Czy warto słuchać radia online Open FM? Kiedyś takie stacje wyrastały jak grzyby po deszczu, swoje radia miały fora internetowe, serwery gier itp. Podstawowy problem polegał na tym, że emitowana muzyka była zależna od preferencji założyciela radia. W ten sposób wypromowała się darmowa usługa Open FM, w której sami decydowaliśmy czego słuchamy. Open FM w swoim czasie było zintegrowane z komunikatorem Gadu-Gadu, dzięki czemu mogli się o nim dowiedzieć wszyscy. Czy korzystanie z tej platformy w czasach Spotify ma sens? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Co oferuje radio Open FM? Przede wszystkim jest online

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że korzystanie z Open FM jest całkowicie darmowe, od czasów integracji z GG nic się nie zmieniło. Do radia dostaniemy się poprzez stronę internetową open.fm lub aplikację – dostępne są wersje na Androida, iOS i Windowsa. Po zapoznaniu się z ofertą da się zauważyć, że wybór jest ogromny, a niektóre propozycje dziwne. Wymienić można:

  • Ukraina TOP 20
  • 100% EdSheeran / One Direction / Justin Bieber / Chada / O.S.T.R (stacje z utworami jednego wykonawcy)
  • Szum (dla dzieci)
  • Odgłosy natury

Poza tym w Open FM znajdziemy stacje z prawie wszystkimi gatunkami muzyki. Prawie, jeśli mam się czepiać, to horrorcore’u nie znajdziecie.

Aplikacja Open FM – testujemy

Na pierwszy ogień w Open FM włączyłem stację Hip-Hop USA. Po kilku dniach słuchania muzyki mogę powiedzieć, że dobór utworów jest na wysokim poziomie. Niestety, po początkowej ekscytacji okazało się, że baza jest bardzo mała, przez co utwory często powtarzają się. Poza tym pozostaje problem jakości. Radio online Open FM jest darmowe, utrzymuje się tylko z emitowanych co jakiś czas reklam. Niestety, oszczędności szukano w utrzymaniu łączy, przez co jakość muzyki zwyczajnie nie powala. Brakuje basów, co w przypadku amerykańskiego Hip-Hopu jest szczególnie dotkliwe.

Zobacz też: [Recenzja] Tanie słuchawki i głośniki w jednym? Do tego radio i brak kabli

Czy warto słuchać Open FM?

Myślę, że tak. Przetestowałem jedną stację, muzyki było mało, ale Open FM ma ich więcej. Jest czego słuchać, warto jednak rozejrzeć się również po innych stacjach. Kwestia braku niskich tonów w moim przypadku jest uciążliwa, nie włączę Open FM w samochodzie, jednak w pewnych sytuacjach i tak nie mam pod ręką dobrej klasy sprzętu audio, a wtedy jakość muzyki tak naprawdę spada na drugi plan. Warto też pamiętać, że nie w każdym gatunku muzyki kładzie się nacisk na basy, których tutaj brakuje. Open FM mogę z całą pewności polecić tym, którzy szukają nowej muzyki od nieznanych sobie wcześniej wykonawców.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.