ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
homepod-airpods

Apple wyznaczy nowy standard dla mobilnego sprzętu audio

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Od kilku lat najważniejszym produktem dla Apple jest oczywiście iPhone. Smartfon odpowiedzialny jest za największą część zysków firmy. Na stabilnym poziomie utrzymuje się popularność komputerów Mac czy iPadów. Bardzo ważnym elementem stają się usługi. Chodzi o chmurę iCloud, aplikacje w sklepie App Store oraz iTunes, a także Apple Music. Rośnie też znaczenie Apple Watch, choć Amerykanie nie podają szczegółowych danych na temat popularności tego urządzenia.

Zobacz także: Przyszłość smartfonów to brak fizycznych przycisków. Producenci, usuńcie je!

AirPods stały się hitem

Niespodziewanym hitem stały się słuchawki AirPods. Są zdecydowanym numerem jeden na rynku mobilnego audio. Przez wiele miesięcy ich zakup był bardzo trudny z powodu ogromnej popularności. W porównaniu do modeli innych firm, akcesorium charakteryzuje się umiarkowaną ceną, dobrym czasem pracy na baterii oraz oczywiście dopracowanym, charakterystycznym dla Apple designem. AirPods łączą się z naszym kontem iCloud, same się uruchamiają po wyjęciu z etui i działają od razu z naszym sprzętem Apple. Procesor W1 zapewnia bardzo stabilne bezprzewodowe połączenie. Nie możemy zapomnieć o Beats. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo, kupiła firmę kilka lat temu. Słuchawki sygnowane przez Dr. Dre są niesamowicie popularne, choć ich jakość jest dla niektórych dyskusyjna.

airpods

Kolejna generacja słuchawek Apple w drodze

Amerykanie idą za ciosem. Nowy raport Bloomberga daje nam nowe informacje na temat planów firmy. Trzecia generacja AirPods zostanie wprowadzona na rynek w 2019 roku. Akcesorium ma być odporne na wodę, co w szczególności przyda się osobom czynnie uprawiającym sport. Opcja ta jest przez niektórych szczególnie wyczekiwana. Mark Gurman z Bloomberg, w swoim raporcie podaje, że AirPods otrzymają także funkcję redukcji szumów z otoczenia. Zwiększenie zasięgu umożliwi działanie w dalszej odległości od iPhone’a czy iPada. A co z drugą generacją? Ta pokaże się na rynku już jesienią tego roku. Najważniejszą nowością będzie dodanie opcji „Hey Siri”, aktywującej asystenta. Prawdopodobnie etui na słuchawki otrzyma też opcję bezprzewodowego ładowania. Trzecia generacja słuchawek, z bardziej zaawansowanymi sukcesami będzie niestety zdecydowanie droższa.

HomePod

To nie wszystko

Na temat kolejnego urządzenia nie wiemy zbyt wiele. Przewidywana data premiery to 2019 rok. Nauszne słuchawki, bo o nich mowa, mają być alternatywą dla akcesoriów takich marek jak Bose czy Beats. Prace nad akcesorium wysokiej klasy cały czas trwają. Model będzie oczywiście bezprzewodowy, a w ofercie zostanie usytuowany powyżej Beats Studio 3. W przyszłym roku ujrzymy także kolejną tańszą, wersję inteligentnego głośnika HomePod. Zadebiutuje on wreszcie na kolejnych rynkach. Rynek bezprzewodowych akcesoriów audio jest niezwykle ważny dla producentów. Apple chce mieć już wkrótce pełną ofertę zarówno słuchawek, jak i głośników.

Źródło: MacRumors, 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy