ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najlepsze aplikacje ze sklepu Google Play 2018 – gigant nagradza wybranych

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Google znane jest z tego, że co roku wybiera daną ilość aplikacji, które wyróżniają się na tle innych pozycji w jednej z dziewięciu kategorii. Następnie przygotowywane jest zestawienie, gdzie najlepsze programy są nagradzane. W tym artykule przedstawię Wam pozycje, które w tym roku zostały wyróżnione przez giganta z Mountain View. Są to niezwykle ciekawe aplikacje, więc zachęcam do zapoznania się z moim artykułem!

Simple Habit – aplikacja wspierająca dobre samopoczucie

W dzisiejszym świecie większość ludzi, szczególnie młodych, żyje pod wpływem stresu. Czasem powinno doświadczyć się jednak chwili relaksu – to zapewnia program Simple Habit, który nakłania do codziennej medytacji, co podobno znacznie poprawia samopoczucie.

Be My Eyes – pomoc niepełnosprawnym

Dla niewidomych osób nawet proste czynności mogą być wyzwaniem – przecież na podstawie dotyku nie da się rozpoznać koloru ubrania lub daty ważności produktu. Na całe szczęście możecie pomóc niepełnosprawnym. Be My Eyes pozwala wolontariuszom z całego świata na rozmowę z potrzebującym niewidomym, podczas której osoba pomagająca będzie asystować niepełnosprawnego użytkownika aplikacji w danej czynności.

Khan Academy – najlepszy wpływ na użytkowników

Khan Academy to świetny portal edukacyjny, na którym możecie nauczyć się praktycznie wszystkiego. Co najlepsze, dostęp do wiedzy możliwy jest bez jakichkolwiek opłat. Nie ważne czy chcecie poćwiczyć matematykę, czy chemię, Khan Academy informacje przekaże Wam za pomocą czytelnych lekcji oraz pomocnych filmów.

Old Man’s Journey – najlepsza gra od niezależnego dewelopera

Old Man’s Journey to piękna gra przygodowa, w której odbiorca przeżywa trudności życia oczami starszego mężczyzny, bohatera produkcji. Gra zbudowana jest na bazie wspomnień mężczyzny, które stopniowo odkrywane są przed osobą siedzącą przed smartfonem.

Episode – najlepsza gra społecznościowa

Episode to gra, która moim zdaniem skierowana jest do młodszego odbiorcy, głównie płci żeńskiej. W produkcji gracz przeżywa różne historie miłosne, w których za pomocą odpowiednich decyzji wpływa na rozwój wydarzeń. Odbiorca może również tworzyć własne opowieści.

BBC Earth – Life in VR – najlepsza aplikacja VR

BBC Earth – Life in VR to aplikacja, dzięki której odbiorca może doświadczyć piękna natury, nie wychodząc ze swojego domu. Wystarczy odpowiedni smartfon i gogle wirtualnej rzeczywistości, by zanurzyć się w bezkresie morza lub świecie mikrobów.

Flipkart – najlepsza aplikacja przystosowana do wielu krajów

Flipkart to aplikacja do zakupów, której twórcy chwalą się możliwością szybkiego i bezpiecznego kupna wielu oryginalnych produktów. Co więcej, użytkownicy programu otrzymują dostęp do ekskluzywnych ofert, dzięki którym zakupy mogą stać się nieco tańsze.

Canva – najlepszy startup

Canva to aplikacja, dzięki której tworzenie grafiki do celów służbowych, edukacyjnych czy prywatnych staje się banalnie proste. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, edytować szczegóły i gotowe – grafika będzie gotowa w mgnieniu oka!

Empires & Puzzles – najlepszy mobilny hit

Empires & Puzzles to prosta gra RPG, która opiera się na przesuwaniu kryształków w taki sposób, by utworzyły one dany kształt. Produkcja pozwala rywalizować z innymi graczami przez Internet. Niestety gry tego typu trzeba lubić – Empires & Puzzles kompletnie do mnie nie przemawia.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy