Często podróżujecie i boicie się, że pakiet internetowy u Waszego operatora jest niewystarczający? W takim razie dzisiejszy odcinek zestawiania ofert naszych dostawców jest między innymi dla Was. Będzie on o tyle nietypowy, że po raz pierwszy nie ograniczamy się budżetem. Przedstawię Wam pokrótce promocje operatorów „Wielkiej Czwórki” i zwrócę uwagę na ukrywane aspekty. Jedyne założenia to abonament, zakup bez urządzenia oraz ma to być Internet Mobilny, a nie Domowy.

 

Orange

orange logo operaotr

Z racji, że porzucamy oferty domowe to jedynie wspomnę, że za 69,99 złotych Orange oferuje Internet Domowy, który poza strefą domową oferuje 100 GB połączenia internetowego (z 250 GB w promocji). Dlatego przejdźmy od razu do rzeczy i oto dwie taryfy, które proponują Pomarańczowi:

 • Podstawowy – 9,99 złotych za 10 GB (w tym 0,65 GB w UE)
 • Optymalny – 39,99 złotych za 50 GB (w tym 2,58 GB w UE)

Do powyższych ofert można dokupić kolejne 10 GB za 10 złotych, który tak naprawdę jest automatycznie aktywowany po przekroczeniu pakietu danych. Jeśli ten też zostanie wyczerpany to prędkość połączenia zwalnia do maksymalnie 1 Mb/s. Oczywiście powyższe oferty to umowy na 2 lata.

 

Play

play logo operator

Fioletowi zachęcają do siebie przede wszystkim ofertą „Elastyczna”, czyli płacisz 10 złotych za każde rozpoczęte 10 GB transferu i nie ograniczasz się do sztywnych kwot. Jednak możesz, bo na stronie Playa można znaleźć trzy oferty:

 • za 29,99 złotych – 30 GB (w tym 2,96 GB w UE), bez limitu przez 6 miesięcy + pakiet mini w Play Now na 1 urządzenie
 • za 49,99 złotych – bez limitu danych (w tym 3,90 GB w UE) + pakiet podstawowy w Play Now na 1 urządzenie
 • za 59,99 złotych – bez limitu danych (w tym 3,90 GB w UE) + pakiet HBO i HBO GO

Pierwsza uwaga – pojęcie bez limitu danych, a właściwie „Bez limitu GB” oznacza w Playu limit do 100 GB, a później „lejek”. Oznacza to, że prędkość pobierania zwalnia do 1 Mb/s, a wysyłania do 384 kb/s. Powyższe wartości dotyczą umowy na 2 lata. Jeśli chcemy skrócić ją do jednego roku to ceny rosną odpowiednio do 34,99 i 59,99 złotych – nie znajdziemy propozycji z HBO.

 

 

Plus

plus logo operator

Zieloni mają bardzo prostą ofertę, choć jest więcej progów do wyboru. Dlatego przejdźmy od razu do nich:

 • 30 złotych – 30 GB
 • 40 złotych – 45 GB + Internet LTE bez końca
 • 50 złotych – 60 GB + Internet LTE bez końca
 • 70 złotych – 100 GB + Internet LTE bez końca

Do wszystkich pakietów dołączana jest Ipla Plus, pierwsze dwa miesiące są darmowe, a przez miesiąc można korzystać z HBO GO. Do tego zainteresowani mogą wybrać pakiety pokroju Ochrona Internetu (pakiet antywirusowy) za darmo przez miesiąc – później 9 złotych lub Serwis Wyświetlacza za darmo przez miesiąc – później 4,99 złotych, ale to akurat nas nie dotyczy. Czym jest Internet LTE bez końca? Dokładnie tym, co nazwa wskazuje – mając zasięg LTE Plusa wokół siebie mamy tak naprawdę nielimitowany dostęp do Internetu już w ofercie za 40 złotych. Powyższe oferty dotyczą umów na 2 lata.

 

T-Mobile

t-mobile logo operator

Tak, tak, Różowi (magentowi…) chwalą się świetnym Internetem Domowym, ale ten zostawiam z boku. Skupmy się na mobilnych ofertach z kartą SIM i bez urządzenia. Tak naprawdę mamy do wyboru pięć promocji, które są bardzo indywidualne:

 • pierwsze 3 miesiące za 0 złotych:
  • Comfort: 30 GB za 29,99 złotych, umowa na 18 miesięcy
  • Relax: 50 GB za 39,99 złotych, umowa na 18 miesięcy
 • tylko online: 10 GB za 10 złotych, umowa na 10 miesięcy
 • bez limitu danych:
  • za 79,99 złotych, umowa na 18 miesięcy
  • pierwsze 6 miesięcy za 1 złotówkę, później 79,99 złotych, umowa na 24 miesiące

T-Mobile można pochwalić, że bez limitu to naprawdę bez limitu. Jednak jeśli nie potrzebujecie aż tak dużego pakietu to do innych ofert możecie dobrać chociażby pakiet LTE bez limitu danych, którego nazwa wszystko zdradza, aczkolwiek jest haczyk. Według regulaminu jest limit pełnej prędkości – ta zmniejsza się po przekroczeniu 100 GB do 2 Mb/s w przypadku wysyłania i odbierania danych.

Zobacz też: Nokia 9 może być cudowna…

Nie ukrywam, że nie spodziewałem się takiej rozbieżności w ofertach Wielkiej Czwórki. Każdy operator postanowił na zupełnie inny sposób podejść do klienta, co jest bardzo nietypowe. Jednak ta różnorodność sprawia właśnie to, że zainteresowani na pewno znajdą coś dla siebie. Niewątpliwie duże znaczenie ma też zasięg w miejscach, w których chcecie korzystać z Internetu, więc weźcie to przede wszystkim pod uwagę.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.