ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
składany smartfon ZTE AXON m smartfon podwójny ekran

Xiaomi też wyprodukuje składany smartfon. Nie podoba mi się ta wizja

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Składany smartfon to prawdopodobnie „the next best thing” na nudnym rynku mobilnym. Fani smartfonów z niecierpliwością i zainteresowaniem oczekują na rewolucyjne urządzenia, ponieważ do końca nie wiedzą, czego od nich mogą oczekiwać. Producenci z kolei widzą w tym okazję wypromowania się na rynku. Walka jest coraz bardziej zacięta, tym bardziej, że według najnowszych informacji, kolejni producenci dołączyli do boju.

Składany smartfon od Xiaomi i Oppo – nie widzę tego

Według portalu ETNews Xiaomi i Oppo także wyprodukują zginane smartfony. Raport wskazuje na to, że pierwsze urządzenia tych firm mają opierać się na zawiasach podobnych do tych w ZTE Axon M. Nie jest to zachwycająca wiadomość, gdyż urządzenie od ZTE wyglądało naprawdę paskudnie.

ZTE AXON m smartfon podwójny ekran

Na pocieszenie warto dodać, że zginane smartfony od Oppo i Xiaomi mają mieć jeden, a nie dwa ekrany. Składany wyświetlacz ma być dostarczony nie przez LG Display, a przez chińskie przedsiębiorstwa. Ich premiera zaplanowana jest na 2019 rok. Wiadomo, że tego typu urządzenia będą drogie. Można się spodziewać cen na poziomie ponad 1500 dolarów. Ciekawe zatem jaką cenę zaproponuje Xiaomi, które znane jest z niedrogich urządzeń.

Składany smartfon – wizje innych producentów

Na łamach naszego portalu kilkukrotnie pisaliśmy na temat plotek dotyczących nadchodzącego Samsung Galaxy X, który po złożeniu miał być smartfonem, a po rozłożeniu 7-calowym tabletem. Okazuje się, że smartfon ten ma się nazywać Galaxy F, a nie X. Co ciekawe na wszelkich patentach oraz koncepcjach, które bazują na nich, nie widać żadnych brzydkich zawiasów. Urządzenie ma pojawić się na rynku w pierwszym kwartale 2019 roku. Póki co nic więcej na temat flagowca nie wiadomo.

Samsung Galaxy X

Spekulowało się także, że LG pracuje nad podobnym projektem, który jest bardziej zaawansowany niż w przypadku Samsunga. Jednak według plotek, firma miała rozwijać tę technologię nie dla siebie, a dla Apple i Huawei. Plotki wskazują, że ekrany do rewolucyjnego telefonu tej ostatniej firmy ma dostarczyć LG, a produkt ma zostać oficjalnie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Huawei chce zrobić wszystko, żeby wyprzedzić Koreańczyków i wydać składanego smartfona jako pierwsze. Nie oznacza to jednak że pojawi się on na półkach od razu. Masowa produkcja składanego smartfona Huawei może rozpocząć się dopiero na początku 2019 r.

Mało kto wie jednak, że Lenovo jako pierwsze pokazało prototyp urządzenia ze składanym ekranem. Pierwszy raz zobaczyliśmy je 9 czerwca 2016 roku. Tablet został ponownie pokazany na Lenovo Tech World 2017. Jego ekran mierzył 5,5 cala, a po rozłożeniu 7,8 cala. Rozdzielczość zaprezentowanego sprzętu to 1440×1920.

Lenovo Folio

Zobacz także: Głośniki Bluetooth to zło

W końcu niejednokrotnie słyszeliśmy o legendarnym już Surface Phone od Microsoftu, który też miał mieć zginany ekran. „Miał” ponieważ okazuje się, że prawdopodobnie projekt nigdy nie ujrzy światła dziennego. Pozostały po nim jedynie patenty i koncepcje, które prezentują się rewelacyjnie i bynajmniej nie mają brzydkich zawiasów.

microsoft surface phone windows 10

Źródło: androidheadlines, własne

Sprawdź najnowsze wpisy