Smartfony dla wymagających, czyli porównanie flagowców z MWC 2018

Kacper Kościański Artykuły 2018-03-03

Targi MWC zakończyły się dwa dni temu. W czasie ich trwania pokazano wiele interesujących urządzeń. Dzisiaj przyjrzymy się flagowcom, które zostały zaprezentowane na wspomnianej imprezie. Przygotowałem dla Was tabelę, w której porównałem specyfikacje wszystkich tych urządzeń.

W tabeli uwzględniłem następujące smartfony: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, LG V30S ThinQ, Nokia 8 Sirocco, Sony Xperia XZ2, Sony Xperia XZ2 Compact i Asus ZenFone 5Z.

Porównanie flagowców z MWC - tabelka

Jak dla mnie najciekawiej w tym zestawieniu wypada Samsung Galaxy S9+. Ma topowe podzespoły oraz wiele funkcji, których próżno szukać u konkurencji (m.in. skaner tęczówki oka). Niemniej jednak inne urządzenia także prezentują się interesująco, tylko że na innych płaszczyznach. Propozycja od AsusaZenFone 5Z, ma absolutnie topową specyfikację, a przy tym bardzo niską cenę. LG V30S ThinQ i Nokię 8 Sirocco wyróżnia jeden aspekt, niekoniecznie na plus. Mowa tu oczywiście o procesorze, który pochodzi z zeszłego roku, gdyż oba te smartfony to tylko odświeżone wersje znanych nam już urządzeń.

Zobacz także: Samsung Galaxy Note 8 kontra Galaxy S9 – porównanie

Galaxy S9 to z kolei ogrzewany kotlet, który ledwie różni się od swojego poprzednika. W stosunku do Galaxy S8 ma tylko odrobinę lepszy procesor, aparat i posiada głośniki stereo – z istotnych różnic to by było na tyle. Na tegorocznych targach MWC Sony w końcu pokazało smartfony na miano XXI wieku. Urządzenia, których ramki nie są już tak ogromne, jak były jeszcze nie dawno. Format z 16:9 uległ zmianie na 18:9, choć ramki w Xperii XZ2 i XZ2 Compact i tak są większe od konkurencji. Niemniej jednak Japończycy poczynili ogromny krok w przód, który powinien zaowocować dużo lepszymi wynikami sprzedaży niż rok temu.

LG oraz Nokia nie zdecydowały się na rewolucję – firmy postanowiły ulepszyć istniejące już modele. W obu smartfonach najbardziej rzuca się w oczy dodatkowe 2 GB pamięci RAM w stosunku do pierwowzorów. Takie rozwiązanie w przypadku LG nie powinno już nikogo dziwić, ponieważ jakiś czas temu firma postanowiła, że nie będzie już regularnie wydawać nowych smartfonów, a jedynie będzie ulepszać te już istniejące.

Minione targi przyniosły nam wiele interesujących nowości. Wspomniane wyżej flagowce to oczywiście nie wszystko, co zostało tam pokazane. W temacie topowych urządzeń warto jeszcze wspomnieć o ciekawym koncepcie od Vivo – smartfona, który będzie miał wysuwany aparat i jeszcze lepszy czytnik linii papilarnych w ekranie. Niestety urządzenie nie trafiło i nie trafi tak prędko do sprzedaży, ale firma pokazała nam przedsmak tego, co może nas czekać w przyszłości. Osobiście uważam targi MWC 2018 za jak najbardziej udane. Nie mogę się już doczekać, aż będę mógł przetestować opisywane dzisiaj smartfony.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x