[Pobierz] Jeśli wysyłasz e-maile ze swojego telefonu, to musisz znać te aplikacje!

mm Michał Derej Aplikacje 2018-05-21

Smartfony to użyteczne gadżety, które dla wielu z nas stały się narzędziem pracy – możemy na nich m.in. przeglądać internet, zarządzać formalnościami, czy kończyć projekty. Ogromna liczba użytkowników Androida na pewno odpowiada również na maile za pomocą swojego telefonu. Z tego powodu postanowiłem przygotować artykuł, w którym przedstawię Wam kilka, moim zdaniem najlepszych, aplikacji do tego celu.

Zobacz też: Na Facebooku będzie jeszcze więcej reklam…

Aqua Mail

Aqua Mail to najlepszy moim zdaniem klient poczty e-mail, z którego usług korzystam. Aplikacja ta swoim użytkownikom oferuje przede wszystkim możliwość obsługi większości skrzynek pocztowych na rynku (działa nawet iCloud, co było problematyczne z innymi aplikacjami). Co więcej, pochwalić muszę bogaty edytor wiadomości oraz zaawansowane opcje zarządzania skrzynką, które opierają się na gestach. Szczególnie polecam wersję Pro, dzięki której program obsługiwać możemy bez żadnych reklam – czasem na promocji tę wersję aplikacji da się dorwać naprawdę tanio.

Cena: Darmowa (z reklamami) / 43.99 zł (ale polecam czekać na promocję)

Pobierz: 

Gmail / Inbox

Te dwie aplikacje od Google’a postanowiłem zebrać w jednym akapicie, ponieważ w gruncie rzeczy działają one bardzo podobnie. Zarówno do Gmaila, jak i do Inboxa, dodać możemy konta e-mail od innych dostawców i w obydwóch usługach współpracują one znakomicie. Inboxa wyróżnia fakt, że większą wagę przykłada on do segregowania wiadomości i zarządzania czasem użytkownika (w tym miejscu warto wyróżnić np. funkcję przypomnień). Polecam dać tym programom szansę, szczególnie że dostępne są w pełni za darmo. 

Cena: Darmowe

Pobierz: 

Microsoft Outlook

Outlooka od Microsoftu powinien znać każdy użytkownik Windowsa. Na całe szczęście program ten na Androidzie działa jeszcze lepiej niż na komputerach – umożliwia dodanie wszystkich kont pocztowych, jakie posiadamy, a następnie pozwala na wygodne korzystanie z nich dzięki inteligentnemu sortowaniu wiadomości (najważniejsze wyświetlane są na początku). Aplikacja Microsoftu jest w pełni darmowa i posiada naprawdę ładny interfejs. Pod tym względem Outlookowi mógłby pozazdrościć niejeden program z tego spisu.

Cena: Darmowa

Pobierz: 

Newton Mail

Uwaga: ta aplikacja na tej liście znajduje się głównie dla osób, które pracują z mailami na co dzień. Newton Mail to świetny, lekki, a zarazem potężny klient poczty e-mail, który oprócz standardowych funkcji, takich jak odbieranie i wysyłanie wiadomości, łączy się również z innymi usługami (np. Todoist), co znacznie usprawnia pracę. Niestety nie jest to program dla wszystkich – Newton Mail działa na zasadzie subskrypcji, której koszt to 20 zł miesięcznie lub 240 zł rocznie. Na całe szczęście aplikację można przetestować dzięki dwutygodniowej wersji próbnej.

Cena: Darmowa (14 dni) / Płatna (20 zł miesięcznie, 240 zł rocznie)

Pobierz:

Bonus: sprawdzanie poprawności językowej

LanguageTool to darmowe narzędzie, dzięki któremu sprawdzić możemy poprawność językową wysyłanej wiadomości. Wystarczy przekopiować tekst maila, skorzystać z przycisku „Check Text” i voila – materiał zostanie sprawdzony przez stronę, która następnie wskaże błędy. LanguageTool pozwoli Wam zaoszczędzić sobie wiele stresu związanego z błędami w wiadomościach e-mail! • Martina Neumayer

  Z wartych wspomnienia są też.. MailDroidPro, K-9, Nine i kilka innych dość ciekawych, a szkoda, że pominiętych.

 • SebaRoz

  Nie rozumiem zachwytu nad Aqua Mail – kupiłem na promocji, używałem około 2 max 3 tygodnie i zrezygnowałem na rzecz TypeMail, który jest o niebo lepszy i wygodniejszy 🙂

 • Raoul Duke

  aqua i outlook – obie super

 • Grzegorz93

  ProtonMail.

