apple iphone x

Idealna, a nawet lepsza kopia iPhone’a X nadchodzi, a zwie się Xiaomi Mi 8

3 minuty czytania
Komentarze

Pamiętacie początkowy rozwój Androida? Każdy smartfon, który został zaprezentowany był nazywany iPhone-killerem. Rynek już się na tyle rozwinął, że nie porównujemy urządzeń mobilnych do propozycji Apple. Dzisiaj zastanawiamy się o ile taniej można zrobić to samo, ale lepiej. Oczywiście wciąż Amerykanie potrafią wyznaczać trendy, co doskonale potwierdza moda na wycięcia w wyświetlaczu. Notch opanował rynek i się świetnie sprzedaje – czy to nam się podoba, czy nie… Dlatego dzisiaj ciężej znaleźć flagowego smartfona bez wycięcia, niż z nim. Tylko, czy są one równie dobre, co iPhone X?

Okazuje się, że nie do końca. Pomijam kwestię sensowności stosowania notcha, bo w większości przypadków go nie ma. Mimo wszystko nadchodzi smartfon, który może pokazać, że zrozumiał do czego służy wycięcie w ekranie. Jest nim tytułowy Xiaomi Mi 8, którego zadaniem jest przewyższyć nasze oczekiwania. Jednak wiele wskazuje na to, że będzie on idealną kopią iPhone’a X w wielu aspektach. Oczywiście pamiętajcie, że w większości przypadków bazuję na plotkach, które mają duże szanse ziścić się w rzeczywistości.

Design

iphone x

Nie trudno zauważyć, że Xiaomi od prezentacji Mi Mixa 2S zaczęło czerpać garściami z wyglądu najnowszych iPhone’ów. Identycznie rozłożony aparat i jego osprzęt nie ukrywają swojego pochodzenia. W przypadku Mi 8 ma być identycznie, ale też z przodu pojawią się nawiązania, co już udowodnia notch, którego niewątpliwie nie zabraknie. Jednak nie pomylimy Xiaomi z Apple z prostego względu – ten pierwszy będzie większy, o czym świadczą podstawowe dane o wyświetlaczu, czyli przekątna – 6,2 cali kontra 5,8 cali. W tym wypadku nawet mniejsze ramki na niewiele się zdadzą. Też nie można zapomnieć o braku jabłka z tyłu, ale to już naturalne.

Specyfikacja techniczna

apple iphone x face id

Próżno oczekiwać, że Xiaomi wykorzysta układy od Apple, więc te odstawmy na bok. Oba smartfony wykorzystują najmocniejsze jednostki obliczeniowej, które są dostępne dla poszczególnych firm. Jednak znowu powraca kwestia notcha, który w przypadku Mi 8 ma też skrywać rozpoznawanie twarzy w 3D. Będzie to pierwszy smartfon z tą technologią, który pracuje pod kontrolą Androida. Mimo wszystko wspomniałem w tytule, że Xiaomi może okazać się lepszą kopią. Wynika to z faktu, że w plotkach bardzo często przewija się kwestia czytnika linii papilarnych zatopionego w wyświetlaczu. Tego w przypadku Apple po prostu zabrakło w jakimkolwiek wydaniu. Skoro już wspomniałem o ekranie, to oba stawiają na technologię OLED, oba mają mieć głośniki stereo oraz oba nie wiedzą, co to gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm.

Zobacz też: Jak Honor 10 prezentuje się od środka?

Który okaże się lepszy? To wszystko zależy od potrzeb. Na pewno Xiaomi nie będzie miało równie dopracowanego wyświetlacza, co Apple, więc zwracając uwagi na swego rodzaju niuanse, to dokładność Amerykanów może wyjść na wierzch. Mimo wszystko Chińczycy też z pewnością mają kilka asów w rękawie, czym chociażby jest specjalny moduł GPS.

Motyw