Dziś miała miejsce konferencja prasowa Sony. Producent Xperii przygotował sprzęt, który nie odstaje od konkurencyjnych rozwiązań.

Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Trzeba przyznać, że telefon ten jest niemałą rewolucją.  Sony chciało stworzyć urządzenie multimedialne przeznaczone do rozrywki i ten cel jak najbardziej osiągnęli. Pierwszym wartym odnotowania elementem jest wyświetlacz 5,7″ HDR FullHD+ o proporcjach kinowych 18:9. Telefon w przypadku oglądania wideo o jakości niższej niż HDR będzie starał się poprawić jego jakość. Innym ciekawym elementem jest system dynamicznych wibracji. Zadbano też o audio, w urządzeniu zamontowano najmocniejsze głośniki w historii całej serii Xperia. Na wysokim poziomie ma stać nie tylko moc, ale także jakość dźwięku. Producent obiecuje, że dotyczy to również bezprzewodowych głośników i słuchawek.

Duże zmiany w aparacie

Sony Xperia XZ2

Wczoraj małą rewolucję w kwestii aparatów mobilnych pokazał Samsung. Sony wcale nie chce być gorsze, ich Xperia XZ wspiera nagrywanie wideo HDR 4K i Super slow motion w tempie 960 klatek na sekundę. Co prawda nie znajdziemy podwójnego obiektywu, jednak aparat Motion Eye nie odstaje od konkurencyjnych technologii. W telefonie znajdziemy kilka technologii wspierających wykonywanie zdjęć oraz aplikację Kreator 3D pozwalającą wykonywać trójwymiarowe skany.

Zobacz też: Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ oficjalnie! Dowiedz się o nich wszystkiego

Wykonanie, parametry

Xperia XZ2 Style Cover Touch

Telefon oczywiście może pochwalić się metalową ramką i wypukłym szkłem Gorilla Glass 5. Xperia XZ2 będzie dostępna w 4 kolorach: Płynne Srebro, Płynna Czerń, Głęboka Zieleń i Pudrowa Róż. Smartfon może pochwalić się certyfikatami IP65 i IP68. Poza tym otrzymujemy Snapdragona 845 z modemem X20 oferującym transmisję danych z maksymalną prędkością 1,2 Gbps. Wbudowana bateria może pochwalić się pojemnością 3180 mAh, co w połączeniu z bardzo skutecznymi trybami oszczędzania energii ma zapewnić długi czas pracy z dala od ładowarki. Do telefonu zostały już przygotowane 2 pokrowce, z czego jeden widzimy na powyższym zdjęciu.

Xperia XZ2 Compact

Ten telefon to bliźniacza konstrukcja opisywanego wyżej modelu, dlatego skupie się na podaniu różnic. Oczywista zmianą jest wyświetlacz. O ile wykorzystane technologie są te same, tak już wymiary inne – mniejszy model ma tylko 5″. Inny jest także materiał, z którego wykonano tylne plecki – w Xperii XZ jest to szkło, w XZ Compact tworzywo sztuczne. Mniejsza będzie bateria, jej pojemność to 2870 mAh, co nie imponuje. Xperia XZ Compact nie zostanie wyposażona w ładowanie bezprzewodowe i system dynamicznych wibracji. Mimo wszystko jest to najmniejszy flagowiec na świecie.

Akcesoria

Razem z telefonem zostaną zaprezentowane nowe akcesoria – widoczne na zdjęciu powyżej słuchawki, wspomniany wcześniej pokrowiec, bezprzewodowa stacja dokująca WCH20 do ładowania telefonu i ładowarka UCH12W wspierająca Quick Charge.

Xperie XZ i XZ2 Compact będą dostępne w Polsce od kwietnia 2018 roku. W sieciach handlowych kupimy wersje DualSIM, te dostępne u operatorów zostaną wyposażone w tylko jedno wejście na kartę SIM. Na start telefony te będą oczywiście działały pod kontrola Androida Oreo. W marcu wystartuje przedsprzedaż modelu XZ2.
Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.