 • 0001

  W Gmailu nie ma informacji tj. liczby wiadomości w poszczególnych zakładkach. Np. Muszę wejść w zakładkę wysłane żeby zobaczyć ile tam jest wiadomości. Tyle lat i dalej nie ma tej funkcji, ech

 • sirrah777

  Ja korzystam z Samsung E-mail.

  • Robert Kula

   Ja również i uważam że jest najlepszą aplikacją z jakiej do tej pory korzystałem.

   • Jacek

    jest ok ale nie mogę podpiąć pod nią firmowej skrzynki pocztowej spiętej z googlem dla firm pod własną domeną…. po prostu nie działa

 • AdamK

  Korzystam z aquamail od około 4 lat, niezastąpiony.

  • Też używałem i nawet spoko, ale jakoś nie podszedł mi ich filtr antyspamowy i poszukałem alternatywy. Znalazłem BlueMail i bardzo sobie chwalę – ładnie wygląda, działa stabilnie, intucyjny, a do tego fajnie odsiewa niechcianą pocztę.

   • Michał Derej

    Nigdy nie polecę tej aplikacji z tego powodu: https://bluemail.me/privacy/

    • $ROGAL$

     Mozesz rozwinac swoja wypowiedz, bo chyba nikomu nie chce sie czytac calej polityki prywatnosci tej firmy. Podejrzewam, ze zbieraja dane i analizuja je „w celu ulepszenia ich produktow”, co czyni tez Google i wiekszosc dzisiejszych firm, a jednak ich polecasz.

  • Chris

   Dokładnie, nie znalazłem bardziej wygodnego czytnika dla paru skrzynek mailowych.

 • Mariner

  Abonament w takiej wysokości za korzystanie z programu pocztowego to horror jakiś.
  Oczywiście, że nie można wymienić wszystkich wartościowych aplikacji, ale MailDroid również powinien się znaleźć na liście. Korzystam z niego kilka lat i spełnia on wszystkie moje oczekiwania

  • Michał Derej

   Myślałem, czy nie dodać go na listę, jednak zdecydowałem, że ze względu na mieszane opinie nie znajdzie się on w naszym zestawieniu. Warto jednak o nim pamiętać, jest całkiem dobry.

   • gumis

    To zestawienie to jakaś kpina. Gmail toporny i mało opcji. Aqua mail – płatny! Newton mail – jeszcze bardziej płatny.Outlook – też mało opcji konfiguracyjnych.
    A najlepszy moim zdaniem program ma pełno opcji konfiguracyjnych i jest za free. Nazywa się Blue Mail.

    • Michał Derej

     Czy ktoś Ci powiedział, że dobre programy będą za darmo? Przeczytaj sobie informacje pod tym linkiem i wróć po jakąś dobrą aplikację. 😉
     https://bluemail.me/privacy/

     • gumis

      W porównaniu z FB lub messengerem to jest wręcz rozkosz dla oczu 😛
      W ostatnim tygodniu przetestowałem niemal wszystkie z Twojej listy i żadna nie nadaje się do codziennego użytku. Problemy z powiadomieniami, brak możliwości konfigurowania diody powiadomień, brak skrótów przez przesunięcie wiadomości itp itd

     • Bart

      Bluemail widze w zabieraniu danych przebija nawet fb.

     • Radek

      Nie zgodzę się. Przetestowałem wiele aplikacji pocztowych, włącznie z Bluemail i bezkonkurencyjny jest Aquamail. Z każdym innym klientem miałem jakiś problem, a Bluemail jest poza tym dla mnie zbyt toporny, nieintuicyjny i po prostu brzydki. Aquamail w wersji darmowej może obsługiwać chyba tylko 3 konta pocztowe, ale nie ma innych większych ograniczeń. Natomiast okresowo pojawia się wersja Pro za 5 zł.

     • Chris Christofferson

      A testowałeś TypeApp? Można ustawić dla każdego konta osobny kolor diody LED lub osobny dzwonek. Od dłuższego czasu jest to moja podstawowa aplikacja do poczty.

     • gumis

      Próbowałem. Niestety nie da się zalogować do poczty yahoo. „Przekroczono limit czasu połączenia”. I tak od miesiąca.

     • gumis

      No i nie działa dioda powiadomień. Mimo, że włączona w opcjach i wybrany kolor 🙁

    • Raoul Duke

     Ja aqua maila kupowałem jak by za hmm może ok 3 zł 🙂x