony z okienkiem do logowania. Na tym polu – tragedia.

Link: Google Play
Alternatywa: 
Sport.pl Live

365Scores: Wyniki i Wiadomości

Ta aplikacja miała najpierw wylądować jako alternatywa dla LSA, jednak przemyślałem że wtedy być może część z Was mogłaby nie zwrócić na nią uwagi. A to byłby błąd. Dzięki niej jesteśmy w stanie nawet nie tyle śledzić wyniki ulubionych drużyn, co stworzyć sobie „centrum informacji” o naszych faworytach. Po skonfigurowaniu naszych zespołów którym kibicujemy i wybraniu faworyzowanych lig zostajemy przeniesieni do ekranu głównego, na którym znajdziemy dwie zakładki: „Moje wybory” i „Moje Ligi”. W każdej z nich znajdziemy m.in. wyniki, aktualności, video (bardzo sprawnie działające, podzielone w większości przypadków na poszczególne bramki czy ciekawe sytuacje), wpisy z Twittera najważniejszych piłkarzy czy informacje o transferach. Wszystko to podane w ładnej, przejrzystej formie.

Można by się przyczepić w paru miejscach do średnio trafionego tłumaczenia (imprezy jako określenie terminarza), ale aplikacja jest cała w języku polskim i większych wpadek nie znalazłem. Jeśli chodzi o porównanie szybkości informowania  bramkach w trakcie wczorajszego (tj. wtorkowego) meczu Legii aplikacja pokonała nawet faworyzowany przeze mnie Live Score Addicts. Warto się zainteresować, zwłaszcza jeśli ktoś lubi mieć wszystko w jednym miejscu. Mimo, że nie uważam by dwie podobne aplikacje miały sens na jednym urządzeniu, to 365Scores zostawię razem z LSA – czuję, że kiedyś może się przydać.

Link: Google Play

Expekt

Jest to aplikacja mobilna jednego z internetowych bukmacherów. Przechodzimy więc do części dla bardziej „zgłębionych” w temacie sportów kibiców. Czemu wybrałem akurat tę aplikację skoro na rynku jest kilku bukmacherów oferujących podobne programy? Przede wszystkim jest ona najbardziej intuicyjna z wszystkich które miałem okazję testować. Poza tym – pomijając parę zawieszeń – nie spotkałem się z jakimiś błędami lub uciążliwościami.

Spokojnie więc możemy obstawiać live, tworzyć kupony pojedyncze czy też zakłady wielokrotne i bez większego problemu poruszać się po listach dostępnych do obstawienia spotkań. Mamy dostęp do historii naszych kuponów a także możemy np. dokonać szybkiej wpłaty na nasze konto. W takich aplikacjach dla mnie liczy się właśnie wygoda korzystania – i tutaj duży plus.

Link: Strona Expekt
Alternatywa: 
Unibet, BWin

Mobilna strona sts.pl

A tutaj już nie aplikacja, a mobilna wersja strony. Czemu akurat STS? Nie jest to typowo internetowy bukmacher (posiada sporą ilość punktów w całej Polsce), ale od pewnego czasu umożliwia zakłady online. Pominę tutaj w jaki sposób STS wspiera polski sport – sentyment do STSu pozostał od czasów, gdy zawsze z kimś „pełnoletnim” szliśmy postawić i przegrać parę groszy. Może dlatego ucieszyłem się, gdy oprócz zakładów online dostaliśmy w pełni funkcjonalną mobilną stronę internetową.

Jest tutaj podobna sytuacja jak z aplikacją Expekt – czytelność, funkcjonalność i wygoda. Można się przyczepić braku możliwości obstawiania meczy LIVE, ale to akurat w wypadku tego bukmachera dopiero raczkuje i pojawiło się niedawno, więc nie ma aż tak dużego znaczenia. Twórcy stron mobilnych muszą zwrócić uwagę, by wyeksponować najpotrzebniejsze opcje i niekoniecznie ładować wszystkie możliwe funkcjonalności w stronę mobilną – właśnie tego trzymano się chyba przy tworzeniu m.sts.pl, co naprawdę należy pochwalić. Za całokształt strony otrzymuje ona miejsce w tym zestawieniu.

Link: m.sts.pl

Jakaś gra?

Chciałem jeszcze opisać jakąś piłkarską grę na nudne spotkania lub oczekiwania na rozpoczęcie meczów, ale nie spotkałem jeszcze ciekawego tytułu w tej tematyce który mógłbym mocno polecić. Żaden manager ani też dość popularny New Star Soccer nie przyciągnęły mnie na dłużej. Podobnie jest z „bazami danych” – nie znalazłem dobrej aplikacji oferującej przegląd statystyk i historii spotkań danego zespołu (coś na wzór np. boisko.info). Może warto by jakiś programista się tym zainteresował? Chętnie nakreślę jak według mnie powinna ona wyglądać – wystarczy kontakt : )

Oczywiście jeśli ktoś z Was korzysta z jakiś innych aplikacji, które według niego zasługują na uwagę – zapraszam do wrzucania propozycji w komentarzach. Zwłaszcza, że wciąż jak widzicie, brakuje kilku rzeczy do ideału.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy