Zmieniasz iPhone’a na smartfon z Androidem? Zobacz jak wymazać dane

mm Mariusz Nowak Artykuły 2018-07-11

Sprzedajesz iPhone’a i przesiadasz się na smartfon z Androidem? Usunięcie danych to nie taka prosta sprawa. Samo wyzerowanie urządzenia to za mało. Trzeba też wylogować się z usługi Znajdź mój iPhone. W innym wypadku, kolejny użytkownik mobilnego sprzętu nie będzie mógł go używać.

Zobacz także: Microsoft prezentuje tablet dla mas. Znamy polskie ceny

Jak całkowicie wymazać dane z iPhone’a lub iPada?

Sam proces jest bardzo prosty. Niemniej nie jest jedyną czynnością, którą musimy wykonać:

 1. Stuknij kolejno opcje Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj.
 2. Następnie stuknij opcję Wymaż zawartość i ustawienia.
 3. Jeśli zostanie wyświetlony komunikat, wprowadź kod lub hasło konta Apple ID.
 4. Następnie potwierdź, że chcesz wymazać urządzenie. Nie pamiętasz hasła Apple ID? Odwiedź stronę iforgot.apple.com.
 5. Zaczekaj na wymazanie urządzenia
 6. Całkowite wymazanie danych na niektórych iPhone’ach czy iPadach może potrwać kilka minut.

iphone ipad erase

Co trzeba zrobić przed sprzedażą iPhone’a czy iPada?

Jeżeli pozbywacie się telefonu musicie usunąć ze względów bezpieczeństwa swoje dane – opis jest akapicie wyżej. Nowy użytkownik musi jednak stworzyć swoje konto Apple ID i mieć możliwość korzystania z niego. Wylogowanie się z konta, wbrew pozorom nie jest takie proste. Kluczowe jest usunięcie blokady Znajdź mój iPhone. Wykonanie tych czynności pozwoli usunąć informacje osobiste z urządzenia, nawet jeśli już go nie posiadamy.

Jeśli nadal masz iPhone’a lub iPada…

Przed sprzedażą lub oddaniem urządzenia koniecznie usuńcie z niego wszystkie informacje osobiste. Nie usuwajcie ręcznie kontaktów, kalendarzy, przypomnień, dokumentów, zdjęć ani żadnych innych danych usługi iCloud, gdy jesteście zalogowani w usłudze iCloud przy użyciu swojego konta Apple ID. Spowodowałoby to usunięcie naszych danych z serwerów usługi iCloud i wszystkich naszych urządzeń zalogowanych w tej usłudze.

Wykonaj następujące czynności:

 1. Jeśli z telefonem iPhone jest połączony w parę zegarek Apple Watch, rozłącz parę z zegarkiem Apple Watch. Czynność tę możemy wykonać w aplikacji Watch na naszym iPhonie.
 2. Utwórz backup zawartości urządzenia.
 3. Wyloguj się z usługi iCloud oraz ze sklepów iTunes Store i App Store.
 • Jeśli używasz systemu iOS 10.3 lub nowszego, stuknij kolejno opcje Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko]. Przewiń ekran w dół i stuknij opcję Wyloguj się. Wprowadź hasło konta Apple ID i stuknij opcję Wyłącz.
 • Jeśli używasz systemu iOS 10.2 lub starszego, stuknij kolejno opcje Ustawienia > iCloud > Wyloguj się. Ponownie stuknij opcję Wyloguj się, stuknij opcję Usuń z [nazwa urządzenia], a następnie wprowadź hasło konta Apple ID. Wybierz kolejno opcje Ustawienia > iTunes Store i App Store > Apple ID > Wyloguj się.
 1. Wróć do Ustawień i stuknij kolejno opcje Ogólne > Wyzeruj > Wymaż zawartość i ustawienia. Jeśli masz włączoną usługę Znajdź mój iPhone, może zajść konieczność wprowadzenia identyfikatora Apple ID i hasła.
 2. Jeśli otrzymasz komunikat o podanie kodu urządzenia lub kodu ograniczeń, wprowadź go. Następnie stuknij opcję Wymaż.
 3. Jeśli zmieniasz telefon na urządzenie innego producenta, wyrejestruj się z usługi iMessage.

Po wymazaniu telefonu iPhone, iPada lub iPoda Touch usługa Znajdź mój iPhone i blokada aktywacji zostają wyłączone.

iphone erase

Jeśli nie masz już iPhone’a czy iPada

Jeśli nie wykonałeś powyższych czynności i nie masz już urządzenia, wykonaj następujące czynności:

