Skrót tygodnia – znamy powód wybuchających baterii w Note7, oto Surface Phone

3 minuty czytania
Komentarze

W pewnych sytuacjach lepiej się nie odzywać. Wszystkie plotki (w liczbie sztuk 1) wskazują na to, że do tej rady zastosował się Samsung.

Już wiemy dlaczego w Note 7 wybuchały baterie

Afera z wybuchającymi bateriami w Note7 pociągnęła za sobą bardzo poważne konsekwencje. Samsung rozpoczął śledztwo i wziął całą winę na siebie. Jak się okazuje niesłusznie, a prawda jest brutalna. Od anonimowego informatora, który nie chciał ujawnić nam swoich personaliów (ale my mu wierzymy) wiemy, że powód jest poważniejszy. Otóż Samsung już w Note7 testowo wprowadził do urządzenia sztuczną inteligencję. Miała ona za zadanie monitorować wiadomości, komunikatory, Facebooka i Snapchata właściciela w celu lepszego dopasowania urządzenia. Niestety, projekt wymknął się spod kontroli, sztuczna inteligencja w Note7 została wzbogacona o uczucia. W tym momencie docieramy do sedna problemu – sztuczna inteligencja po przejrzeniu prywatnych wiadomości, tablicy na Facebooku i My story na Snapchacie czuła taką odrazę do właściciela telefonu, że w paru przypadkach popełniła samobójstwo wysadzając baterię. Oto i cała tajemnica. Przeprowadzono dokładniejsze badania i odkryto, że w zasadzie nigdy nie wybuchały Lumie. Powód był bardzo prosty – urządzenia te były zbyt głupie.

Oto Surface Phone

Stało się! Zapowiadany od jakiś 5 lat flagowy telefon Microsoftu, który zmiecie z rynku Samsunga, Sony i HTC (chyba trochę nieaktualne już te założenia) wreszcie stał się faktem! Co się stało, że Microsoft w końcu wziął się do roboty i zaczął walczyć o dobre imię mobilnego Windowsa? Absolutnie nic, po prostu sprzedał markę i kupiło ją TCL. Nadchodzący Surface Phone zostanie wyposażony w jakiegoś MediaTeka, jakiś 1 GB i jakieś 8 GB pamięci wbudowanej. Całość będzie kontrolował Android 7.0 Nougat, telefon kupimy od jutra w sklepach Biedronka za jedyne 299 zł.

Przyszłoroczne flagowce z kilkoma Notchami

CEO Apple – Tim Cook wypowiedział się na temat przyszłości wycięcia na ekranie. Nie, wcale nie zniknie, w przyszłości planowane jest wprowadzenie drugiego wcięcia, w dolnej lub bocznej części wyświetlacza. Chwilę po publikacji oświadczenia w cudowny sposób „wyciekł” (i to od razu do największych mediów) koncept Huaweia P30:

Poza tym

  • Według badań przeprowadzonych przez rosyjskich naukowców Windows po żadnej z wielu aktualizacji nie stracił stabilności. System ten nigdy jej nie posiadał.
  • Ludzie odkryli, że duże korporacje zbierają ich dane. Po aferze z Facebookiem okazało się, że podobne praktyki stosuje Google, Apple, Microsoft, Amazon i Pornhub. W przypadku tego ostatniego problem jest marginalny, według ulicznej sondy nikt nie korzysta z jego usług.
  • Znany YouTuber „Gural” nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mało tego ogłosił, że zakłada własny związek wyznaniowy, a siebie mianuje męczennikiem konkurencyjnych YouTuberów.
  • Apple planuje budowę fabryki w Polsce. Lokalizację wybrano w internetowym plebiscycie, dziwnym trafem został nią… Radom.
  • Pewien fan aut Tesli do jednego z modeli tej firmy zeswapował silnik 1.9 TDI. Oczywiście mowa o Polaku. Samochód działa, ponoć w wielu aspektach jest lepszy od oryginału.

Źródło

Motyw