Najbardziej atrakcyjna oferta do 30 złotych może być tylko u jednego operatora!

Łukasz Pająk Artykuły 2018-07-24

Jeśli myślicie o zmianie operatora, to z pewnością już nużą Was kolejne zachęty do przejścia do X sieci ze względu na Y i Z. W dłuższej perspektywie zapewne nie wykorzystacie większości benefitów, którymi kuszą kolejne firmy. W takim razie skupmy się przede wszystkim na podstawowych aspektach poszczególnych oferty, czyli liczbie minut i wiadomości oraz pakietach internetowych. Nasz budżet się nie zmienia – wciąż pozostajemy w granicy 30 złotych miesięcznie, ale tym razem postanowiłem nie rozgraniczać się na abonamenty i „kartę”. Łączymy postpaid z prepaid i szukamy najlepszej oferty.

Najbardziej atrakcyjna oferta – u kogo, czego szukać?

Wielka czwórka, czyli Orange, Play, Plus i T-Mobile

porownanie operatorow

Powyżej widzicie zestawienie kluczowych operatorów z Wielkiej Czwórki. Niewątpliwie z tego zestawienia wyróżnia się Orange, ale warto zauważyć, że to właśnie oferty „na kartę” zdominowały. Pomarańczowy operator zachęca przede wszystkim największym pakietem internetowym, podczas gdy konkurencja wciąż skupia się na dodatkach z bazową paczką 10 GB.

Czemu nie wybrać operatora wirtualnego lub submarkę?

porownanie operatorow

Z racji, że pomniejszych operatorów jest od groma, to postanowiłem wybrać tych najczęściej polecanych przez Was, jak i tych z najciekawszą ofertą. Odrzuciłem A2 Mobile, które za 19,90 złotych oferuje wszystko bez limitu, ale już po 5 GB pojawia się ograniczenie na prędkość Internetu. Odpadła też Heyah, która ma gorszą ofertę od swojego „rodzica”, czyli T-Mobile – broni się jedynie połową ceny przez pierwszy miesiąc, ale nie oferuje darmowego transferu filmowego. Przejdźmy w takim razie do powyższej tabelki. Wygrywa abonament, ale z miesięcznym okresem wypowiedzenia i bezterminową umową – ktoś się tego spodziewał?

premium mobile operator logo

Premium Mobile oferuje zdecydowanie najwięcej do 30 złotych – nielimitowane rozmowy i wiadomości, a do tego 30 GB pakietu internetowego. Czego chcieć więcej? W ofercie znajdziecie jeszcze różnorakie paczki w ramach łączenia abonamentów, co przekłada się na dodatkowe oszczędności.

Zobacz też: Dużo piszesz wiadomości? Ciemny motyw w aplikacji Google Cię ucieszy.

Jednak czemu Premium Mobile wygrało? Oczywiście ze względu na najkorzystniejszą ofertę już od początku podpisywania umowy i brak jakichkolwiek wymagań terminowych od konsumenta. Mimo wszystko próżno szukać tu jakichś haczyków. O tym, dlaczego Premium Mobile oferuje najwięcej za najmniej dowiecie się w kolejnym tekście.24 odpowiedzi na “Najbardziej atrakcyjna oferta do 30 złotych może być tylko u jednego operatora!”

 1. Marta Nitral napisał(a):

  Ja jestem w A2mobie już ponad rok i sobie chwalę szczególnie darmowy transfer na social media.

 2. Łukasz Czubak napisał(a):

  heyah to juz wogóle dno, zrobili rewolucje ale to co teraz oferują to totalny smiech na sali,

 3. Aqua napisał(a):

  No naprawdę, co za stronniczość i manipulacja.

 4. Piotr Zet napisał(a):

  Co za bzdurne porównanie. W T-Mobile oferta z supernetem wideo to koszt 30zł nie 25zł nie da się włączyć/wyłączyć samej usługi. Oprócz tego jest na nią promocja i teraz na kilka miesięcy można dostać ją za 25zł. Dalej Orange nie ma MMS w pakiecie ktoś o tym wspomniał tak samo jak i Play. Widać, że to jest „rzetelne” porównanie. Oprócz tego czemu nie ma informacji o roamingu czy dodatkowych usługach jak np VoWiFi? To tak jakby porównywać samochody nie patrząc ile który ma miejsca z tyłu bo przecież nie każdy używa. Szok co raz więcej beznadziejnych artykułów tutaj i ten jest świetnym kolejnym już przykładem. Albo robić coś konkretnie albo wcale.

