Na wczorajszej konferencji Google zaprezentowało szereg zmian w swoich najważniejszych usługach i aplikacjach. Nie przedłużając, skupmy się na szczegółach.

Gmail

Gmail Smart Compose

Google zapowiedziało nową funkcję o nazwie Smart Compose, które jest rozwinięciem Smart Replay. Dzięki tej możliwości, w oknie pisania wiadomości będą się pojawiały podpowiedzi zakończenia zdania. Jeżeli użytkownikowi spodoba się sugestia, może ją zaakceptować wciskając TAB. Opcja ta pozwoli zaoszczędzić trochę czasu podczas pisania e-maili. Na papierze wygląda świetnie, ciekawe jak się sprawdzi w praktyce. Użytkownicy będą mogli się o tym przekonać w nadchodzących tygodniach. Warto dodać, że funkcja będzie w pierwszej dostępna w nowym Gmailu.

Google News

Nowe Google News zacznie się od sekcji „Dla Ciebie”, w której użytkownik znajdzie 5 newsów skierowanych pod zainteresowania korzystającego. Przeglądający w każdej chwili może podejrzeć też sekcję najpopularniejszych historii ze świata. Dodatkowo pojawią się specjalne sekcje jak np. sport, biznes, technologia.

Dzięki opcji „Full Coverage” będziemy mogli sprawdzić, jak dana historia została przedstawiona w różnych mediach, czy miejsach na świecie. Ponadto Newsstand zostanie włączony do Google News, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zobaczyć w jednym miejscu ponad 1000 wydawców z opcją ich subskrybcji.

Zobacz także: Zamian Galaxy S8+ na Huawei P20 Pro – jakie są wady? Jakie są zalety?

Mapy Google

Street View w Mapach Google wzbogaci się o rzeczywistość rozszerzoną. Nowa funkcja ma połączyć dane ze wspomnianych aplikacji oraz aktualnego widoku w telefonie, dzięki czemu zobaczymy kierunek, w którym powinniśmy się poruszać na ekranie smartfona. To tak jakby obietnicę z Google Glass przenieść na telefon. Ponadto nowa funkcja ma pomóc w łatwiejszym lokalizowaniu miejsc. Nie wiadomo, kiedy zadebiutuje ona w aplikacji.

 


Mapy Google na pewno otrzymają także zakładkę „Dla Ciebie”, w której znajdą się rekomendacje dla użytkownika. Pojawią się także nowe opcje udostępniania miejsc dla znajomych. Mają być one dostępne już latem.

Google Lens

Nowa wersja bety programu zostanie wbudowana w aplikacje aparatu takich urządzeń jak Pixel 2 czy LG G7 ThinQ. Google Lens będzie dodatkowo na bieżąco monitorowało, to co zobaczy na uruchomionej aplikacji aparatu podając przykładowo, co widzi na zdjęciu. LG, Motorola, Xiaomi, Sony, HMD, Trannsion, TCL, OnePlus, BQ, Asus i oczywiście Google zamierzają zaimplementować tę funkcję w swoich aplikacjach.

Zdjęcia Google

Zdjęcia Google

Tutaj nadchodzi chyba największy update spośród wszystkich aplikacji giganta. Jedną z nowych opcji będą „sugerowane akcje”, które stanowić będą podpowiedzi czynności, jakie możemy wykonać ze zdjęciem. Co ciekawe, Google będzie w stanie rozpoznać naszego znajomego, z którym zrobiliśmy zdjęcie. Jeżeli mamy do niego zapisany kontakt w telefonie, to w łatwy sposób podzielimy się z nim fotografią. W jaki sposób Google będzie rozpoznawało twarze? Tego nie wiadomo, ale z pewnością ma to związek z naciskiem na sztuczną inteligencję i algorytmy w aplikacji.

Zdjęcia Google

Kolejna ciekawa funkcja to rozpoznawanie dokumentów i ich dostosowywanie do druku lub formatu PDF. Interesująca wydaje się też opcja „Magicznej różdżki”, dzięki której fotografia zostaje automatycznie ulepszona. To wszystko za pomocą jednego tapnięcia. Google zaoferuje także koloryzowanie zdjęcia na monochromatyczne. Ciekawą opcją jest „color splash”, który pozwoli na czarno-białej fotografii wybrać element, który będzie w kolorze.

Zdjęcia Google

Asystent Google

Nowe opcje Asystenta Google to przede wszystkim:

  • Bardziej naturalne głosy. Asystent zostanie wzbogacony o 6 nowych głosów, z różnymi akcentami i tonacjami. Jednego z nich użyczył John Legend
  • Nie musisz już mówić „Hey, Google” za każdym razem, jeśli chcesz kontynuować konwersację
  • Dzięki „Multiple Actions” asystent zrozumie „i”, które ma np. za zadanie oddzielić kilka czynności w jednym zdaniu.
  • Nowy design, który ma wspomóc rozmowy głosowe

Źródło: theverge, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.