 1. Poproś nowego właściciela o wymazanie całej zawartości i wszystkich ustawień zgodnie z powyższym opisem.
 2. Jeśli na urządzeniu są używane usługi iCloud i Znajdź mój iPhone, zaloguj się na stronie iCloud.com lub w aplikacji Znajdź mój iPhone na innym urządzeniu, wybierz urządzenie i kliknij opcję Wymaż. Po wymazaniu urządzenia kliknij opcję Usuń z konta.
 3. Jeśli nie możesz wykonać żadnej z powyższych czynności, zmień hasło konta Apple ID. Nie spowoduje to usunięcia żadnych informacji osobistych przechowywanym na starym urządzeniu, ale uniemożliwi nowemu właścicielowi usunięcie Twoich informacji z usługi iCloud.
 4. Jeśli zmieniasz telefon na urządzenie innego producenta, wyrejestruj się z usługi iMessage.
 5. Jeśli używasz usługi Apple Pay, możesz usunąć swoje karty kredytowe lub debetowe na stronie iCloud.com. Wybierz opcję Ustawienia, aby zobaczyć, które urządzenia korzystają z usługi Apple Pay, a następnie kliknij odpowiednie urządzenie. Kliknij opcję Usuń obok pozycji Apple Pay.

źródło: Apple, własne • Tomasz

  To nie wszystko, trzeba jeszcze obiec stol 8razy w prawo 3 w lewo, stanac na jednej nodze, podskoczyc…. I po godzine tego dane beda bezpieczne.
  Szamanstwo czystej wody. Ale czego spodziewac sie po ogryzku… Na pewno nie rozwiazan dla ludzi.

  • Mariusz Nowak

   Spójrz na to z drugiej strony. Niestety, niewiele firm dba tak jak Apple o to, żeby dane użytkowników nie dostały się w niepowołane ręce.

   • Takaszi

    „żeby dane użytkowników nie dostały się w niepowołane ręce.” Czyli inne niż ich własne.
    Zachowują się jak Chińczycy, surowce mają ale je kitrają, kupując na prawo i lewo i licząc że kiedyś się to przyda. A świat zapitala i nie czeka, ciekawe co będzie za 10 lat z naszymi danymi.

 • Łukasz Wii Doo

  Przeniosłem się z androida->ios->android-ios.
  W zyciu nigdy nie przeniosę się na android.

  • Takaszi

   Nigdy nie mów nigdy, znasz to? Jak tak dalej pójdzie to Trampek ci to ułatwi.

  • JebaczKoz

   Każdy szuka czegoś innego. Znalazłeś szczęście w iOS twoja brocha.Są tacy co wolą Androida, ich brocha.

  • Michał

   Miałem tak samo. Dwa podejścia. Nie wspominam ich dobrze.

 • Ja po tym jak mnie oszukało sony sprzedając urządzenie za prawie 3000 zł które nie jest kompatybilne z Google Android, straciłem zaufanie. Google rozdaje licencję byle komu. Nie wiem czy są tacy kaskaderzy co przenoszą się z Apple na ten bałagan.

  • JebaczKoz

   Dzień dobry

  • Lookso

   Miałem iPhone ale podziękowałem. Za dużo ograniczeń. Czułem się jakbym miał zabawkę, a nie telefon roboczy, smartphone do pracy, zadań specjalnych, do multitaskingu… Niestety… Może i jest bardziej zoptymalizowany ale kosztem tego, że jest ubogi względem Androida i to właśnie czuć mocno. Smartfon ma być półśrodkiem w przypadku braku komputera. Ten w wydaniu Apple jest lekko upośledzony :’)

   • Michał

    A czego Ci dokładnie brakowało?

    • Lookso

     No chyba napisałem powyżej. Przede wszystkim multitaskingu. Google jest o dwa kroki do przodu. Oprócz dzielonego ekranu (który nie jest dostępny Stockowym na iPhone, tylko na iPadach), to Android ma:
     1) wyświetlanie aplikacji nad aplikacją (np. dymki Messnera)
     2) picture in picture (np. Google Maps czy YouTube Vanced)

     • Michał

      Spoko. Myślałem że jakieś poważne ograniczenia 🙂

     • Lookso

      😉

   • Tak. W Google Play większość aplikacji to atrapy spamujące reklamami. U mnie w xperia xz premium samo sony spamuje reklamami i w Ustawieniach Systemowych i na ekran główny. Nic to nie działa konkretnego to złom jest.

    • Lookso

     Eeee… Bo w Apple Store jest pełno działających. Hahaha hahaha. No dobry żart 😉 wystarczy przejrzeć komentarze i oceny, a potem porównać. Pomijając już nawet to. Jest pełno fajnych aplikacji poza marketem z super zaawansowanymi funkcjami, które działają. Są też inne repozytoria apek typu Xposed albo Magisk. Więc skończ to głupie pierd*lenie o Szopenie. Co do reklam, nie wiem o czym mówisz. Nie instaluje takich śmieci, a do tej pory żaden telefon ze Stockowym oprogramowaniem mi nie wyrzucał reklam. Z resztą podejrzewam, że to do przeklinania w ustawieniach było. Jak nie to root i custom rom i po problemie…

   • Adrian Kijek

    A ja wlasnie wybralem iphona jako telefon w pracy i powiem nie zaluje. Nie wiem gdzie ty masz te ograniczenia.

    • Lookso

     Wymieniłem poniżejx