airpods 2

Nowe produkty Apple już w marcu

2 minuty czytania
Komentarze

Czekamy na kolejne premiery nowych produktów Apple. Oczekujemy, że niedługo czeka nas premiera kolejnej generacji iPhone’a SE. Spekuluje się, że urządzenie to może zostać zaprezentowane na czerwcowej konferencji WWDC. Jednak Amerykanie rzadko prezentują nowe produkty podczas tego typu wydarzeń, przeznaczonych głównie dla deweloperów. Na WWDC pojawiają się przede wszystkim zapowiedzi nowych systemów operacyjnych, iOS, macOS, watchOS i tvOS. Zwykle Apple już w marcu przedstawiało nowe urządzenia. Sytuacja taka nie zdarzyła się jednak rok temu. Wtedy nowy model 9,7-calowego iPada trafił od razy do sklepu internetowego, tak jak nowe wersje iPhone’a SE – różniące się od modelu poprzedniego tylko pojemnością oraz iPhone 7 w edycji (RED). Fakt ten nie dziwi, były to odświeżone wersje znanych produktów. Nowy iPad w rzeczywistości wykorzystywał obudowę zaprezentowanego w 2013 roku iPada Air i procesor iPhone’a 6s. Największą nowością była atrakcyjna cena – niższa niż iPada Air 2, którego zastąpił w ofercie amerykańskiego producenta. Trudno, żeby dla takiego urządzenia organizowano specjalne wydarzenie. A może w tym roku spółka nas czymś zaskoczy i nowe urządzenia zobaczymy na konferencji w marcu?

Zobacz także: Spotify szykuje własny głośnik?

Nowe słuchawki AirPods

airpods

Apple pracuje nad kolejną wersją tego akcesorium. Pierwsza generacja okazała się ogromnym sukcesem. AirPods na rok 2018 mają zostać wyposażone w ulepszony procesor. Pozwoli to na wprowadzenie nowej funkcji. Asystent głosowy Siri będzie mógł zostać uruchomiony przez powiedzenie „Hej, Siri”. Nie będzie konieczne fizyczne naciśnięcie słuchawek jak obecnie. W podobny sposób użytkownicy iPhone’ów i głośników HomePod mogą uruchamiać wirtualnego asystenta. Wygląd zewnętrzny oraz pozostałe parametry nie zostaną zmienione. AirPods 2 prawdopodobnie zyskają możliwość bezprzewodowego ładowania poprzez ładowarkę AirPower. Kolejny model może też być odporny na wilgoć – aktualny jest często używany podczas aktywności fizycznej. Od momentu wprowadzenia na rynek, AirPods uznano za jeden najciekawszych produktów firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. W pierwszej połowie 2017 roku bardzo ciężko było je kupić. Zdolności produkcyjne wzrosły dopiero w drugiej połowie minionego roku. Bezprzewodowe słuchawki były jednym z najbardziej poszukiwanych prezentów świątecznych.

Kolejna generacja iPada

ipad 9,7

Zgłoszenia w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej sugerują szybkie wprowadzenie na rynek nowych modeli iPadów. Dwa nowe tablety o oznaczeniach A1893 oraz A1954 są nietypowe dla Apple, dlatego nie wiadomo dokładnie jakich modeli mogą dotyczyć. Raczej nie spodziewamy się kolejnej wersji iPada Mini, ten produkt zapewne zniknie z rynku. Prawdopodobnie odświeżenia doczeka się 9,7-calowy iPad, wprowadzony na rynek rok temu. Urządzenie zachowa tradycyjny wygląd z górnymi i dolnymi ramkami oraz Touch ID. iPad może zostać wyposażony w nowy procesor. W dalszym ciągu obsługa Apple Pencil zostanie zarezerwowana dla iPada Pro.

Źródło: MacRumors

Motyw