[Poradnik tygodnia] Sprawdź, ile wie o Tobie Facebook. Jak temu zaradzić?

Artykuły

Facebook to portal społecznościowy, z którego korzysta większość z nas, choćby z powodu możliwości komunikacji ze znajomymi. Jak zapewne jednak wiecie, nic na tym świecie nie jest darmowe, więc opłatę za korzystanie z Facebooka jego twórcy pobierają w danych osobowych, które następnie przekazywane są reklamodawcom. Okazuje się, że istnieje metoda, by sprawdzić, ile informacji udostępniliśmy temu portalowi społecznościowemu – w tym poradniku pokażę Wam jak to zrobić, oraz opiszę Wam proces usuwania konta na Facebooku.

Zobacz też: Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych na Facebooku.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Jak sprawdzić ile danych zgromadził o nas Facebook?

Proces ten jest dość prosty, jednak nie każdy o nim wie – z tego powodu dokładnie opiszę Wam go w tym poradniku. Warto pamiętać, że metoda ta wymaga przede wszystkim cierpliwości, ponieważ zbieranie ogromnych ilości danych z Facebooka nawet algorytmom zajmuje chwilę. Będziecie więc zmuszeni trochę poczekać.

  1. Uruchom internetową stronę Facebooka i przejdź do zakładki Ustawienia. Wybierz sekcję Ogólne. Możesz również skorzystać z tego linku.
  2. Pod wszystkimi dostępnymi ustawieniami znajdziesz opcję „Pobierz kopię swoich danych z Facebooka”. Wybierz ją.
  3. Wyświetlona zostanie instrukcja na temat pobierania swoich danych wraz z zielonym przyciskiem „Uruchom moje archiwum”. Wymagana będzie autoryzacja hasłem. Po wpisaniu hasła możesz odejść na chwilę od komputera – komunikat „Tworzymy Twoje osobiste archiwum. Wyślemy Ci maila, kiedy będzie gotowe.” informuje, że archiwum dostępne będzie dopiero za chwilę.
  4. Po pewnym czasie dotrze do Ciebie drugi mail, w którym należy kliknąć wskazany link.
  5. Wyświetlona zostanie strona Facebooka z dużym zielonym przyciskiem „Pobierz archiwum”. Kliknij go, a następnie wpisz swoje hasło.
  6. Rozpocznie się pobieranie pliku .zip – będzie on gigantyczny, więc upewnij się, że masz odpowiednią ilość miejsca na swoim dysku. Wewnątrz niego znajdować będą się Twoje dane.

Jak usunąć swoje konto na Facebooku?

Usuwanie konta na najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie może mieć zarówno plusy, jak i minusy. Przede wszystkim warto pamiętać, że utracimy możliwość łatwej komunikacji ze znajomymi, a także będziemy mniej wiedzieć o wszystkim imprezach masowych odbywających się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. Plusy mogą być jednak znacznie większe – to wszystko zależy od waszych preferencji.

  1. Sprawdź, jakie aplikacje połączone są z Twoim kontem na Facebooku – usunięcie konta bez odłączenia innych serwisów może mieć przykre konsekwencje. Zmień sposób logowania w każdym z tych serwisów, a następnie wyłącz możliwość logowania się do aplikacji za pomocą Facebooka.
  2. Zastanów się, czy na pewno chcesz usunąć swoje konto – po fakcie tej decyzji nie można już cofnąć. Jeśli jesteś przekonany, to przejdź pod ten link i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Źródło: Facebook

 

 

 

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x