Zapomniałeś kodu do swojego iPhone’a? Mimo wszystko czasem może się to zdarzyć. Nie wszystko stracone, choć na pewno warto w takim wypadku mieć włączoną kopię zapasową iCloud. Kopia jest wykonywana bez naszej ingerencji, kiedy telefon podłączony jest do ładowania i znajduje się w zasięgu sieci Wi-Fi. Na pewno pomoże to w takich niezbyt przyjemnych wypadkach.

Zobacz także: Najpopularniejszy smartwatch na rynku doczeka się wielu zmian

Co zrobić jeśli nie pamiętasz kodu bądź urządzenie jest zablokowane?

Należy pamiętać o kilku rzeczach. Jeśli sześć razy z rzędu wprowadzisz błędny kod na urządzeniu z systemem iOS, urządzenie zostanie zablokowane i pojawi się stosowny komunikat. Dowiedz się, co zrobić w takiej sytuacji.

Najpierw wybierz metodę wymazania iPhone’a

Jeśli przed utratą kodu nie został wykonany backup urządzenia w iCloud czy iTunes, nie masz żadnej możliwości uratowania przechowywanych na nim danych. Konieczne będzie wymazanie urządzenia, co powoduje usunięcie wszystkich danych i ustawień. Wybierz metodę wymazania urządzenia, tak aby można było usunąć kod:

 • Jeśli urządzenie zostało zsynchronizowane z aplikacją iTunes, użyj aplikacji iTunes.
 • Jeśli nie możesz zsynchronizować ani połączyć urządzenia z aplikacją iTunes, użyj trybu awaryjnego.

Wymazywanie urządzenia przy użyciu aplikacji iTunes w celu usunięcia kodu

Jeśli urządzenie było synchronizowane z iTunes, możesz spróbować je odtworzyć. Spowoduje to wymazanie danych z urządzenia i jego kodu.

 1. Podłącz urządzenie do komputera, z którym zostało ono zsynchronizowane.
 2. Otwórz aplikację iTunes. Jeśli zostanie wyświetlona prośba o podanie kodu, spróbuj użyć innego komputera, z którym urządzenie jest zsynchronizowane, albo użyj trybu awaryjnego.
 3. Poczekaj, aż aplikacja iTunes ukończy synchronizowanie i tworzenie backupu. Jeśli tak się nie stanie, dowiedz się, co zrobić.
 4. Po ukończeniu synchronizacji i tworzenia backupu kliknij opcję Odtwórz.
 5. W trakcie odtwarzania urządzenia z systemem iOS jest wyświetlany ekran konfiguracji. Stuknij na nim opcję Odtwórz z backupu iTunes.
 6. Wybierz odpowiednie urządzenie w aplikacji iTunes. Ułatwieniem w wyborze odpowiedniego backupu może być sprawdzenie jego rozmiaru i daty utworzenia.

Wymazywanie iPhone’a w trybie awaryjnym w celu usunięcia kodu

Jeśli Twoje urządzenie nie było nigdy synchronizowane z aplikacją iTunes, musisz użyć trybu awaryjnego, aby je odtworzyć. Spowoduje to wymazanie urządzenia i jego kodu.

 1. Podłącz urządzenie do komputera, a następnie uruchom aplikację iTunes.
 2. Po podłączeniu urządzenia wymuś jego ponowne uruchomienie:
 • Na telefonie iPhone X, iPhone 8 lub iPhone 8 Plus: naciśnij i szybko puść przycisk zwiększania głośności. Szybko naciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij przycisk boczny i przytrzymaj go, aż pojawi się ekran trybu awaryjnego.
 • Na telefonie iPhone 7 lub iPhone 7 Plus: jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny oraz przycisk zmniejszania głośności. Trzymaj je naciśnięte, aż pojawi się ekran trybu awaryjnego.
 • Na telefonie iPhone 6s lub wcześniejszym modelu, iPadzie lub iPodzie touch: jednocześnie naciśnij przycisk Początek oraz przycisk górny (lub boczny). Trzymaj je naciśnięte, aż pojawi się ekran trybu awaryjnego.
 1. Po wyświetleniu opcji odtwarzania lub uaktualniania wybierz opcję Odtwórz.
  Aplikacja iTunes pobierze odpowiednie oprogramowanie dla urządzenia. Jeśli ten proces potrwa dłużej niż 15 minut, urządzenie wyłączy tryb awaryjny. W takim przypadku musisz ponownie wykonać kroki 2 i 3.
 2. Poczekaj na ukończenie procesu. Następnie możesz skonfigurować urządzenie i zacząć z niego korzystać.

źródło: Apple, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)