Samsung stara się jak może, aby umilić korzystanie użytkownikom ze swoich urządzeń mobilnych. Świetną aplikacją od giganta jest z pewnością Samsung Internet. Przyzwoite są też: Moje pliki, Dyktafon, czy Samsung Notes. Cechą wspólną tych programów jest spełnianie podstawowych funkcji i prostota użytkowania. Warto również przyjrzeć się innej aplikacji, która niedawno pojawiła się w Google Play – Samsung Max.

Jakie są podstawowe funkcje aplikacji?

Samsung Max to łatwy w użyciu menedżer danych i asystent prywatności, wyłącznie dla telefonów Samsunga. Umożliwia on:

 • Oszczędzanie danych przez ulubione aplikacje
 • Skanowanie w poszukiwaniu zagrożeń prywatności w aplikacjach i ochronę prywatności
 • Zarządzanie swoimi aplikacjami

Szczegółowe funkcje programu to:

 • Wydłużenie czasu spędzonego w aplikacjach dzięki optymalizacji danych i ich kompresji oraz zarządzaniu danymi w tle.
 • Raporty oszczędności – zobacz ilość danych, z jakich korzystają Twoje aplikacje i zmniejsz je włączając oszczędzanie.
 • Zarządzanie aplikacjami – ustaw, które programy mogą mieć dostęp do danych mobilnych i Wi-Fi. Samsung Max będzie wysyłał ostrzeżenia w przypadku aplikacji używających zbyt dużej ilości danych w tle.
 • Bezpieczeństwo Wi-Fi – korzystaj z super bezpiecznych i szyfrowanych połączeń Samsung Max, gdy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi, aby zapewnić ochronę Twoich danych osobowych.
 • Tryb Incognito – korzystaj z incognito we wszystkich aplikacjach, aby uniknąć reklam i śledzenia.
 • Uzyskaj raporty prywatności, aby lepiej zarządzać zarówno prywatnością w aplikacjach, jak i połączeniami sieciowymi.
 • Ultra Apps pozwoli zaoszczędzić dane, chronić prywatność i zapewnić większą kontrolę nad przeglądaniem ulubionych sieci społecznościowych i miejsc docelowych bez marnowania planu transmisji danych w telefonii komórkowej lub narażania swojej prywatności na ryzyko.
 • Łączność Wi-Fi Boost w zatłoczonych punktach dostępu Wi-Fi lub słabych obszarach sygnału.

Jak to wygląda w praktyce?

Samsung Max to bardzo użyteczna i ładna aplikacja. Jej menu jest schludne. Przypomina mi nieco wyglądem Samsung Health. W lewym górnym rogu aplikacji widnieje skrót do menu. Na głównym ekranie widać informacje o włączonym trybie oszczędzania danych komórkowych i ochronie prywatności. W menu znajdziemy opcje: Strona startowa, Wykorzystanie danych komórkowych, Wykorzystanie danych Wi-Fi, Ochrona prywatności, Aplikacje, Tryb Premium, Ustawienia.

Wykorzystanie danych komórkowych i Wi-Fi w sposób bardzo szczegółowy pokazują, które aplikacje i w jakich godzinach pobrały dane. Do wglądu mamy dzień, miesiąc lub od początku korzystania z programu. Ponadto po prawej stronie od nazwy aplikacji, kolorem zielonym zaznaczono liczbę zaoszczędzonych KB lub MB. Z kolei na samej górze wyświetlane są podsumowania dla wszystkich programów, czyli np. Wykorzystanie danych komórkowych, Oszczędność danych komórkowych, Dane komórkowe utracone, dane w tle. Aplikacje można uszeregować według nazw, zmarnowanego transferu lub łącznego transferu danych. Przeglądając te sekcje, dokładnie widać, które aplikacje zużywają najwięcej danych.

Zobacz także: Porównujemy Xperię XZ2 z XZ1 i XZ

W dziale ochrona prywatności widzimy aplikacje oraz liczbę alertów. Po kliknięciu w nie, wyświetlą się szczegóły dotyczące zagrożeń, na jakie narażają nas aplikacje. Przyznam, że trochę się ich nazbierało – najwięcej w Cortanie i Samsung Internet, co raczej jest oczywiste. Niestety na „osi czasu” poszczególnych sekcji widnieją także reklamy, co jest minusem aplikacji. Aby się ich pozbyć, można włączyć wersję premium aplikacji. Wtedy ich nie zobaczymy bezpośrednio w programie, a będą się wyświetlały podczas ładowania jako lockscreen. Nie jest to może zachwycająca opcja, ale przynajmniej mamy jakiś wybór…

Podsumowanie

Samsung Max z pewnością spełni oczekiwania użytkowników, którzy wręcz pożerają dane komórkowe, a nie mają wystarczających pakietów internetowych. Aplikacja spodoba się też osobom, które cenią ponad wszystko ochronę prywatności i bezpieczeństwo podczas wyświetlania różnych treści.

 

Źródło: własne, google play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.