sony xperia xz2 zapowiedz

Oto wygląd smartfona Sony, którego nie możemy się doczekać! + Compact

Artykuły

Wiele razy już zaznaczałem, że to Sony jest jednym z najważniejszych wystawców, których będę obserwował na zbliżających się targach MWC. Japończycy w końcu mają odmienić design swoich urządzeń, skończyć ostrymi kątami i mnóstwem niewykorzystanej powierzchni. Xperia pozna termin „bezramkowość”, który należy traktować ze swego rodzaju przymrużeniem oka. Chodzi po prostu o zmniejszenie ramek wokół wyświetlacza.

Długie zapowiedzi w końcu ziściły się grafiką prasową, której nie mógł ujawnić nikt inny, jak sam Evan Blass – szerzej znany, jako @Evleaks. Nie przedłużam, oto Xperia XZ2:sony xperia xz2 oficjalnie

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Wrażenia? Mieszane. Przede wszystkim żałuję, że Sony porzuciło czytnik linii papilarnych w klawiszu blokady na rzecz tylnej powierzchni. Zmiana designu nie jest drastyczna, ale widać, że to coś nowego. Idealne połączenie starej wizji w nowym wydaniu. Znajdziemy zdecydowanie więcej obłych powierzchni, co może pozytywnie przełożyć się na wygodę użytkowania. Xperia XZ2 ma zostać wykonana z aluminiowej ramki i szkieł (3D) po obu stronach. Niewątpliwie będzie to jeden z najlepszych smartfonów Japończyków, ale nie idealny. Co ze specyfikacją? Będzie flagowa, oto kluczowe cechy:

  • 5,7-calowy wyświetlacz LCD FullHD (18:9)
  • układ Snapdragon 845
  • aparat: 19 MPx (f/1.8, 4K HDR, super slow-mo w FullHD)
  • S Force – głośniki stereo z wykorzystaniem wibracji (technologia haptyczna)
  • akumulator o pojemności 3810 mAh
  • USB-C, bezprzewodowe ładowanie
  • wersje kolorystyczne: czarny, srebrny, zielony, różowy
  • Android 8.0 Oreo

Xperia XZ2 budzi mieszane uczucia

Dane techniczne wyglądają dobrze. Sony, obok Samsunga, stawia na frontowe głośniki stereo i będziemy mieli do czynienia z ciekawym zestawieniem. Po jednej stronie marka Harman, po drugiej interesująco zapowiadające się rozwiązanie. Japończycy zaskoczyli mnie bezprzewodowym ładowaniem. Niby szczegół, ale ewidentnie go brakowało. Jednak po samym akumulatorze wiele bym się nie spodziewał. Szczególnie, że Xperia XZ2 może nie wyróżnić się wyświetlaczem. Technologia LCD przy OLED wypada kiepsko, wyjątkowo w przypadku proporcji 18:9. Ciekawie zapowiada się aparat, ale to akurat standard w wykonaniu Sony i ocenę tego podzespołu wystawimy później.

Xperia XZ2 Compact też ma się pojawić!

xperia xz2 compact sony mini

Compacty swego czasu były bezkonkurencyjne. Dzisiaj też próżno szukać podobnych modeli, ale zapotrzebowanie na nie już drastycznie zmalało. Mimo wszystko, Xperia XZ2 Compact też ma zostać przedstawiona. Możemy mieć wątpliwości, co do pojawienia się bezramkowości. Sama specyfikacja też będzie inna. Różnice w stosunku do pełnowymiarowego modelu sprowadzają się do – siłą rzeczy – mniejszego wyświetlacza, który po przekątnej ma mierzyć 5 cali. Czasy 4,6-calowych ekranów za nami. Również wykonanie będzie inne – pojawi się poliwęglan, czyli plastik. Zmniejszy się akumulator do 2870 mAh i zapomnijcie o bezprzewodowej technologii.

Zobacz też: Nie musisz pamiętać o hasłach i ich uzupełnianiu.

Mam mieszane uczucia, co do obu modeli, ale wciąż uważam je za ciekawsze od spodziewanej konkurencji. Oficjalnie o wszystkim dowiemy się w poniedziałek o 8:30 rano. Nie jest to najlepsza pora na konferencje, do tego w godzinach szału na informacje o Galaxy S9 i Galaxy S9+, więc miejmy nadzieję, że nie zapomnicie o Sony.

 

źródło: Venture Beat


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x