Cały czas żyjemy światowymi nowościami, skupiamy się na urządzeniach, które oficjalnie w Polsce zapewne nigdy się nie pojawią. Oczywiście to dobrze, że każdy z nas interesuje się tym, co dzieje się na świecie, ale warto też spojrzeć tylko na nasz rynek. Na nim ostatnio wiele się dzieje, a tymczasem się okazuje, że zmieniła się czołówka producentów, którzy sprzedają najwięcej smartfonów w naszym kraju. Detronizacje bardzo rzadko następują, ale ta właśnie nastąpiła.

Taką informacją podzielił się z nami Huawei, który niewątpliwie ma, co świętować. Firma, która jeszcze kilka lat temu była postrzegana za producenta kiepskich urządzeń dla operatorów, teraz oficjalnie ogłasza, że jest liderem rynku smartfonów w Polsce. 

huawei lider mobilnego rynku smartonow

Huawei zaznacza, że od początku wejścia do Polski miała cel być tą najlepszą firmą. Tak też się stało za sprawą świetnych modeli. Oczywiście to nie flagowe propozycje są tymi najbardziej rozchwytywanymi. Okazuje się, że Chińczycy mają drugi, potrójny powód do radości. Otóż trzy najpopularniejsze smartfony w Polsce to Mate 10 Lite, P9 Lite 2017 i P9 Lite mini. Od lat Huawei może być z siebie dumna, bo już seria P8 pokazała, że z tym producentem należy się liczyć. P8 Lite był absolutnym bestsellerem i następcy niewątpliwie podtrzymują tradycję. Zapewne niedługo Chińczycy to potwierdzą, gdy P20 Lite szturmem zdobędzie klientów.

huawei lider mobilnego rynku smartonow

Firma chwali się tym, że w ciągu trzech lat urosła z 8% do 30%, co jest niesamowitym wynikiem przy tak silnej konkurencji. Widoczni wyżej Konkurent nr 1 i Konkurent nr 2 nie zostali ujawnieni, ale łatwo można się domyślić, o kim mowa. Niewątpliwie jednym z nich jest Samsung, a drugim? Z pewnością nie Apple, bo Amerykanie wbrew pozorom nie są w stanie zagrozić w najpopularniejszym w Polsce sektorze – po prostu nie tworzą dobrych i tanich modeli. Jeśli mnie pamięć nie myli to trzecie miejsce należy do Sony. Niewątpliwie Huawei udało się zainteresować swoją ofertę za sprawą atrakcyjnych umów z operatorami, gdzie wspomniane wcześniej modele z dopiskiem Lite są bardzo często promowane. Mimo wszystko te telefony się bronią, będąc często najlepszym wyborem w wielu kategoriach.

Zobacz też: Chciałbyś zainstalować aplikacje z iOS na Androidzie?

Oczywiście powyższe dane dotyczą ostatniego tygodnia marca, ale firma jest przekonana, że w ujęciu miesięcznym Huawei zdobędzie fotel lidera już w kwietniu.

huawei lider mobilnego rynku smartonow

Wszystko to za sprawą serii P20, której przedsprzedaż przerosła oczekiwania producenta. Teraz może być tylko lepiej. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować i życzyć dalszych sukcesów! Zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, na której Huawei również coraz lepiej się powodzi. Tymczasem serdecznie zapraszam Was do recenzji P20 Pro od Adriana.

 

źródło: Informacja prasowa, dane GfK Polonia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.