ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
SIM-lock Wielka Brytania

Najbardziej atrakcyjna oferta do 30 złotych może być tylko u jednego operatora!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Jeśli myślicie o zmianie operatora, to z pewnością już nużą Was kolejne zachęty do przejścia do X sieci ze względu na Y i Z. W dłuższej perspektywie zapewne nie wykorzystacie większości benefitów, którymi kuszą kolejne firmy. W takim razie skupmy się przede wszystkim na podstawowych aspektach poszczególnych oferty, czyli liczbie minut i wiadomości oraz pakietach internetowych. Nasz budżet się nie zmienia – wciąż pozostajemy w granicy 30 złotych miesięcznie, ale tym razem postanowiłem nie rozgraniczać się na abonamenty i „kartę”. Łączymy postpaid z prepaid i szukamy najlepszej oferty.

Najbardziej atrakcyjna oferta – u kogo, czego szukać?

Wielka czwórka, czyli Orange, Play, Plus i T-Mobile

porownanie operatorow

Powyżej widzicie zestawienie kluczowych operatorów z Wielkiej Czwórki. Niewątpliwie z tego zestawienia wyróżnia się Orange, ale warto zauważyć, że to właśnie oferty „na kartę” zdominowały. Pomarańczowy operator zachęca przede wszystkim największym pakietem internetowym, podczas gdy konkurencja wciąż skupia się na dodatkach z bazową paczką 10 GB.

Czemu nie wybrać operatora wirtualnego lub submarkę?

porownanie operatorow

Z racji, że pomniejszych operatorów jest od groma, to postanowiłem wybrać tych najczęściej polecanych przez Was, jak i tych z najciekawszą ofertą. Odrzuciłem A2 Mobile, które za 19,90 złotych oferuje wszystko bez limitu, ale już po 5 GB pojawia się ograniczenie na prędkość Internetu. Odpadła też Heyah, która ma gorszą ofertę od swojego „rodzica”, czyli T-Mobile – broni się jedynie połową ceny przez pierwszy miesiąc, ale nie oferuje darmowego transferu filmowego. Przejdźmy w takim razie do powyższej tabelki. Wygrywa abonament, ale z miesięcznym okresem wypowiedzenia i bezterminową umową – ktoś się tego spodziewał?

premium mobile operator logo

Premium Mobile oferuje zdecydowanie najwięcej do 30 złotych – nielimitowane rozmowy i wiadomości, a do tego 30 GB pakietu internetowego. Czego chcieć więcej? W ofercie znajdziecie jeszcze różnorakie paczki w ramach łączenia abonamentów, co przekłada się na dodatkowe oszczędności.

Zobacz też: Dużo piszesz wiadomości? Ciemny motyw w aplikacji Google Cię ucieszy.

Jednak czemu Premium Mobile wygrało? Oczywiście ze względu na najkorzystniejszą ofertę już od początku podpisywania umowy i brak jakichkolwiek wymagań terminowych od konsumenta. Mimo wszystko próżno szukać tu jakichś haczyków. O tym, dlaczego Premium Mobile oferuje najwięcej za najmniej dowiecie się w kolejnym tekście.

Sprawdź najnowsze wpisy