bokada polaczen spam telemarketing

[Poradnik] Zablokuj niechciane połączenia od telemarketerów, oszustów i spamerów

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Jedną z podstawowych funkcji smartfonów jest opcja dzwonienia i wysyłania SMSów. Często jednak otrzymujemy połączenia, których byśmy sobie nie życzyli. Dzisiejsze możliwości jednak pozwalają je zablokować lub spowodować, że nie staną się one dla nas uciążliwe. Oto kilka sposobów na pozbycie się niechcianych połączeń.

Skonfiguruj ustawienia telefonu

W ustawieniach połączeń, znajduje się opcja blokowania numerów. Należy tutaj jednak wpisać poszczególne numery telefonów, które nie będą mogły się do nas dodzwonić. Taka możliwość nie rozwiązuje jednak problemu dzwoniących telemarketerów czy oszustów. Z drugiej strony w ustawieniach widać także opcję blokuj nieznajome telefony, która powoduje, że dodzwonią się do nas tylko te osoby, które znajdują się na liście kontaktów. Nie wszystkim taka możliwość się spodoba.

Warto dodać, że niektóre smartfony mają opcję automatycznego identyfikowania połączeń, które są spamem. Są to Galaxy S8 i S9 oraz Galaxy Note8. Funkcja ta nazywa się Smart Call. Podobną znajdziemy w Pixelach od Google.

Tymczasową opcją jest włączenie trybu samolotowego lub ustawienie trybu nie przeszkadzać. Być może niektórzy z Was nie życzą sobie zbędnych połączeń jedynie przez jakiś czas.

Zobacz także: Killer feature, którego chyba nikt się w nie spodziewał w nadchodzącym flagowcu Nokii

Skorzystaj z aplikacji do tego przeznaczonych

Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się lub zidentyfikowanie połączeń od telemarketerów, spamerów lub oszustów, jest pobranie specjalnych aplikacji. Polecam cztery z nich:

Trucaller – ID dzwoniącego – Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do zarządzania połączeniami. Filtruje ona niechciane połączenia i umożliwia kontaktowanie się z ważnymi osobami. Dzięki temu, że listę spamujących nadawców tworzony społeczność 250 milionów użytkowników, od razu zidentyfikujemy niepożądane połączenie.

Odebrać telefon? –  To darmowa aplikacja, która uchroni Cię przed niechcianymi lub płatnymi połączeniami przychodzącymi lub wychodzącymi jak również SMSowym spamem. Aplikacja ma średnią ocen na poziomie aż 4,8.

Whoscall – Caller ID & Block – Jak w powyższych przykładach, dzięki temu programowi zidentyfikujesz niechciane połączenia i zablokujesz natarczywych telemarketerów. Twórcy chwalą się liczbą 50 mln pobrań oraz bazą 1 miliarda niechcianych numerów.

Caller ID & Blokada połączeń – CallApp – Podstawowe funkcje aplikacji to: blokada numer telefonu, blokada połączeń, czarna lista: numerów, automatycznych połączeń robocalls, numerów spamu i nieznanych. Według twórców, jest to prawdopodobnie najlepsza aplikacja do blokowania połączeń i rozpoznawania ID dzwoniącego.

Skontaktuj się z operatorem

Operator komórkowy, który dostarcza Ci usługi jest w stanie zrobić w tej kwestii wiele. Jeżeli nie potrafisz zablokować numerów sam lub nie satysfakcjonują Cię powyższe sposoby, warto udać się do punktu obsługi klienta Twojego operatora.

Źródło: theverge, googleplay, własne

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy