ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
foldable iPhone

Już niedługo Apple dokona rewolucji w świecie smartfonów

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Producenci wciąż udoskonalają smartfony, czego najlepszym dowodem są oczywiście topowe modele. Procesory w benchmarkach ścigające się z komputerami, podwójne kamery chcące mierzyć się z profesjonalnymi aparatami. Ekrany OLED zapewniające rewelacyjną jakość w taka małych urządzeniach. My użytkownicy chcielibyśmy pewnie lepszych baterii, jednak myślę, że urządzenie trzymające do dwóch dni na baterii to świetny wynik. Jest zdecydowanie lepiej niż kiedyś. W świecie smartfonów widać pewną stagnację. Czasem nie widzimy specjalnych różnic między aparatem topowego telefonu, a modelem poprzednim. Mimo, że na prezentacji pól godziny przedstawiane są szczegóły. W końcu nie każdy z nas musi być ekspertem fotografii, tak jak nie każdy jest audiofilem. Pewną świeżość wprowadziło pojawienie się konstrukcji „bezramkowych”. Przy czym to ostatnie słowo jest bardzo mocno naciągane. Producenci wreszcie zaczęli wykorzystywać przedni panel telefonu. Cały czas czekamy na coś zupełnie nowego…

Zobacz także: Nokia wreszcie pokaże urządzenie na miarę swojej marki!

Czas na krok dalej

Według Wamsi Mohana, analityka z Bank Of America Apple chce uruchomić produkcję smartfona jakiego dotąd nie widzieliśmy. Przynajmniej większość z nas. Podobno model ze składanym ekranem Samsung pokazał wybrańcom na targach CES 2018. Prototypową wersję urządzenia można było zobaczyć na prywatnych pokazach VIP. Nie wyciekło żadne zdjęcie smartfona, ani jego specyfikacja. Choć pewne koncepcje były przedstawiane przez inny firmy. Nowy iPhone, który zadebiutuje w 2020 roku wyróżniać ma składana konstrukcja. Mohan podzielił się swoją prognozą w telewizji CNBC. Dowodem mają być rozmowy z poddostawcami świadczącymi usługi dla Apple.

foldable iPhone

iPad stanie się zbędny?

Forma urządzenia po rozłożeniu może być zbliżona do iPada. Choć na tę chwilę trudno mówić o jakichkolwiek gabarytach nowej konstrukcji. Plotka o składanym iPhonie pojawia się nie pierwszy raz. W 2016 roku koreański raport oznajmił, że LG Display opracowuje składane wyświetlacze do smartfonów i planuje ich masową produkcję. W październiku 2017 roku wyciekła informacja, że LG Display i Apple osiągnęły porozumienie w zakresie dostarczania dla Amerykanów ekranów nowego rodzaju. Przez ostatnie lata LG zaprezentowało różne futurystyczne zakrzywione i składane prototypy. Były wśród nich między innymi takie składające się jak książka lub zwijane niczym gazeta. Dodajmy, że ekran typu OLED umożliwia stworzenie takiego rozwiązania, w przeciwieństwie do LCD.

foldable iPhone

Zupełnie nowa technologia także wewnątrz smartfona

Składany iPhone wymaga dalszych innowacji. Jeżeli urządzenie będzie można zwinąć to elementy takie jak płyta główna i bateria muszą być w jakiś sposób elastyczne. Jednak jeżeli smartfon składałby się na pół, komponenty mogą być sztywne i połączone za pomocą elastycznych kabli. Amerykanie mają oczywiście złożony odpowiedni patent na składanego iPhone’a. Wbrew pozorom do 2020 roku jest bardzo niewiele czasu. Czy nie jest to zbyt mało na tak ambitną technologię?

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy