Godzina na skasowanie szkodliwych treści

Top 10 aplikacji, które pożerają baterię i spowalniają działanie smartfona. Są zaskoczenia!

Artykuły

Posiadając smartfona każdy użytkownik oczekuje, że jego urządzenie będzie działało płynnie. Dodatkowo ważnym aspektem jest czas działania telefonu na jednym ładowaniu. Nawet jeśli urządzenie mobilne ma pojemną baterię i energooszczędny procesor, a także zoptymalizowany system, to zdarza się, że „pada” zanim skończy się dzień. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć korzystanie z aplikacji, które negatywnie wpływają na nasz „kieszonkowy komputer”.

Avast znany jest przede wszystkim z programów antywirusowych. Jednakże firma często dzieli się bardzo interesującymi raportami na temat działania aplikacji na urządzeniach mobilnych. W jednym z ostatnich, dotyczących 3 kwartału 2017 roku, możemy przeczytać, które programy sprawiają największe problemy na smartfonach w różnych aspektach. Warto dodać, że zestawienia zostały podzielone na dwie kategorie: aplikacje uruchomione automatycznie i programy włączone manualnie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Aplikacje spowalniające system

 

Pierwszą lokatę w kategorii preinstalowanego bloatware’u okupuje Samsung AllShare, a drugą ChatON Voice & Video Chat. Warto zaznaczyć, że są one dostępne jedynie na starszych smartfonach, przykładowo Galaxy S3 i S4. Na liście programów spowalniających system fatalnie wypada też aż 5 aplikacji od Google: Google Play Music, Google TalkBack, Google Maps, Google Play Newsstand i Google Plus. Wśród aplikacji włączanych przez użytkowników, w niechlubnym zestawieniu królują: Samsung WatchON, Google Docs, Beaming Service for Samsung. Co ciekawe siódmą lokatę okupuje Clean Master, który ma za zadanie oczyścić system i przyspieszyć jego działanie.

Zobacz także: Microsoft wymusi aktualizację Windowsa 10

Programy drenujące baterię

Tutaj ponownie znajdziemy dwie prehistoryczne aplikacje Samsunga: AllShare, CHatON a także Samsung Security Policy Updates. W zestawieniu znalazły się także popularne Google Maps, WhatsApp i Facebook. Z tego ostatniego nie korzystam i zamieniłem go na Swipe Fast. Co ciekawe miejsce 10 okupuje DJ Batter Saver, którego zadaniem jest oszczędzanie baterii… Jeżeli chodzi o aplikacje uruchamiana przez użytkownika, podium zajmują: Beaming Service for Samsung, Samsung WatchOn oraz Netflix. Jeżeli zależy Wam na dłuższej pracy urządzenia, powinniście ograniczyć także korzystanie ze Snapchata czy ES File Explorera.

Aplikacje pożerające transfer

W tym zestawieniu nie powinno być zaskoczeń. Na czele preinstalowanych aplikacji znajduje się Google Talkback, a dopiero na drugim miejscu Facebook, a za nim Instagram. Nawet Facebook Lite zajmuje piątą pozycję. Nie dziwi mnie fakt, że w zestawieniu znajdziemy także Google Chrome, z którego już dawno zrezygnowałem. Wśród aplikacji włączanych manualnie królują: Netflix, LINE i Snapchat. Co ciekawe zobacczymy tu również ES File Explorer!

Dla przypomnienia, możecie porównać powyższe zestawienie Avastu z tym wcześniejszym. Pisałem o nim w tym wpisie.

Źródło: androidpit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x