ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s9

Analizujemy, ile w Polsce będzie kosztował Galaxy S9 i S9+

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że topowe smartfony z roku na rok są coraz droższe. Nie inaczej jest w przypadku Samsunga, który zaraz oficjalnie zaprezentuje światu Galaxy S9 i S9+. Ich ceny będą znacząco wyższe od zeszłorocznego Galaxy S8 i S8+.

Jak bardzo jest źle? Według najnowszych informacji, w Norwegii Galaxy S9 będzie kosztował ~1128 dolarów, a Galaxy S9+ aż ~1256 dolarów. To kolejno 3770 i 4196 zł. Warto odnotować, że ceny urządzeń mobilnych są tam bardzo duże, ale i tak nie wyższe niż w Polsce. Dla porównania Galaxy S8 na starcie kosztował w Norwegii około 3250 zł (u nas 3499 zł), a Galaxy S8+ ~3650 zł (u nas 3949 zł).

Niestety takie liczby nie napawają optymizmem. Logicznie rzecz biorąc, skoro smartfony w Norwegii kosztują mniej niż u nas, to ceny Galaxy S9 i S9+ w Polsce będą wyższe od tych, które mają obowiązywać we wspomnianym kraju. Zaczynając od Galaxy S6, ceny telefonów Samsunga rosną z roku na rok o kilka stówek – zobaczcie sami.

Tyle w Polsce w dniu premiery kosztowały poszczególne flagowce Samsunga:

Zobacz także: Zmiany w wyszukiwarce Google Grafika – zauważyliście, co zniknęło?

O ile pomiędzy Galaxy S6/S6 Edge i Galaxy S7/S7 Edge różnica nie była tak duża, to ceny modeli S7/S7 Edge oraz S8/S8+ wyraźnie od siebie odstają – kolejno o 300 i 350 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i zwyczaje firmy, Galaxy S9 i S9+ powinny kosztować w naszym kraju około 3900 i 4300 zł. Czy to dużo? Bardzo. Kilkanaście dni temu napisałem tekst nt. spadku sprzedaży smartfonów, gdzie wspomniałem m.in. o drastycznym wzroście cen. Jeśli taka tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać, to za dwa lata ceny flagowców Samsunga „z plusem” przekroczą pułap 5000 zł.

Pytanie tylko: kto będzie to wtedy kupował? Zakładam, że za gotówkę – bardzo mały odsetek ludzi. Na raty? Wielu. Banki się ucieszą.

Sprawdź najnowsze wpisy