SPT to nowy cykl autorski. Pod tą nazwą kryje się subiektywne podsumowanie tygodnia. Możecie więc w tym wpisie liczyć na 100% własnego zdania autora oraz jego przemyśleń na temat wydarzeń, newsów czy artykułów w mijającym tygodniu. Wpis zostanie podzielony na dwie części: krytyka i pochwała, bo w ten sposób łatwiej się go będzie czytało. Ciekaw jestem czy tego typu cykl przypadnie Wam do gustu. To się zapewne okaże w najbliższych tygodniach. No to zaczynamy

Krytyka

Sony Xperia XZ2. Stało się, w końcu mogliśmy za sprawą evleaks zobaczyć pierwsze rendery nowego flagowca Sony. Od wielu lat Japończycy serwowali nam OmniBalance Design, który w tym roku miał ulec zmianie – takie informacje podawali nawet przedstawiciele firmy. Wygląda na to, że słowa dotrzymali. Sony Xperia XZ2 wygląda zupełnie inaczej od każdego poprzedniego flagowca firmy. Jest to według mnie design nijaki i bezpłciowy. Telefony przypominają mi ostatnie dokonania HTC, jednak czy tego oczekiwałem po Japończykach? Zdecydowanie nie, z drugiej strony nie wiem, jak musiałby wyglądać flagowiec, aby mógł się odróżnić od innych. Jednak Samsung ze swoimi Galaxy S oraz Apple z iPhonem X są nie do pomylenia, czyli jednak da się. Sony poszło na łatwiznę i Xperia XZ2 przynajmniej na renderach wygląda przeciętnie. Do tego wersja Compact jest jeszcze grubsza nawet od Xperii Z5 Compact, co widzieliśmy na zdjęciu. Jestem bardzo rozczarowany.

Cena w stosunku do nowości w Galaxy S9+. Dowiedzieliśmy się, że następca Galaxy S8+ ma kosztować prawie 1000 euro. W Polsce  cena tego modelu to 3999 zł. To wciąż bardzo dużo. Może ktoś, kto używa obecnie Galaxy S7 lub Galaxy S6 pokusi się o zmianę urządzenia. Dla mnie przyszedł czas kiedy mówię Samsungowi do widzenia. Po 2,5 roku z Galaxy S6 edge+, Galaxy S7 Edge i Galaxy S8+ nie widzę sensu na wymianę urządzenia, na takie które wnosi dla mnie bardzo niewiele, a kosztuje gigantyczne pieniądze.

Czarny motyw. Kilka dni temu dotarła do nas plotka, że w Androidzie P prawdopodobnie znajdzie się czarny motyw. Funkcja, która przydałaby się w szczególności w urządzeniach z ekranami OLED. Pozwoliłoby to oszczędzić nieco baterii w smartfonie. Niestety nic takiego nie dostaniemy w nowej wersji zielonego robota, co jest dla mnie dużym zawodem. Możemy co najwyżej poczekać na tego typu funkcje w nakładkach producentów.

Zobacz także: Wiemy, jaki chipset znajdzie się w Galaxy S10

Pochwała

Samsung Internet. Przeglądarka dostała kolejną wersję, która wprowadza wiele nowości. Szerzej możecie o tym przeczytać w moim wpisie. Uważam, że dzięki ciągłym aktualizacjom stała się ona niemal perfekcyjna. Świadczy też o tym ponad 500 mln pobrań programu z Google Play. Samsung Internet jest godnym rywalem ciężkiego Google Chrome.

Street Fighter IV Champion Edition. W końcu doczekaliśmy się godnej bijatyki na Androidzie. Street Fighter IV to naprawdę wspaniały gameplay nawet na urządzeniach mobilnych. Wiecej na ten temat zobaczycie w tym wpisie.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.