Nowe Microsoft News to świetna alternatywa dla Google News – recenzja

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Zapewne słyszeliście o Google News, które wystartowało kilka tygodni temu. Aplikacja ma na celu zebranie w jednym miejscu wszystkich najważniejszych dla nas wiadomości. Dodatkowo można ją odpowiednio spersonalizować, dzięki czemu będą się w niej pojawiały informacje jedynie pod dany gust. Więcej na ten temat zawiera recenzja Google News, którą napisałem jakiś czas temu, zapraszam do lektury. Jednak dzisiaj aplikacja ta ma konkurenta z prawdziwego zdarzenia. Jest nim Microsoft News – program, który powstał na bazie MSN News. Czy aplikacja jest godna polecenia?

Jak używać Microsoft News

Po zainstalowaniu przywita nas menu przygotowawcze. Użytkownik zostanie zapytany, czy chce się zalogować do konta Microsoft, dzięki czemu będzie mógł mieć zapisane ustawienia aplikacji nie tylko na smartfonie, ale także na komputerze, czy tablecie. Aplikacja zapyta także o możliwość wysyłania powiadomień. W końcu użytkownik będzie musiał wskazać dziedziny, które go najbardziej interesują. Do wyboru są:

 • Finanse
 • Wideo – gorące tematy
 • Kuchnia
 • Motoryzacja
 • Nauka i technika
 • Najważniejsze wiadomości
 • Podróże
 • Rozrywka
 • Sport
 • Styl życia
 • Zdrowie i fitness

Menu aplikacji jest bardzo proste w użyciu. Na dole znajdziemy 4 opcje do wyboru. Domyślnie wybrane są wiadomości, obok znajdują się „Moje zainteresowania”. Można tutaj poszukać ich więcej, klikając „Eksploruj”. Tym samym zostajemy przeniesieni do trzeciej opcji. W ostatnim „kole zębatym” znajdują się ustawienia aplikacji. Można tu zalogować się na swoje konto, zmienić język, włączyć tryb nocny, ustawić powiadomienia, czy przeczytać dane na temat programu.

Jeżeli chodzi o górną część menu, to zostało ono podzielone na „Moje wiadomości”, „Najważniejsze wiadomości”, a dalej te sekcje, które nas interesowały. W moim przypadku są to dodatkowo: „Rozrywka”, „Finanse”, „Nauka i technika”, „Zdrowie i fitness”. Warto wspomnieć, że zespół aplikacji Wiadomości Microsoft współpracuje z setkami wydawców z wielu krajów na całym świecie. Możesz wybierać wydania z ponad 20 krajów oferujące zawartość od ponad 3000 najlepszych wydawców. Aplikacja dostępna jest także na iOS!

Zobacz także: Funkcje włącznika i klawiszy głośności, które pokochasz

Microsoft News vs Google News

Microsoft News działa płynnie, a menu aplikacji jest koloru białego. Muszę przyznać, że jest to świetna alternatywa dla Google News. Porównań obydwu aplikacji nie da się uniknąć, ponieważ pod względem wyglądu są one prawie identyczne. Podobnie wygląda zarówno górna, jak i dolna belka menu. Różnią się natomiast treści wyświetlane przez programy. Mam wrażenie, że Wiadomości Google wyświetlają informacje z większej liczby stron aniżeli Wiadomości Microsoft. Być może to tylko moje wrażenie, na skutek ustawionych preferencji. Przewagą Microsoft News na Google News jest dostępność trybu nocnego. Menu zmienia się na czarny kolor, który z pewnością „spodoba się” wyświetlaczom OLED.

Podsumowanie

Tak samo jak polecałem Google News, tak samo polecam Wiadomości Microsoft. Aplikacja spełnia swoją funkcję, jaką jest dostarczenie najświeższych wiadomości skrojonych pod indywidualne potrzeby każdego użytkownika.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy