[Pobierz] VirtualXposed – korzystaj z modułów Xposed Framework bez roota!

mm Michał Derej Aplikacje 2018-06-18

Modyfikowanie Androida to świetna zabawa, która jednak czasami może być problematyczna. W najnowszych wersjach systemu Google’a użytkownicy, którzy zdecydują się na instalację danej modyfikacji, mogą liczyć na niepomyślny wynik testu SafetyNet, który nie pozwala urządzeniu np. na płatności za pomocą aplikacji Android Pay. Okazuje się jednak, że wciąż istnieją sposoby na doświadczanie uroków Androida bez potrzeby utraty dostępu do ważnych dla nas opcji – aplikacją, która może nam w tym pomóc, jest np. VirtualXposed, czyli świetny program, który jest emulatorem frameworka Xposed, czyli bardzo potężnego narzędzia do obsługi różnych interesujących modułów. 

VirtualXposed pozwala na korzystanie z wybranych modułów Xposed bez roota i niestandardowego ROM-u!

Uwaga: Aplikacja VirtualXposed ma problemy ze stabilnością na urządzeniach działających pod kontrolą Androida 8.0 i 8.1 Oreo. Nie wszystkie funkcje programy mogą działać poprawnie na tych odsłonach systemu.

Jeśli od zawsze fascynowały Was wybrane moduły Xposed, lecz nie chcecie rootować swojego smartfona, to mam dla Was świetną wiadomość – od dzisiaj możecie z nich skorzystać bez roota! Do tego celu wystarczy prosta aplikacja, którą za darmo pobrać możecie z forum XDA-Developers. Została ona stworzona przez użytkownika portalu o nicku weishu – plik instalacyjny przygotowany przez dewelopera znajdziecie w tym wątku.

Zobacz też: Mapy Google’a zmieniają się na lepsze. Zobacz nowe funkcje aplikacji. 

Po instalacji, VirtualXposed uruchomi się jako nowy launcher systemu, w którym domyślnie aktywowany będzie framework Xposed. Zaraz obok przycisków nawigacyjnych systemu znaleźć można guzik, który pozwoli nam na dostosowanie możliwości zainstalowanego przed chwilą programu.

Warto wiedzieć, że VirtualXposed to w pełni sprawna aplikacja, zatem za jej pomocą instalować możemy wybrane przez nas moduły, takie jak np. Greenify. Jest jednak pewien haczyk, o którym powinniście wiedzieć – moduły, które silnie integrują się z systemem (np. XPrivacy lub Gravity Box) nie będą poprawnie współpracować z aplikacją VirtualXposed, ze względu na fakt, że nie ma ona uprawnień roota. Użytkownikom pozostają zatem nieco mniej potężne rozwiązania, które dalej generować mogą świetne efekty.

Czy VirtualXposed jest aplikacją bezpieczną?

Podczas przeglądania wątku autora oraz strony aplikacji pytanie to samo ciśnie się na usta. Okazuje się jednak, że jak na razie nie mam nic do zarzucenia aplikacji VirtualXposedzostała ona wyróżniona przez ekipę XDA-Developers. Co więcej, posiada ona otwarty kod, który każda chętna osoba może przejrzeć. Myślę, że przedstawionemu przeze mnie programowi warto dać szansę, nawet jeśli mielibyście go za chwilę usunąć. A nuż przypadnie on Wam do gustu.

Źródło: XDA-Developers • misiu

  z Xposed korzystam tylko dla Ampilfy – czy ktos zna dobry zamiennik pod roota, ale bez xposed ?

 • Szamajama_Okutasi

  Skoro jest to w postaci launchera, którym musimy zastępować tego, z którego korzystamy, to ja dziękuję, ale nie skorzystam. Dla mnie Nova Launcher, to podstawa.

 • Sielski

  Jak zainstalować greenify?

  • Michał Derej

   Musisz pobrać odpowiednią aplikację + doinstalować moduł.

  • Szamajama_Okutasi

   Greenify działa przecież bez roota i bez Xposed. Zresztą, dziś Greenify nie ma już sensu, bo taką samą funkcję usypiania aplikacji w tle ma już sam Android.

   • łukasz Jedryszczyk

    Bez roota greenify rzeczywiście nie ma sensu

    • Szamajama_Okutasi

     Akurat już od dłuższego czasu Greenify jest rozwijany głownie tak, aby jak najlepiej działał na urządzeniach bez root. Obecnie nie ma już praktycznie różnicy w działaniu z root, czy bez. Jedynie moduł Xposed nieco przyspiesza hibernację wielu aplikacji naraz, ale i bez tego Greenify działa praktycznie tak samo. No ale, tak jak wspomniałem wcześniej, używanie tej aplikacji na najnowszych wersji Androida nie ma już sensu, bo one same w sobie już mają taką samą funkcję.

     • łukasz Jedryszczyk

      Ale automatyczne ubijanie też jednak xposed to już inna bajka

 • Robert Yeter

  Czy może mi ktoś powiedzieć jak mam to pobrać? Wchodze na ten link i jie widzę nigdzie download

  • Michał Derej

   Z tej strony: https://vxposed.com
   Wiem, że wygląda ona naprawdę dziwnie, ale to jest oficjalna strona twórcy.

 • Grzegorz93

  Mam 8.1, roota i nie mam co instalować tego. 😛

 • Tomasz

  Emulacja na tyle wysokopoziomowa, ze najciekawsze rzeczy nie da rady.

 • Martina Neumayer

  Bez sensu, jeżeli mi zastępuje mój dotychczasowy launcher. I nic dziwnego, że się wywala pod Oreo.. przecież tam już są wycięte niektóre rzeczy, których apka potrzebuje do pracy. Na P nawet nie ma co próbować tego odpalać.. efekt może być bardzo niefajny.x