Prima Aprilis zbliża się już do końca. Na całym świecie jeszcze zapewne pojawią się przeróżne żarty – te mniej lub bardziej śmieszne, aczkolwiek świat technologiczny idzie spać. Dlatego, nie czekając na kolejne „propozycje”, postanowiłem zebrać dla Was najciekawsze „easter eggi” ze świata technologicznego.

Pierwszy z nich już mogliście poznać, gdyż postanowiłem osobno podejść do nowej funkcji w Mapach Google – „Gdzie jest Wally?” to nie do końca żart primaaprilisowy, ale niewątpliwie wpisuje się w pojęcie „easter egg”. Dlatego przejdźmy dalej. Przed nami kolejne propozycje Google, bo – jak doskonale wiemy – Amerykanie co roku mają ich od groma.

 

Google Cloud Hummus API

Nie wiesz, jaki smak Hummusu jest dla Ciebie najlepszy? W takim razie Google stworzyło odpowiednie biblioteki, które za pomocą obliczeń w chmurze wskażą Ci właściwe danie – wystarczy polizać stosowne urządzenie.

 

Swipe Gboard, ale na prawdziwej klawiaturze

Pojęcie Swipe w stosunku do klawiatur ekranowych jest czymś naturalnym. Po co klikać na każdą literę z osobna, skoro można przesuwać po nich palcem? Teraz przełóżmy to na fizyczną klawiaturę – oto kolejny pomysł Google, ale teraz od Japończyków.

 

Files Go i złe żarty

To już ostatni żart Google. Przy okazji promowania programu Files Go, więc jednego z pierwszych dla Android Go, firma postanowiła wykorzystać fakt „podkręcenia” jego możliwości. Słabe żarty? Aplikacja po prostu je „wyczyści”.

 

OnePlus PeiCoin

Każdy chce mieć swoją kryptowalutę, prawda? OnePlus też, a właściwie to jeden ze współzałożycieli marki, czyli Carl Pai. Od tego wszystkie urządzenia z Oxygen OS mogą „kopać PeiCoiny”.

 

T-Mobile Sidekicks

Swego czasu T-Mobile miał popularną serię urządzeń „Sidekick”, którą produkował chociażby Sharp i Samsung. Ta w Polsce praktycznie nie istniała, bo wtedy jeszcze mieliśmy Erę na pierwszym planie. Jednak różowy operator wraca ze swoim pomysłem w powyższym prototypie. Smart ubrania to kolejny krok w rozwoju.

 

Razer Venom V2

Co jest największym ograniczeniem dla graczy? Nie licząc budżetu to oni sami i ich umiejętności. Dlatego firma, która przede wszystkim kojarzy się z graczami stworzyła specjalny napój, który sprawi, że staniecie się pro-zawodnikami.

 

Pokemon GO z nową szatą graficzną

pokemon go szata graficzna 8 bit

Pamiętacie jeszcze tę grę? Wbrew pozorom jest ona wciąż popularna, a twórcy postanowili ją ulepszyć. Pojawiła się nowa szata graficzna z 8-bitowymi potworkami, rodem z gier sprzed dwóch dekad. Czy można sobie wyobrazić lepszy rozwój?

 

Logitech Business Speak Detection

Film najlepiej oddaje propozycję Logitecha, ale czy to na pewno tylko żart primaaprilisowy? Zapewne wielu z Was chętnie kupiłoby takie akcesorium dla siebie.

 

Hornhub

pornhub hornhub prima aprilis

Podobno to też żart primaaprilisowy – wiecie coś na ten temat? Strona wydaje się podejrzana.

 

Bananaphone

Co tam Apple, popatrzcie na tego banana! W zeszłym roku na kanale JerryRigEverything również mogliśmy zobaczyć interesujący model, NoPhone:

Zobacz też: DxOmark ma nowych liderów!

To oczywiście nie wszystkie żarty z jakimi mogliście się dzisiaj spotkać w technologicznym świecie, więc jeśli uważacie, że pominąłem coś interesującego to dajcie znać w komentarzach. Czekam też na Wasz numer jeden tegorocznego Prima Aprilis.

 

źródło: Android Police, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.