Poznajcie nowego operatora – brak umowy oraz rozmowy, SMS-y i Internet za darmo!

Adrian Celej Artykuły 2018-06-06

Mogłoby się wydawać, że na polskim rynku nie ma już miejsca dla nowych operatorów. To jednak nie do końca prawda, wystarczy stworzyć ofertę, która wyróżnia się na tle konkurencji. W ten sposób do polski wkracza szwedzki operator Rebtel, którego oferta jest nie do podrobienia.

Co oferuje Rebtel?

Rebtel podszedł w dość innowacyjny i ryzykowny sposób do naszego rynku. Operator ten oferuje swoim klientom darmowe rozmowy, SMS-y i 1 GB internetu. Otrzymujemy to w standardzie i nic nie musimy płacić. W takim razie jak operator chce utrzymać infrastrukturę? Otóż płatne będą wyłącznie dodatkowe pakiety internetu, ich cennik jest bardzo prosty:

 • 1 GB – 7 zł
 • 5 GB – 15 zł
 • 20 GB – 25 zł
 • 50 GB – 35 zł

Z technicznych spraw można dodać, że sieć będzie wykorzystywała infrastrukturę Plusa.

Co z rejestracją?

Na razie sieć jeszcze nie do końca wystartowała. Strona internetowa istnieje, jednak została ukryta. To nie dziwi, ponieważ da się na niej znaleźć parę błędów. Na stronie znajdziemy formularz, dzięki któremu możemy zamówić kartę, jednak prawdopodobnie zostanie to ograniczone tylko do Wrocławia. Operator w tym mieście chce rozpocząć swój eksperyment, według planów ze wspomnianej oferty będzie mogło na razie skorzystać tylko 10 tysięcy osób, w przyszłości zostanie rozważone podniesienie limitu. Rejestracja ma zostać oparta o zaproszenia, także wspomniany formularz przestaje mieć sens.

Takie coś już istnieje

Podobną usługę oferuje Virgin Mobile. Początkowo mówiło się, że operator będzie oferował darmowe pakiety w zamian za wysyłanie spamu, jednak to nie prawda. Virgin Mobile w ramach oferty #FREEMIUM daje 30 minut, 30 SMS-ów i 300 MB internetu. Owszem, przy ofercie Rebtel wygląda to blado, jednak było to pierwsza tego typu usługa na polskim rynku i należy się jej uznanie.

Zobacz też: T-mobile rozdaje internet – do odebrania za darmo 10 lub 20 GB

Czy Rebtel przetrwa?

Nie da się ukryć, że oferta Rebtel jest kusząca. W zasadzie już znam sporo osób, które mogłoby się pochwalić całkowicie darmowym korzystaniem z telefonu. Obawiam się, że właśnie tacy klienci w pierwszej kolejności zainteresują się nowa ofertą, operator nie wyjdzie na swoje i wkrótce ucieknie z Polski. Było by szkoda, ponieważ oferta jest świetna, szczególnie dla ludzi, którzy korzystają głównie z internetu i nie chcą zawracać sobie głowy kilkunastoma wysłanymi w ciągu miesiąca SMS-ami oraz nie opłaca im się kupować dodatkowych pakietów. Jestem skłonny stwierdzić, że oferta Rebtel jest w stanie konkurować ze wszystkimi operatorami i ich pakietami no limit. Główną zaletą jest brak zobowiązań i możliwość darmowego korzystania z telefonu w razie nie wykupienia pakietu.

Operator przygotował także nieco kontrowersyjną reklamę, dostępne są polskie napisy: • Robert Mielczyk

  Darmo, darmo, a potem 1GB za 7 ziko… To ja wole dać dyszkę i miec nolimit na neta w a2

 • Monika Aleksandrowicz

  JA jestem jednak zwolennikiem sieci Virgin Mobile, korzystam z planu miesięcznego i myślę że to była bardzo dobra decyzja

 • s90

  Jak już ktoś wspomniał za 20 zyla można mieć dobrą ofertę w a2, warto się cebulić?

 • annonyinganoni

  dual sim i lecimy 😀

 • mindla

  Można jeszcze rozważyć 50 GB internetu za 35 złotych.
  W miejscach gdzie nie ma kabla to całkiem niezła oferta jako internet nawet do laptopa
  po udostępnieniu z telefonu.
  Zakładamy oczywiście że będzie dostep do LTE a nie tylko 3G.
  Wtedy to wygląda nieźle rozmowy i SMS bez limitu i 50 GB internetu.
  Co to jest 35 złotych, kilka piw.

 • pimpim

  Już wykombinoeałwm.
  Od rebtel karta do SMS/dzwonienia a z vm free pakiet 10gb za 10 😃
  albo jak niżej, od a2. Nie ma szans. Za drogie pakiety w stosunku do innych możliwości. Zwłaszcza jak ktoś ma dual sim to już w ogóle. Przy jednosimowcu jest to kłopot, a tak?

 • mindla

  W Polsce ta oferta nie ma szans.
  Załóżmy że mogę mieć kartę Rebtel.
  1.korzystam z Rebtel do rozmów i
  SMS za darmo
  2.do internetu kupuję [mam]
  a2 mobile a tam pakiet internet za
  9.90 miesięcznie.
  Czyli za 9.90 mam to co teraz kosztuje
  od 19.90 w a2 mobile do 25 u innych.

  • Adrian Celej

   I to mnie właśnie martwi

   • zaporożec

    A2 jest moim zdaniem w tym momencie najlepsze

   • zaporożec

    No własnie o to mi chodzi w a2 jeśli nie wysyłasz smsów to nolimit na rozmowy i neta (co prawda z lejkiem do 512k po 15gb) masz za 15,90 chyba

  • Monika Aleksandrowicz

   proponuję też zapoznać się z ofertą #gigadaje, albo najprostrzym abonamentem Virgin, wychodzi równie korzystnie

 • Serpher

  Ja bym chętnie z tego skorzystał.

 • Pabliell

  Brzmi fajnie, ale obawiam się, że to właśnie osoby korzystające głównie z rozmów i smsów będą chciały skorzystać z takiej oferty. Każdy chce przecież mieć jak najniższe rachunki. Osoby mające wi-fi jako główne źródło połączenia z internetem mogą nie wykorzystać nawet podstawowego pakietu danych.x