[Test] Pobierz Samsung Max – użyteczna i świetna aplikacja na Twojego Samsunga

mm Adam Lulek Artykuły 2018-03-01

Samsung stara się jak może, aby umilić korzystanie użytkownikom ze swoich urządzeń mobilnych. Świetną aplikacją od giganta jest z pewnością Samsung Internet. Przyzwoite są też: Moje pliki, Dyktafon, czy Samsung Notes. Cechą wspólną tych programów jest spełnianie podstawowych funkcji i prostota użytkowania. Warto również przyjrzeć się innej aplikacji, która niedawno pojawiła się w Google Play – Samsung Max.

Jakie są podstawowe funkcje aplikacji?

Samsung Max to łatwy w użyciu menedżer danych i asystent prywatności, wyłącznie dla telefonów Samsunga. Umożliwia on:

 • Oszczędzanie danych przez ulubione aplikacje
 • Skanowanie w poszukiwaniu zagrożeń prywatności w aplikacjach i ochronę prywatności
 • Zarządzanie swoimi aplikacjami

Szczegółowe funkcje programu to:

 • Wydłużenie czasu spędzonego w aplikacjach dzięki optymalizacji danych i ich kompresji oraz zarządzaniu danymi w tle.
 • Raporty oszczędności – zobacz ilość danych, z jakich korzystają Twoje aplikacje i zmniejsz je włączając oszczędzanie.
 • Zarządzanie aplikacjami – ustaw, które programy mogą mieć dostęp do danych mobilnych i Wi-Fi. Samsung Max będzie wysyłał ostrzeżenia w przypadku aplikacji używających zbyt dużej ilości danych w tle.
 • Bezpieczeństwo Wi-Fi – korzystaj z super bezpiecznych i szyfrowanych połączeń Samsung Max, gdy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi, aby zapewnić ochronę Twoich danych osobowych.
 • Tryb Incognito – korzystaj z incognito we wszystkich aplikacjach, aby uniknąć reklam i śledzenia.
 • Uzyskaj raporty prywatności, aby lepiej zarządzać zarówno prywatnością w aplikacjach, jak i połączeniami sieciowymi.
 • Ultra Apps pozwoli zaoszczędzić dane, chronić prywatność i zapewnić większą kontrolę nad przeglądaniem ulubionych sieci społecznościowych i miejsc docelowych bez marnowania planu transmisji danych w telefonii komórkowej lub narażania swojej prywatności na ryzyko.
 • Łączność Wi-Fi Boost w zatłoczonych punktach dostępu Wi-Fi lub słabych obszarach sygnału.

Jak to wygląda w praktyce?

Samsung Max to bardzo użyteczna i ładna aplikacja. Jej menu jest schludne. Przypomina mi nieco wyglądem Samsung Health. W lewym górnym rogu aplikacji widnieje skrót do menu. Na głównym ekranie widać informacje o włączonym trybie oszczędzania danych komórkowych i ochronie prywatności. W menu znajdziemy opcje: Strona startowa, Wykorzystanie danych komórkowych, Wykorzystanie danych Wi-Fi, Ochrona prywatności, Aplikacje, Tryb Premium, Ustawienia.

Wykorzystanie danych komórkowych i Wi-Fi w sposób bardzo szczegółowy pokazują, które aplikacje i w jakich godzinach pobrały dane. Do wglądu mamy dzień, miesiąc lub od początku korzystania z programu. Ponadto po prawej stronie od nazwy aplikacji, kolorem zielonym zaznaczono liczbę zaoszczędzonych KB lub MB. Z kolei na samej górze wyświetlane są podsumowania dla wszystkich programów, czyli np. Wykorzystanie danych komórkowych, Oszczędność danych komórkowych, Dane komórkowe utracone, dane w tle. Aplikacje można uszeregować według nazw, zmarnowanego transferu lub łącznego transferu danych. Przeglądając te sekcje, dokładnie widać, które aplikacje zużywają najwięcej danych.

Zobacz także: Porównujemy Xperię XZ2 z XZ1 i XZ

W dziale ochrona prywatności widzimy aplikacje oraz liczbę alertów. Po kliknięciu w nie, wyświetlą się szczegóły dotyczące zagrożeń, na jakie narażają nas aplikacje. Przyznam, że trochę się ich nazbierało – najwięcej w Cortanie i Samsung Internet, co raczej jest oczywiste. Niestety na „osi czasu” poszczególnych sekcji widnieją także reklamy, co jest minusem aplikacji. Aby się ich pozbyć, można włączyć wersję premium aplikacji. Wtedy ich nie zobaczymy bezpośrednio w programie, a będą się wyświetlały podczas ładowania jako lockscreen. Nie jest to może zachwycająca opcja, ale przynajmniej mamy jakiś wybór…

Podsumowanie

Samsung Max z pewnością spełni oczekiwania użytkowników, którzy wręcz pożerają dane komórkowe, a nie mają wystarczających pakietów internetowych. Aplikacja spodoba się też osobom, które cenią ponad wszystko ochronę prywatności i bezpieczeństwo podczas wyświetlania różnych treści.

Źródło: własne, google play • Szamajama_Okutasi

  Ta i pewnie tak mi naoszczędza, że będę musiał baterię co chwilę ładować. Przecież jak to cały czas siedzi w tle i wszystko monitoruje, to zapewne energii ciągnie sporo.

 • Łukasz Wii Doo

  Samsung ma to do siebie, ze wypusci apke, pozniej jej nie aktualizuje i zapomina o niej albo wypuszcza milion podobnych

 • Filip Piotrowski

  Wszystko pięknie, ale aplikacja zużywa mocno baterię. W związku z tym odinstalowałem z S7 edge po dwóch dniach.

 • CezaR

  Jakieś minusy tej aplikacji na pewno są (oprócz tych pożal sie boże reklam sic!), moze ktos sie podzieli?
  Jak bateria po kilku dniach działania w tle tej aplikacji sie zachowuje?
  W sumie mnie najbardziej by interesowało zarządzenie prywatnością i szyfrowaniem bo pakietu danych i tak nigdy nie wykorzystuje… ale sobie chyba daruje!

 • Litek Biłan

  To jest oficjalna apka od Samsunga?
  Wskazuje mi na „Max apps” i tak zastanawiają mnie mimo wszystko kwestie bezpieczeństwa.

  • jendrush

   We mnie też wzbudziło to podejrzenia. Włączyłem aplikację Galaxy Apps i zainstalowałem z niej. Niestety zdaje się, że jak się włączy dodatkowe opcje to wyskakuje dość przeszkadzająca reklama przy podłączeniu telefonu pod ładowarkę.

  • Dziwna sprawa. Wydawało mi się, że zarabiają dość duże pieniądze na swoich Galaktykach. A tutaj wychodzi na to, że reperują budżet reklamami. Bardzo dziwne, biorąc pod uwagę, że reklamy w aplikacji producenta tak dużego jak Samsung widzę pierwszy raz.

 • Robert Oleś

  testujemy, dla mnie ma bardziej znaczenie nie pożeranie pakietu int., a raczej tego konsekwencja czyli bateria. Jak da rade ograniczyć dane w tle takich aplikacji jak Facebook etc to super.

 • Ironpiter

  No cóż testujemyx