ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Jeśli wysyłasz e-maile ze swojego telefonu, to musisz znać te aplikacje!

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Smartfony to użyteczne gadżety, które dla wielu z nas stały się narzędziem pracy – możemy na nich m.in. przeglądać internet, zarządzać formalnościami, czy kończyć projekty. Ogromna liczba użytkowników Androida na pewno odpowiada również na maile za pomocą swojego telefonu. Z tego powodu postanowiłem przygotować artykuł, w którym przedstawię Wam kilka, moim zdaniem najlepszych, aplikacji do tego celu.

Zobacz też: Na Facebooku będzie jeszcze więcej reklam…

Aqua Mail

Aqua Mail to najlepszy moim zdaniem klient poczty e-mail, z którego usług korzystam. Aplikacja ta swoim użytkownikom oferuje przede wszystkim możliwość obsługi większości skrzynek pocztowych na rynku (działa nawet iCloud, co było problematyczne z innymi aplikacjami). Co więcej, pochwalić muszę bogaty edytor wiadomości oraz zaawansowane opcje zarządzania skrzynką, które opierają się na gestach. Szczególnie polecam wersję Pro, dzięki której program obsługiwać możemy bez żadnych reklam – czasem na promocji tę wersję aplikacji da się dorwać naprawdę tanio.

Cena: Darmowa (z reklamami) / 43.99 zł (ale polecam czekać na promocję)

Pobierz: 

Gmail / Inbox

Te dwie aplikacje od Google’a postanowiłem zebrać w jednym akapicie, ponieważ w gruncie rzeczy działają one bardzo podobnie. Zarówno do Gmaila, jak i do Inboxa, dodać możemy konta e-mail od innych dostawców i w obydwóch usługach współpracują one znakomicie. Inboxa wyróżnia fakt, że większą wagę przykłada on do segregowania wiadomości i zarządzania czasem użytkownika (w tym miejscu warto wyróżnić np. funkcję przypomnień). Polecam dać tym programom szansę, szczególnie że dostępne są w pełni za darmo. 

Cena: Darmowe

Pobierz: 

Microsoft Outlook

Outlooka od Microsoftu powinien znać każdy użytkownik Windowsa. Na całe szczęście program ten na Androidzie działa jeszcze lepiej niż na komputerach – umożliwia dodanie wszystkich kont pocztowych, jakie posiadamy, a następnie pozwala na wygodne korzystanie z nich dzięki inteligentnemu sortowaniu wiadomości (najważniejsze wyświetlane są na początku). Aplikacja Microsoftu jest w pełni darmowa i posiada naprawdę ładny interfejs. Pod tym względem Outlookowi mógłby pozazdrościć niejeden program z tego spisu.

Cena: Darmowa

Pobierz: 

Newton Mail

Uwaga: ta aplikacja na tej liście znajduje się głównie dla osób, które pracują z mailami na co dzień. Newton Mail to świetny, lekki, a zarazem potężny klient poczty e-mail, który oprócz standardowych funkcji, takich jak odbieranie i wysyłanie wiadomości, łączy się również z innymi usługami (np. Todoist), co znacznie usprawnia pracę. Niestety nie jest to program dla wszystkich – Newton Mail działa na zasadzie subskrypcji, której koszt to 20 zł miesięcznie lub 240 zł rocznie. Na całe szczęście aplikację można przetestować dzięki dwutygodniowej wersji próbnej.

Cena: Darmowa (14 dni) / Płatna (20 zł miesięcznie, 240 zł rocznie)

Pobierz:

Bonus: sprawdzanie poprawności językowej

LanguageTool to darmowe narzędzie, dzięki któremu sprawdzić możemy poprawność językową wysyłanej wiadomości. Wystarczy przekopiować tekst maila, skorzystać z przycisku „Check Text” i voila – materiał zostanie sprawdzony przez stronę, która następnie wskaże błędy. LanguageTool pozwoli Wam zaoszczędzić sobie wiele stresu związanego z błędami w wiadomościach e-mail!

Sprawdź najnowsze wpisy