Tydzień temu sprawdziłem, który operator oferuje najkorzystniejszy abonament na Samsunga Galaxy S9 i Galaxy S9+. Trudno jednoznacznie stwierdzić, kto poradził sobie najlepiej, bo na opłacalność abonamentu wpływa kilka czynników. Tym razem porównamy, co opłaca się bardziej: Galaxy S9 lub S9+ na raty 0% i prepaid czy na wspomniany abonament.

W dzisiejszym wpisie posłużymy się następującymi kryteriami: taryfa z min. 10 GB internetu, nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami. Wszystko oczywiście jak najtańsze, łącznie z abonamentem na 24 miesiące.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Galaxy S9 na abonament

Najnowszą Galaktykę na abonament wraz z taryfą spełniającą podane kryteria (T-Mobile 1) kupimy najtaniej w T-Mobile za kwotę 4119 zł  (szczegółowe wyliczenia przeczytasz w moim tekście dot. ofert abonamentowych na Galaxy S9 i S9+). W pakiecie dostajemy rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz internet bez limitu (po wykorzystaniu 10 GB prędkość spada do 1 mb/s). Aby skorzystać z tej oferty, musimy podpisać umowę na 24 miesiące.

Galaxy S9+ na abonament

Większą S-dziewiątkę również najtaniej kupimy w T-Mobile. Przez 24 miesiące trwania umowy zapłacimy łącznie 4739 zł. W tej ofercie taryfa jest taka sama jak powyżej (T-Mobile 1)


Co zatem lepiej się opłaca? Wziąć telefon na abonament czy kupić go na raty, a do tego dodać ofertę na kartę? Galaxy S9 i S9+ kosztują obecnie w sklepach kolejno 3599 i 3999 zł. Na szczęście cenę obu urządzeń można rozłożyć na kilkadziesiąt wygodnych rat. Bardzo wiele sklepów oferuje promocje na raty 0% (m.in. Media Expert, x-kom, RTV EURO AGD), a więc można kupić wymarzony smartfon bez dodatkowych kosztów w postaci prowizji banku lub innych opłat.

Jaki prepaid?

Najtaniej wypada a2mobile. Za 19,99 zł dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i internet. Niestety pakiet internetowy znacząco zwalnia po przekroczeniu progów 5 GB, 10 GB i 15 GB. Do 5 GB mamy pełną prędkość, od 5 do 10 GB 3 mb/s, a powyżej 15 GB marne 512 kb/s.

Za Galaxy S9 zapłacimy 3599 zł, a za S9+ 3999 zł. 24 miesiące w a2mobile wyniosą nas dokładnie 479,76 zł. W przypadku Galaxy S9 i S9+ da to łączną sumę 4078,76 i 4478, 76 zł. W porównaniu do oferty na abonament od T-Mobile oszczędzamy kolejno 40,24 i 260,24 zł.

Niemniej jednak zdaje sobie sprawę, że dla wielu oferta a2mobile może być nie do przyjęcia – głównie przez spadki prędkości internetu. Osobiście jestem w nju mobile, i uważam, że ta submarka Orange oferuje najlepszy stosunek ceny do możliwości. W taryfie Wszystko za nie więcej niż 29 zł dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i 10 GB internetu. 10 GB może wydawać się mało, ale w nju pakiet internetowy rośnie wraz ze stażem – po 6 miesiącach zwiększa się do 20 GB, po roku do 25 GB, a po upływie dwóch lat do 30 GB – na stałe.

Jeśli zdecydujemy się na ofertę od nju, to w ciągu 24 miesięcy zapłacimy za nią w sumie 696 zł. Przy kupnie Galaxy S9 i S9+ na raty w parze z taryfą w nju mobile zapłacimy łącznie 4295 oraz 4695 zł. W porównaniu do abonamentu od T-Mobile przy Galaxy S9 stracimy 176 zł, a w przypadku Galaxy S9+ zaoszczędzimy 44 zł.

Zobacz także: Nie usunięcie już reklam w Spotify bez płacenia

Co wybrać?

Ostateczny wybór zależy od Twoich preferencji. Od tego, czy wolisz zapłacić odrobinę więcej za większy pakiet internetowy, czy raczej chcesz przyoszczędzić i jednocześnie zadowolisz się mniejszą paczką internetu. W niektórych przypadkach oferty na abonament mogą okazać się ciekawą alternatywą dla rat (i na odwrót). Wystarczy dobrze poszukać, a każdy znajdzie coś dla siebie. Przy rozsądnym wyborze abonamentu nie będzie on znacząco odstawać cenowo od kupna za gotówkę / na raty w parze z numerem na kartę – czasami może się okazać nawet bardziej opłacalny.

A Wy kupujecie smartfony na abonament czy preferujecie zakup za gotówkę / na raty?
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.