O tym, że Huawei ma ambicje nie mówi się od dziś. Producent urządzeń mobilnych chciałby w ciągu kilku lat zdobyć pozycję lidera, którą póki co dzierży Samsung. Niestety firma, póki co ma problemy z wyprzedzeniem Apple pod względem sprzedanych urządzeń mobilnych. Co prawda biorąc pod uwagę poszczególne miesiące raz jej się to udało, to jednak rok do roku Apple wciąż dzierży drugą lokatę. Prawdopodobnie nie zmieni się to także w tym roku, ponieważ nadchodzące trzy smartfony od firmy z Cupertino będą się sprzedawały jak świeże bułeczki.

Apetyt na duże liczby

Wracając jednak do Huawei, można zażartować, że niedługo większość z nas będzie miała smartfony tej firmy. Producent ma bowiem apetyt na dostarczenie ponad 200 mln urządzeń mobilnych na rynek w tym roku. Takie założenia podał wczoraj szef firmy, Yu Chengdong (znany także jako Richard Yu). Prognozowana liczba jest duża biorąc pod uwagę fakt, że spółka dostarczyła do klientów 150 mln smartfonów w ubiegłym roku. Oczywiście należy w te dane włączyć urządzenia marki Honor. Jeżeli plany się sprawdzą, to będzie to aż 30% wzrost rok do roku. Do dobrych wyników swoją cegiełkę na pewno dołoży sprzedaż flagowców z serii P20. Spółka pochwaliła się, że już aż 6 mln klientów kupiło te urządzenia. Bardzo dobrze sprzedaje się w także Honor 10 oferując niezły stosunek jakości do ceny. Warto dodać, że Huawei jest obecnie pierwszym producentem w Chinach i trzecim w Europie. W Polsce z kolei Chińczycy zdobyli pozycję lidera wyprzedzając Samsunga.

Zapewne do osiągnięcia założonych celów przyczyni się także nadchodzący Huawei Mate 20. Można jednak oczekiwać, że nie będzie to sprzedaż na poziomie serii P20, ponieważ linia Mate nigdy nie cieszyła się dużą popularnością wśród klientów.

Huawei obiecuje aktualizacje

Z pewnością pewien niewielki wpływ na sprzedaż mają również obietnice aktualizacji dla sprzedawanych urządzeń. W zeszłym tygodniu Internet obiegła informacja, że Huawei P9 nie dostanie Androida Oreo. News ten oburzył fanów marki. Jednak, aby ich trochę udobruchać, firma ogłosiła wczoraj, że będzie wydawała aktualizacje co 2 miesiące do urządzeń wydanych w 2017 i 2018 roku. Oczywiście nie powinno nikogo dziwić, że plan ten dotyczy przede wszystkim flagowców. Każdy update powinien zawierać najnowsze łatki zabezpieczeń, a także nowe funkcje. Przykładowo, niedługo we wszystkich flagowcach z 2017 roku pojawi się opcja Face Unlock, a model P20 Pro otrzyma aktualizację aparatu. Jest to miły gest ze strony firmy, ciekawe jednak jak sprawdzi się w praktyce i czy faktycznie aktualizacje będą terminowe.

Zobacz także: Włącz dodatkowy przycisk i ciesz się nowymi funkcjami 

2019 rok pod znakiem 5G

Zapewne 2019 rok będzie dla firmy nawet lepszy niż mijający rok. Huawei jest jednym z producentów, któremu zależy na jak najszybszym wprowadzeniu 5G na rynek. Według przedstawicieli firmy pierwsze komercyjne rozwiązania 5G i odpowiednie chipy do smartfonów zadebiutują w marcu 2019 roku. Dzięki temu można spodziewać się, że pierwsze urządzenia mobilne ze wsparciem 5G od Huawei pojawią się na rynku w okolicach czerwca 2019 roku. Wygląda na to, że smartfony z serii P30 „nie załapią się” na nową technologię. Zobaczymy ją dopiero w modelu Mate 30.

Źródło: androidheadlines, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.