LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

iPad to najlepszy tablet na rynku. Którego kupić?

4 minuty czytania
Komentarze

Oferta Apple wygląda obecnie zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Firma zdecydowanie zmieniła też swoje podejście. Nie tylko do produktów, ale też do konkretnych rynków. W Polsce zadebiutowało przecież Apple Pay. Wcześniej wydawało się to nierealne. Do dyspozycji mamy też prawie pełne wsparcie techniczne, nie tylko przez infolinię, ale dzięki aplikacji Wsparcie na urządzenia z iOS. Kiedyś filozofia firmy była jasna – robimy jeden produkt na daną kategorię i robimy to dobrze. Od tego czasu portfolio jednak znacznie urosło. Kiedyś mieliśmy iPhone’a 4s i wybór pomiędzy wersją białą, a czarną. Obecnie mamy mnóstwo telefonów, od małych po gigantyczne rozmiary i różne kolory. Podobnie jest z innymi sprzętami.

Zobacz także: Korzystasz z banku BGŻ BNP Paribas? Płać Apple Pay i odbieraj nagrody pieniężne!

Tablety w ostatnich latach straciły na popularności. Po części dzięki samym producentom. Mało kto produkuje obecnie tablety z topową specyfikacją. Jedyą spółką, który cały czas z sukcesem stawia na tablety jest właśnie Apple. Amerykanie wbrew trendom, w minionym roku zwiększyli sprzedaż iPadów, a są przecież od początku największym producentem tabletów. Obecnie mamy do wyboru kilka modeli w różnych cenach i rozmiarach. Niektóre skrajne urządzenia mają co ciekawe wspólne cechy. Trochę bałaganu do oferty wprowadził tegoroczny debiut odnowionego iPada 9,7. iPad, szczególnie od systemu iOS 11 jest świetnym urządzeniem nie tylko do konsumpcji treści, ale też tworzenia czy rysowania. Rysik Apple Pencil to chyba najciekawsze rozwiązanie na rynku. W dodatku od tego roku nie jest zarezerwowany dla najdroższych modeli, ale także dla tego o połowę tańszego. iPady mają wieloletnie wsparcie, a afera z bateriami co ciekawe ich nie dotyczyła. Na każdym z dostępnych modeli działa też Apple Pay. Poniżej najważniejsze cechy modeli z obecnej oferty. Wszystkie łączy wyświetlacz Retina, aczkolwiek o różnej jakości oraz obecność zarówno wersji Wi-Fi, jak i Wi-Fi + Cellular. Na każdym zagracie też w Civilization VI. Który jest najbardziej warty kupna?

Apple iPad Mini 4

Najmniejszy tablet w ofercie wyposażono w ekran o przekątnej 7,9 cala. W ofercie znajduje się od 2015 roku. Napędzany jest przez procesor A8, identyczny jak w iPhonie 6. Co ciekawe sprawia wrażenie dużo żwawszego urządzenia od tego smartfona.

Obecnie mały iPad znajduje się zdecydowanie na drugim planie. Polecić go można tylko osobom, które szukają jak najmniejszego tabletu i chcą go trzymać jedną ręką – jego waga to około 300 g. Ma niestety kilka wad, związanych głównie z długą obecnością na rynku. Wszystkie inne modele w ofercie są po prostu szybsze. iPad Mini 4 dostępny jest, nie wiedzieć czemu tylko w wersji 128 GB, co zwiększa jego cenę. Nie jest ona zbyt atrakcyjna – 1899 zł za wersję Wi-Fi oraz 2499 zł za Wi-Fi + Cellular. Jeżeli szukacie iPada – poniżej znajdziecie znacznie lepsze modele.

Apple iPad Pro

W ofercie dostępne są dwa modele. Pierwszy ma ekran o przekątnej 10,5 cala, drugi znacznie większy – 12,9 cala. Parametry są identyczne. iPady Pro napędza procesor A10X Fusion – zdecydowanie najmocniejszy ze wszystkich modeli, a towarzyszy mu 4 GB RAM. Obydwa modele wyróżniają głośniki stereo, a także współpraca z klawiaturą Apple Smart Keyboard. Nie jest ona kompatybilna z innymi modelami. Łączy się przez złącze Smart Connector i nie wymaga ładowania, czy jakiejkolwiek konfiguracji.

Dostępne są wersje o pojemnościach 64 GB, 256 GB oraz 512 GB. Najtańsza wersja 10,5 cala 64 GB Wi-Fi to koszt 3199 zł, najdroższa 12,9 cala 512 GB Wi-Fi + Cellular to wydatek 5799 zł. Urządzenia wspierają Apple Pencil – genialne narzędzie do rysowania. Jeżeli szukacie tabletu z najlepszym ekranem, któremu przez lata nie zabraknie mocy, a cena nie jest dla Was najważniejszym kryterium, to najlepszym wyborem będzie model 10,5 cala. Jego większy 12,9 calowy brat jest zbyt duży, żeby go gdziekolwiek zabierać.

(Po prostu) iPad

To dla wielu najciekawsza i najlepsza opcja. Co prawda tegoroczna nowość nie ma głośników stereo i tak dobrego wyświetlacza jak modele Pro, jednak wspiera Apple Pencil. 9,7 calowy tablet napędzany jest przez procesor A10 Fusion. Całość działa rewelacyjnie. Bardzo prawdopodobne, że zdecydowana większość użytkowników nie odczuje różnicy w funkcjonowaniu między nim, a modelem Pro.

iPad

Do nowego iPada, Apple nie oferuje niestety klawiatury Smart Keyboard, ale dostępne są modele innych producentów łączące się przez Bluetooth. iPad wydaje się być obecnie świetnym wyborem. Jest oferowany w wersjach 32 GB i 128 GB. Co ciekawe jest tańszy od modelu Mini 4, będąc znacznie bardziej wydajnym. Ceną zaczynającą się od 1599 zł deklasuje pozostałe modele.

Źródło: Apple

Motyw