 5. Adrian K napisał(a):

  „Odrzuciłem Aero2, które za 19,90 złotych oferuje wszystko bez limitu, ale już po 5 GB pojawia się ograniczenie na prędkość Internetu.”
  Po 1 nie Aero2 tylko A2 Mobile
  po 2 spada ale do 3 Mb/s (niektórzy nawet takiej prędkości nie widzieli na oczy u swojego operatora.
  za nie całe 20zł masz wszystko za darmo bez limitów danych, nie spotka Cie sytuacja, że kończy Ci się internet i nawet nawigacja online nie ruszy…

 6. Valkyx napisał(a):

  W orange za 25 zł, za doładowanie konta dostajemy 15 gb, dodatkowo za wykupienie pakietu z tych 25 zł dostajemy kolejne 15 GB czyi już mamy w sumie 30 gb. Dodatkowo dla przenoszących numer jest oferta pakietu cyklicznego gdzie dostajemy 8GB za jego aktywację, a za podtrzymanie o 1 GB więcej co miesiąc. Ja mam już ponad 200 gb zebrane.

 7. Qba napisał(a):

  Brakuje informacji o szybkości internetu oraz zasięgu.

  Poza tym darmowe wideo to jest wiecej niż 30 GB.

 8. Xanth napisał(a):

  Artykuł sponsorowany…

 9. mindla napisał(a):

  Redaktorze w Orange nie ma MMS-ów w pakiecie za 25 złotych.
  Natomiast biorąc pod uwagę to jak często zajmujesz się tym tematem jestem na 100% że celowo zrobiłeś ten błąd żeby wywołać reakcję.

 10. macio napisał(a):

  Dlaczego nie wspomnieliście o roamingu? Dla niektórych może to być istotne, i może wpłynąć na wynik

  • mindla napisał(a):

   Dlatego że ludzie pracujący na zachodzie zarabiają bardzo dobrze i naprawdę ich stać na dopłatę tych kilku groszy do minuty rozmowy.
   A że sami nie chcą to ich operator przymusi, zawsze mogą dzwonić z lokalnej karty do Polski
   mają swobodny wybór.

   • macio napisał(a):

    Mówię tu bardziej o rozmowach zagranicą, aniżeli połączeniach międzynarodowych. No i o transferze danych.

    • mindla napisał(a):

     Wiem doskonale co to jest roaming o do tego odniosłem się w moim poście.
     Czyli jeśli ktoś z zagranicy dzwoni z polskiej karty na polskie numery, to jest roaming a rozmowy międzynarodowe to całkiem inna bajka.

     • macio napisał(a):

      No tak, ale miałem bardziej na myśli tych którzy wyjeżdżają na urlop za granicę itd. Nie twierdzę że jest to jakiś fundament oferty ale mimo wszystko wypadało wspomnieć o tym kto oferuje a kto nie, a szczególnie po zmianach jakie nastąpiły

     • mindla napisał(a):

      To sobie poczytaj regulaminy są tak zawiłe że naprawdę trudno się połapać.
      Idea darmowego roamingu była piękna ale szybko się to skończyło i raczej nie wróci w takiej postaci jak było.
      Przynajmniej nie u nas bo na zachodzie pewnie dalej jest bez zmian ale tam rozmowy są znacznie droższe niż u nas mam na myśli czysty przelicznik za minutę a nie relacje do zarobków.

     • macio napisał(a):

      Z tym się zgodzę… niestety

     • Piotr Zet napisał(a):

      Mała podpowiedź roamaing jest płatny w Premium ale że artykuł sponsorowany to brak informacji gdyż wynik pewnie byłby zupełnie inny

     • irytujący777 napisał(a):

      skoro nie ma opisanego pakietu w roamingu oznacza to ze go naturalnie nie ma — proste ? po co pisac pod ofertą rzeczy których w niej nie ma ? A szczegoly odnoscie cenników można znaleźć na stronie bez problemu 🙂

     • macio napisał(a):

      Niekoniecznie np. Plush ma. Poza tym jak już robią tabelkę i artykuł to wypadałoby wspomnieć, ale jak osoba wyżej wspomniała, wtedy by wyszło że sponsor ma już jakieś haczyki

 11. gumis napisał(a):

  Czego chcieć więcej od premium mobile? ZASIĘGU!!! W mojej okolicy plus ma najgorszy i nawet taka oferta za 10 zł nie będzie w stanie mnie skusić. Tego problemu nie ma u pozostałych operatorów… Ale jak wiadomo każdy ma indywidualne podejście…

Dodaj komentarzx