Salon Xiaomi w Warszawie otwarty – oto nasza relacja

Adrian Celej Adrian Celej Artykuły

Dziś o godzinie 10:00 otwarty został drugi salon Xiaomi w Polsce. Sklep w warszawskiej Arkadii zastąpił otwartą wcześniej wysepkę, o której dystrybutor chce zapomnieć.

Czy obyło się bez ofiar?

Przed otwarciem sklepu spodziewałem się ogromnej kolejki, tłumu fanów i ludzi nocujących w toaletach. Nic bardziej mylnego, poniższe zdjęcie zrobiłem 2 minuty przed otwarciem:

Wielkich tłumów nie było, jednak mimo wszystko ludzie przechodzący obok tego zgromadzenia pytali co tu się stało. Salon Xiaomi znajduje się naprzeciwko Samsung Brand Store, który w tamtej chwili świecił pustkami. Mimo wszystko pracownicy Samsunga nie obawiają się konkurencji. Coś w tym jest, w sklepie Xiaomi szybko zaczęło ubywać ludzi, tymczasem po przeciwnej stronie u Samsunga pojawili się klienci. W pobliżu jest także iSpot, on również świecił pustkami.

Co oferuje sklep Xiaomi?

Nie da się ukryć, że sklep Xiaomi jest raczej mały. Mimo wszystko na niewielkiej powierzchni upchano dość pokaźny asortyment. W centralnej części znajdziemy stoiska z telefonami i akcesoriami, takimi jak power banki, słuchawki, głośniki Bluetooth itp. Przy ścianach wystawiono elektryczne hulajnogi MiJia Electric Scooter (które cieszyły się zaskakująco dużym zainteresowaniem), zegarki i opaski, odświeżacz powietrza Mi Air Purifier 2 (dostępne były także filtry), urządzenie do gotowania ryżu MiJia Induction Heating Rice Cooker, wagę Mi Body Smart Scale 2, robot DIY Mi Bunny Robot Builder, przystawkę Mi Box, routery, kamerki i parę innych urządzeń. Niektórych produktów nie możemy kupić, są jedynie zachętą do sprowadzenia ich na własną ręką. Przykładem może tu być poniższy głośnik bluetooth Mi Rabbit:

Trochę szkoda, na taki nietypowy gadżet byłoby wielu chętnych, sam bym go kupił.

Zobacz też: [Recenzja] Xiaomi Mi Mix 2 – czy wciąż jest godny uwagi?

Czy warto było dziś przyjść?

Dystrybutor chciał uniknąć tłumów w dniu otwarcia salonu, dlatego nie przygotował wartych uwagi promocji. Każdy kupujący otrzyma dziś pamiątkową koszulkę. W salonie znajduje się specjalna ramka, każdy kto zrobi sobie w niej zdjęcie i udostępni na Facebooku, Instagramie lub Twitterze bierze udział w konkursie, w którym do wygrania są dość atrakcyjne nagrody.

Otwarcie pierwszego salonu Mi Store w Warszawie stało się faktem!Zapraszamy również do udziału w naszym…

Opublikowany przez Mi Polska 12 maja 2018

Jeśli szukacie promocji, to nie znajdziecie ich w salonie, a na stronie Mi Home, gdzie pojawiają się szybkie przeceny. Trudno tu mówić o jakimś ważnym wydarzeniu, na otwarciu salonu mogli skorzystać tylko ci, którzy nie mieli wcześniej styczności z produktami Xiaomi i chcieli się z nimi zapoznać. Owszem, wcześniej istniała wysepka, jednak z oczywistych powodów nie mogła zaoferować tyle, co prawdziwy salon. Mimo wszystko gdybym miał kupić jakiś sprzęt Xiaomi, to prawdopodobnie kupiłbym go przez internet.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy