Android P Pixel

[Poradnik] Upodobnij system w wersji Oreo na swoim smartfonie do Androida P

2 minuty czytania
Komentarze

Android P to najnowsza wersja systemu Google’a, która aktualnie znajduje się w fazie otwartych testów. Oznacza to, że oprogramowanie zainstalować może każda osoba, która posiada kompatybilnego smartfona od giganta z Mountain View. Zdaję sobie jednak sprawę, że niewielu spośród Was w swojej kieszeni nosi Pixela, a dodatkowo chce testować na sobie niektóre drastyczne zmiany wprowadzone przez Google’a – z tego powodu przygotowałem dla Was artykuł, w którym przedstawię Wam świetny moduł Xposed, dzięki któremu upodobnicie wygląd swojego smartfona działającego pod kontrolą Androida Oreo do najświeższej wersji systemu Google’a!

Uwaga: do skorzystania z tego poradnika wymagany jest telefon z rootem, który działa pod kontrolą Androida w wersji Oreo.

Dlaczego warto skorzystać z modułu P-ify dla Xposed?

Jeżeli na swoim urządzeniu chcecie przetestować wyłącznie wizualne zmiany, które wprowadzone zostały w Androidzie P, to instalacja modułu Xposed o nazwie P-ify może okazać się świetnym pomysłem. Autor modyfikacji, paphonb, doskonale wie, że nie każda osoba ma ochotę doświadczać wszystkich błędów, które są nieodłącznym elementem każdego oprogramowania w testowej wersji. Z tego powodu przygotował on aplikację, działającą jako moduł Xposed, która wpływa wyłącznie na wygląd systemu – co ważne nie znajdziecie w niej okrągłych ikon paska nawigacyjnego, ponieważ po prostu nie podobały się one twórcy modyfikacji.

Zobacz też: Nie lubisz przeglądarki Microsoft Edge? Niestety nie masz wyjścia – musisz polubić ten program.

Co zatem znajduje się w opisywanym przeze mnie module? Zmianie uległ wygląd paska powiadomień – od teraz zegar znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, co ułatwić ma życie użytkowników z wycięciem w ekranie (tzw. notchem). Kolorystyka paska szybkich ustawień również została zmodyfikowana – od teraz stał się on zupełnie biały. Warto również wspomnieć o tym, że w ustawieniach odświeżony został wygląd paska wyszukiwania, a każda kategoria otrzymała nową kolorową ikonę. To, jak zmiany prezentują w rzeczywistości, możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Jak zainstalować moduł P-ify na swoim smartfonie działającym pod kontrolą Androida Oreo?

Uwaga: wszystkie przedstawione poniżej operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność – z frameworka Xposed powinni korzystać użytkownicy, którzy wiedzą, z „czym się to je”.

  1. Upewnij się, że na Twoim urządzeniu znajduje się framework Xposed – bez niego opisywany przeze mnie program nie będzie działał!
  2. Pobierz aplikację P-ify z tego wątku na forum XDA-Developers. Zainstaluj ją tak samo, jak zwyczajny program.
  3. W programie Xposed uaktywnij pobrany przed chwilą moduł. Po tej operacji może być wymagany restart urządzenia.
  4. Gotowe – od teraz będziesz mógł panować nad wyglądem swojego systemu dzięki modułowi P-ify!

Źródło: XDA-Developers

Motyw