Pixele to smartfony prosto od Google’a, które przeznaczone są dla największych fanów Androida. To właśnie te urządzenia jako pierwsze ze wszystkich otrzymują nowe aktualizacje systemu. Co więcej, znaleźć można w nich sporo ciekawych funkcji, które są idealnie dograne z daną wersją Androida. Na temat przewidywanego wyglądu Pixela 3 oraz Pixela 3 XL na łamach naszej strony pisaliśmy już w przeszłości. Dziś natomiast przygotowałem dla Was porcję renderów w wysokiej rozdzielczości, dzięki którym z pewnością dokładnie zapoznacie się z designem nowych urządzeń giganta z Mountain View. Materiały, wraz z moim opisem, przedstawiam Wam poniżej.

Zobacz także: Nowe urządzenia Google’a naładujecie bezprzewodowo.

Tak wyglądać ma Pixel 3

Pixel 3 to nowy smartfon prosto od Google’a, który może okazać się łakomym kąskiem dla antyfanów notcha – urządzenie to, w przeciwieństwie do swojego większego brata, nie będzie posiadało wycięcia w ekranie. Pixel 3 zdecydowanie nie będzie telefonem bezramkowym. Proporcje jego ekranu, którego rozmiar przewidywany jest na 5.4 cali, powinny wynosić 18:9. Przecieki informują, że wymiary smartfona wynosić będą 145.6 x 68.2 x 7.9 mm. Warto pamiętać, że aparat będzie wypukły – jeśli fakt ten weźmiemy pod uwagę, to w najgrubszym miejscu urządzenie mierzyć będzie 8.6 mm. Smartfon wyposażony zostanie w pojedynczy aparat z lampą LED. Telefon ładowany będzie dzięki portowi USB typu C. Pixela 3 odblokować będzie można dzięki skanerowi linii papilarnych, który znajduje się z tyłu telefonu. Ciekawostką jest fakt, że design smartfona bardzo przypomina wygląd Pixela 2, głównie za sprawą szklanej części tylnej obudowy. Rendery Pixela 3 wraz z filmem możecie znaleźć poniżej.

Pixel 3 XL będzie różnił się od swojego mniejszego brata

W tym roku Google zastosowało dość ciekawą taktykę – konsument wybrać może, czy chce zakupić smartfona z notchem, czy też bez. Z tego powodu w 6.2-calowym wyświetlaczu Pixela 3 XL znajdziemy wycięcie, które zobaczyć możecie na poniższych renderach. Co ciekawe, proporcje ekranu mają być nieco inne, niż w przypadku „zwykłego” Pixela 3 – przecieki mówią bowiem o 19:9. Smartfon mierzyć będzie 158 x 76.6 x 7.9 mm. Po raz kolejny warto wspomnieć o wypukłym pojedynczym aparacie, przez który grubość urządzenia zwiększona zostanie do 8.6 mm. Należy pamiętać, że oba telefony zaoferują nam dźwięk stereo dzięki podwójnym głośnikom, które znaleźć można na przednim panelu urządzenia. Przecieki podają, że zarówno Pixel 3, jak i Pixel 3 XL działać mają pod kontrolą ośmiordzeniowego układu Qualcomm Snapdragon 845. Chipset ten z pewnością zapewni smartfonom odpowiednią wydajność – pozostaje pytanie, czy urządzenia wyposażone zostaną w dostateczną ilość pamięci operacyjnej. Rendery Pixela 3 XL wraz z filmem możecie znaleźć poniżej.

Źródło: OnLeaks / MySmartPrice

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.