Na konferencji Google I/O zapowiedziano duże zmiany w aplikacji Mapy. Pierwsze nowości właśnie trafiają do najnowszej wersji, która dostępna zarówno jest dla urządzeń z Androidem, jak i iOS. Aplikacja jest już dostępna w Google Play i Apple App Store, ale nie wszystkie funkcje mogą być dostępne od razu. Najważniejszą zmianą, którą otrzymamy jest nowa zakładka „Odkrywaj”.

Zobacz także: W iPhonie jest ukryty przycisk. Zobacz, jak go włączyć i pokochaj jego funkcje

Zmodernizowany interfejs

Google niezbyt często zmienia design swoich najważniejszych programów. Zmiany, oparte na Material Theme, zdecydowanie wyszły Google Maps na dobre. Aplikacja prezentuje się zdecydowanie lepiej. Interfejs wygląda bardziej estetycznie, „kanciaste” elementy odeszły do przeszłości. Teraz zobaczymy zaokrąglone przyciski i ikony. Duże czcionki widoczne są na białym tle, uzupełniają to kolorowe elementy, a przyciski nawigacyjne są duże. Całość jest zdecydowanie lepiej dostosowana do designu najnowszych wersji Androida oraz iOS. Szczególnie w przypadku tego drugiego systemu, integracja jest dużo lepsza. Wcześniejsza wersja nie pasowała do wyglądu systemu Apple. Oczywiście dostęp do kluczowych funkcji nie zmienił się.

Karta „Odkrywaj”

Gdy funkcja została zaprezentowana na Google I/O okrzyknięto ją zabójcą Yelp’a. Wydaje się, że program ten i tak najlepsze czasu już ma za sobą, niemniej cały czas cieszy się sporą popularnością. Dzięki niemu, użytkownicy mogą dzielić się ocenami, restauracji, kawiarni czy barów. Wszystkie ten opcje zobaczymy teraz w Mapach Google. Karta poda nam również informacje o najważniejszych wydarzeniach w okolicy. Teraz z pewnością jeszcze łatwiej zorganizujemy sobie czas, a Google chce, żebyśmy robili to kreatywnie.

google maps

Gdy znajdziemy miejsce, które nas interesuje, w zakładce „Odkrywaj” od razu otrzymamy dostęp do szczegółowych informacji. Znajdziemy tam gastronomię, atrakcje turystyczne, sklepy czy usługi. Opcja „Więcej” dostępna po wybraniu każdego z miejsc pozwoli nam na uzyskanie kolejnych danych. Nawet restauracje podzielone są na różne kategorie. Oczywiście każdy z lokali pokaże nam swoje oceny i zdjęcia.

Zakładka „Dla Ciebie” w Google Maps

Niestety, póki co dostępna jest tylko dla użytkowników w Australii, Japonii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W ramach tego rozwiązania otrzymamy jeszcze bardziej spersonalizowane informacje. Bazują one na naszych indywidualnych preferencjach. Do takich wydarzeń należą te, które będą się odbywać w pobliżu miejsc, które zwykle odwiedzamy. Uzyskamy też informacje o otwarciach nowych lokali.

Współpraca z lokalnymi użytkownikami będzie jeszcze szersza. Opinie pomogą nam w wyborze na przykład odpowiedniego dla nas menu. Dzięki dopasowaniu, sprawdzimy czy konkretne miejsce spełni nasze oczekiwania. Google zachęca nas też do opiniowania. Nasze opinie sprawią, że rekomendacje będą jeszcze lepsze. Nowości jest sporo, choć widać kierunek. Google zrobiło z jednej ze swoich najważniejszych aplikacji przewodnik kulinarny. Na szczęście funkcjonalność programu nie ucierpiała.

Źródło: AndroidAuthority, PhoneArena

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)