LG V40

[SPT #22] Telefony Samsunga pełne reklam, niesamowity LG V40, Honor 7C za 1zł

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Po tygodniu mojego urlopu i nieobecności na android.com.pl wróciłem i sprawdzam, co ciekawego działo się w mijającym tygodniu. Najbardziej interesujące newsy standardowo zestawiam w pochwałę i krytykę. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Specyfikacja LG V40. To trochę zbyt piękne, aby było prawdziwe. Jednak jeśli się ona sprawdzi, szykuje się solidny flagowiec na jesień. W urządzeniu prawdpodobnie zobaczymy aż 3 aparaty o rozdzielczościach 20, 16 i 13 MPx. Ponadto stosunek wyświetlacza do przedniej tafli ekranu ma wynosić ponad 90%. W końcu w urządzeniu być może zobaczymy skaner twarzy w 3D. Wszystko to brzmi dość zaskakująco na LG…

Krytyka

Seria Note przestanie istnieć. Sam fakt, iż Samsung rozważa włączenie linii Note do serii Galaxy na pierwszy rzut oka średnio mnie interesuje. Nigdy bowiem nie byłem fanem urządzeń z rysikiem. Jednak po dłuższym namyśle, wkurza mnie to. Powodem mojego oburzenia jest fakt, że rysik zostanie prawdopodobnie umieszczony w wariancie „z plusem”, czyli w urządzeniu, którego kupnem byłbym zainteresowany. Jak wiadomo miejsce na S-Pen zabiera dodatkową pojemność baterii, która jest dla mnie najważniejsza, a rysik zbędny. Dodatkowo, obawiam się, że Koreańczycy mogą przełożyć premierę urządzenia na jesień, a nie jednoczesny debiut z podstawowymi wersjami.

Koniec marzeń o Surface Phone. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft wcale nie pracuje nad smartfonem ze zginanym ekranem. Szkoda, ponieważ urządzenie to świetnie wpasowałoby się w portfolio rodziny Surface. Jednak czego firma z Redmond nie zrobi, to z pewnością wykorzysta Samsung w swoim Galaxy X i zapełni lukę na rynku. Na Surface Phone już nie czekam, na Galaxy X owszem.

Czytnik twarzy i tęczówek w tablecie Samsunga. Koreańczycy zamierzają się pozbyć skanera linii papilarnych, tak jak zrobi to Apple w nowym iPadzie. To jest dobry ruch. Jednak u firmy z Cupertino skanowanie twarzy w 3D po prostu działa. U Samsunga skuteczność odblokowywania urządzenia za pomocą skanowania tęczówek lub twarzy jest bardzo niska. Współczuję zatem wszystkim przyszłym użytkownikom tych tabletów. Zastanówcie się dziesięć razy, zanim kupicie takie urządzenie.

Honor 7C za 1zł. Żenada roku właśnie stała się faktem. Promocja Honora może i była udana, ponieważ było o niej bardzo głośno w mediach zajmujących się technologiami. Pomysłowość niektórych Polaków ujawniła ich cwaniactwo z jednej strony i pokazała naiwność i głupotę wielu ludzi z drugiej.

Reklamy w smartfonach Samsunga. Jako były użytkownik Galaxy S8+ skarżyłem się na pojawiające się od czasu do czasu reklamy w pasku powiadomień. Widzę, że nadal w tej kwestii nic się nie zmieniło i Koreańczycy wciąż promują najlepsze oferty na swój sprzęt. Nie podoba mi się takie podejście firmy. Co prawda nachalne powiadomienia można wyłączyć, jednak nie jest to banalnie proste i niewtajemniczeni użytkownicy mogą mieć z tym problemy.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy