ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] VirtualXposed – korzystaj z modułów Xposed Framework bez roota!

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Modyfikowanie Androida to świetna zabawa, która jednak czasami może być problematyczna. W najnowszych wersjach systemu Google’a użytkownicy, którzy zdecydują się na instalację danej modyfikacji, mogą liczyć na niepomyślny wynik testu SafetyNet, który nie pozwala urządzeniu np. na płatności za pomocą aplikacji Android Pay. Okazuje się jednak, że wciąż istnieją sposoby na doświadczanie uroków Androida bez potrzeby utraty dostępu do ważnych dla nas opcji – aplikacją, która może nam w tym pomóc, jest np. VirtualXposed, czyli świetny program, który jest emulatorem frameworka Xposed, czyli bardzo potężnego narzędzia do obsługi różnych interesujących modułów. 

VirtualXposed pozwala na korzystanie z wybranych modułów Xposed bez roota i niestandardowego ROM-u!

Uwaga: Aplikacja VirtualXposed ma problemy ze stabilnością na urządzeniach działających pod kontrolą Androida 8.0 i 8.1 Oreo. Nie wszystkie funkcje programy mogą działać poprawnie na tych odsłonach systemu.

Jeśli od zawsze fascynowały Was wybrane moduły Xposed, lecz nie chcecie rootować swojego smartfona, to mam dla Was świetną wiadomość – od dzisiaj możecie z nich skorzystać bez roota! Do tego celu wystarczy prosta aplikacja, którą za darmo pobrać możecie z forum XDA-Developers. Została ona stworzona przez użytkownika portalu o nicku weishu – plik instalacyjny przygotowany przez dewelopera znajdziecie w tym wątku.

Zobacz też: Mapy Google’a zmieniają się na lepsze. Zobacz nowe funkcje aplikacji. 

Po instalacji, VirtualXposed uruchomi się jako nowy launcher systemu, w którym domyślnie aktywowany będzie framework Xposed. Zaraz obok przycisków nawigacyjnych systemu znaleźć można guzik, który pozwoli nam na dostosowanie możliwości zainstalowanego przed chwilą programu.

Warto wiedzieć, że VirtualXposed to w pełni sprawna aplikacja, zatem za jej pomocą instalować możemy wybrane przez nas moduły, takie jak np. Greenify. Jest jednak pewien haczyk, o którym powinniście wiedzieć – moduły, które silnie integrują się z systemem (np. XPrivacy lub Gravity Box) nie będą poprawnie współpracować z aplikacją VirtualXposed, ze względu na fakt, że nie ma ona uprawnień roota. Użytkownikom pozostają zatem nieco mniej potężne rozwiązania, które dalej generować mogą świetne efekty.

Czy VirtualXposed jest aplikacją bezpieczną?

Podczas przeglądania wątku autora oraz strony aplikacji pytanie to samo ciśnie się na usta. Okazuje się jednak, że jak na razie nie mam nic do zarzucenia aplikacji VirtualXposedzostała ona wyróżniona przez ekipę XDA-Developers. Co więcej, posiada ona otwarty kod, który każda chętna osoba może przejrzeć. Myślę, że przedstawionemu przeze mnie programowi warto dać szansę, nawet jeśli mielibyście go za chwilę usunąć. A nuż przypadnie on Wam do gustu.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy